agir-yasamlar-zayiflayanlar

Dr. Nowzaradan Sayesinde Ağır Yaşamlar Programında Hayatı Değişen 9 Kişi

Favorilerime
Ekle

TLC'de yayınlanan Ağır Yaşamlar programını izleyenler bilir. Altın stetoskoplu, dobra mı dobra, "Merhaba" diyişi kulaklarda çınlayan, yanakları sıkılası ama bir yandan da otoritesiyle etrafa korku salan Dr. Nowzaradan sayesinde obezite sorunuyla baş etmeye çalışan, bu yüzden sağlığı tehlikede olan birçok kişinin hayatı değişiyor.

200 kilonun üzerinde olan ve fazla kiloları yüzünden sağlıklarını kaybetme noktasına gelen hastalara önce sıkı bir diyet uygulayan, ardından hedef koyduğu kiloya indikleri takdirde mide küçültme ameliyatına alan Dr.Nowzaradan'ın bu hastaları ameliyattan sonra da kilo vermeye devam ediyorlar.

Peki programdan sonra ne oluyor, hiç merak ettiniz mi? Sağlıklarına kavuşmakla kalmayıp aynı zamanda fiziksel olarak da tamamen başka birine dönüşen katılımcıların bu öncesi-sonrası hallerini görünce çok şaşıracaksınız.

Sen çok yaşa Dr. Now!

Christina Phillips: 321 kilodan 83 kiloya düştü

2014 yılında programa katılan Christina, Ağır Yaşamlar'ın rekortmeni olarak biliniyor. Zira program tarihinde en fazla kilo veren katılımcı o oldu. Tam tamına 229 kilo verdi Christina. Yaşadığı bu değişimi şöyle anlatıyor genç kadın: "Eskiden iki adım bile atsam öleceğimi düşünüyorum. Şimdiyse hayattaki küçük şeyler bile bana muazzam bir mutluluk veriyor. Mesela yeğenimi parka götürebildiğim, araba sürebildiğim için o kadar mutlu ve o kadar şanslı hissediyorum ki kendimi..."

Laura Perez: 245 kilodan 109 kiloya düştü

2015 yılında Ağır Yaşamlar programına katılan Laura, 43 yaşında evli bir kadın. Mide ameliyatı sonrası 136 kilo birden veren Laura hala 35 kilo fazlası olduğunu düşünüyor ve diyet yapmaya devam ediyor. Zayıfladıktan sonra hayatında nelerin değiştiği sorulduğunda ise kocasının onun bu yeni halini çok kıskandığını, bu yüzden zaman zaman sorunlar yaşadıklarını ama o kendini artık gerçek bir kadın gibi hissettiğini söylüyor.

Amber Rachdi: 299 kilodan 118 kiloya düştü

2015'te programa katılıp sağlığına kavuşmak isteyen Amber'in çabaları sonuçsuz kalmadı ve programdan tam 181 kilo vermiş şekilde ayrıldı. "Eskiden babamın arabasına binebilmem için altıma tabure koyarlardı. Sanki aradan yüzyıllar geçmiş gibi geliyor, o günler geride kaldığı için çok mutluyum" diyor Amber.

Charity Pierce: 352 kilodan 126 kiloya düştü

Programa katıldığında 352 kilo olan ve yürüyemeyen Charity mide küçültme operasyonuyla sağlığına kavuşanlardan. Ameliyat sonrası sarkan derilerinin alınmasıyla 17 kilo daha zayıflayan Charity toplamda 226 kilo vermiş durumda. Şimdi kilo verme macerasını sosyal medyada paylaşarak diğerlerine yol göstermeye çalışıyor.

Paula Jones: 241 kilodan 119 kiloya indi

2015'te Ağır Yaşamlar'a başvurduğunda 241 kilo olan ve ölüp çocuklarını yalnız bırakmaktan korkan Laura başarılı bir operasyon geçirdi ve diyet, sporla kilo verme sürecini devam ettirdi. Bir sene gibi bir süre içinde fazla 122 kilodan kurtulan Paula düzenli spor yapmaya ve sağlıklı beslenmeye devam ediyor.

Melissa D. Morris: 296 kilodan 70 kiloya düştü

En fazla kilo veren isimlerden biri de Melissa Morris. Programdan önce 296 kilo olan Melissa'nın hayali çocuk sahibi olmaktı ve bunun için kilo vermesi gerekiyordu. Ağır Yaşamlar'da tam 226 kilosundan kurtulan Melissa hayaline kavuştu ve zayıflamasının ardından iki çocuğu oldu.

Zsalynn Whitworth: 272 kilodan 136 kiloya düştü

Zsalynn, mide operasyonu sonrası kilosunun tam yarısını verenlerden. 136 kilo veren genç kadın sonrasında sarkan derilerini de bir operasyonla aldırarak 23 kilo daha verdi. Kendiyle barıştığını söyleyen Zsalynn'ı bu süreçte üzen tek bir şey olmuş: Ondaki bu değişikliği beğenmeyen kocasıyla boşanmışlar.

Brittani Fulfer: 274 kilodan 123 kiloya düştü

Brittani'nin programa katılma amacı diğerlerinden biraz farklı. Kilo vermek istiyordu çünkü kendi deyimiyle eşiyle karı-koca hayatı yaşayamıyorlardı ve aralarındaki bu cinsel sorunlar yüzünden birbirlerinden uzaklaşmışlardı. Sağlıklı bir evlilik için bıçak altına yatan Brittani hedefine ulaştı ve şu an mutlu bir evliliği olduğunu söylüyor.

Chuck Turner: 314 kilodan 130 kiloya düştü

intouchweekly

intouchweekly

2014 yılında programa katılan ve mide küçültme operasyonu geçiren Chuck bu sayede tam 196 kilo verdi. Kamyonculukla uğraşan Chuck fazla kiloları yüzünden fiziksel kabiliyetlerinin azaldığını ve işini yapamadığını, para kazanamadığını söylüyordu ama fazla kilolarını vermesiyle artık işinin başında. Ayrıca eşinden boşanan Chuck, kendine güveninin gelmesiyle ikinci kez aşkın peşine düşeceğini söyleyerek de gündemi bir süre meşgul etti.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?