Astroloji Bu Sefer Acımasız: Burçların En Kötü Yemek Alışkanlıkları

Favorilerime
Ekle

Daha önce hangi burç hangi kahveyle iyi anlaşıyor dedik, üzerine hangi burç hangi yemeği çok seviyor diye yazdık. Hatta bir de üstüne kalbe giden yolun mideden geçtiğini bilenler için hangi burcu nereye yemeğe götürmeniz gerektiğine parmak bastık.

Ama gelin kabul edelim hep burçların iyi özelliklerini konuşuyor, kendimizden bahsederken "Bende Aslan burcunun liderlik özelliği var" diyor, kötü taraflarını halı altına itiyoruz.

Zira siz isteseniz de istemeseniz de burcunuzun size armağan ettiği kötü yemek alışkanlıkları var. Bakalım astroloji sizin hakkınızda ne kadar acımasız? Yorumlarda buluşalım.

Koç burcu (21 Mart – 19 Nisan): Yemek yerken ses çıkaranlar bu arkadaşlar

Koç burcu dostlarımız kendileriyle çok barışık insanlar olarak bilinir. Çabuk heyecanlanır ve bunu belli etmeyi çok severler. Dolayısıyla bir masada en fazla ses çıkaran kişiler de Koç burcu insanlardan çıkar. Ağız şapırdattıkları da söyleniyor, yemek yerken ses çıkarmaktan çekinmedikleri de söyleniyor, biz astrologların yalancısıyız. ;)

Boğa burcu (20 Nisan – 20 Mayıs): Yemek bozulmuşsa bile umurlarında olmaz, yerler

Boğa, her şeyden önce astrolojinin en midesine düşkün burcu. Buna bir de inatçılıkları ve kararlılıkları eklenince yedikleri yemeğin son kullanma tarihi mi geçmiş, bozulmuş mu umurlarında olmuyor. O tabak bitecek illa. Acil servislerde buluşmayalım.

İkizler burcu (21 Mayıs – 21 Haziran): Alakasız yiyecekleri beraber yemekten zevk alırlar

İkizler insanları tek bir şeye sabit kalamazlar, hemen sıkılırlar ve farklı şeyler yapmak isterler. Konu yemek olduğunda da bu durum değişmez. Bir de dünyanın en kararsız insanları İkizler burcu insanlarından çıkınca onları birbirinden alakasız yiyecekleri beraber yerken sık sık görebilirsiniz. Mesela ekmek arası peynir mi yese, yoksa dünden kalan pilavı mı diye karar veremeyen İkizler, ekmeğin içine pilavı koyup mideye çekinmeden indirir. Mide ve zevk meselesi sonuçta.

Yengeç burcu (22 Haziran – 22 Temmuz): Acıktıysa çöpten bile yemek yiyebilir

Gizemli kişilikleriyle tanıdığımız Yengeç burcu insanları çoğunlukla içlerindeki duygusallığı dışarıya tam tersi yansıtan kişiler. Dolayısıyla bu arkadaşlar çöpün üzerinde kalan yemeği mideye indirerek sizi şok etmekte sakınca görmezler. İlginçmiş :)

Aslan burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos): Ağzı doluyken konuşur, susmak bilmez

Aslanlar sürekli enerjiyle dolu olan ve ilgi odağı olmayı seven arkadaşlar. Bir şeyler anlatmayı, insanların onları dinlemesini seven Aslan burcu kişisini bu sebeple yemek yerken durmadan konuşurken görebilirsiniz. Dikkat edin, boğazınızda kalmasın. :)

Başak burcu (23 Ağustos – 22 Eylül): Tabağı yalayıp süpürürler

Her şeyi eleştiren, sürekli bir şeyler düşünen Başak burcu insanları çok seçicidir. Ama bir şeyi sevdiklerinde de acayip sahiplenirler. Durum yemek yemek olduğunda da bu değişmez ve Başak insanları bir yemeği gerçekten beğendiklerinde tabağı dahi yalayabilirler. Afiyetler olsun. ;)

Terazi burcu (23 Eylül – 22 Ekim): Başkalarının yemeğine sulanırlar

Terazilerin dengeden sorumlu burç başkanı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ayrıca bir problem yaşandığında kendilerini diğer insanların yerine koyup sorunları çözmeye çalıştıklarını da...

Başka insanlarla ilgilenmeyi seven Terazi dostlarımız konu yemek olduğunda da başkalarının tabaklarına ilgi gösteriyorlar. Yani onlara yediğiniz yemekten ikram ettiğinizde hepsini mideye indirmeleri muhtemel. Çok açsanız bir Terazi'den uzak durun deriz.

Akrep burcu (23 Ekim – 21 Kasım): Adab-ı muaşaret kuralları da neymiş?

Akrep'lerin uzmanlık alanı malum ama konumuz o değil. Ancak tutkulu olmasıyla bilinen Akrep insanlarının güç ve kontrolü elinde tutma isteği onların sofrada da yemeklere üstünlük sağlamasıyla sonuçlanıyor. Dolayısıyla elleriyle pilav yiyen biri görürseniz yaklaşın ve "Pardon, siz Akrep misiniz?" diye sorun.

Yay burcu (22 Kasım – 21 Aralık): Yere düşen yiyecekleri hiç umursamadan mideye indirirler

Merakları ve dikkatsiz olmaya yatkınlıklarına rağmen dünyanın en şanslı insanlarından olmalarıyla eli alemi kıskandıran Yay burçları hiç düşünmeden yere düşen yemeği mideye indirirler. Zira mottoları "Aman ne olacak?"tır.

Oğlak burcu (22 Aralık – 19 Ocak): Yemeklerini tuvalette yerler

Dünyanın en esprili, eğlenceli insanlarından biri olmalarına rağmen dışarıdan "buzdolabı" olarak görülmenin sıkıntısını hep yaşayan Oğlaklar bu yüzden içlerine dönerler ve genelde yalnızdırlar. Kendini güvende hissetmeyi seven Oğlak kişileri bu yüzden dünyadan kendilerini soyutlama ihtiyacı duyarlar. Dolayısıyla onları yemek yerken tuvalette bulabiliriz ve buna da hiç şaşırmayız. :)

Kova burcu (20 Ocak – 18 Şubat): Kimsenin yemeyeceği yemekleri sorgusuzca yemek onlardan sorulur

En sıkı arkadaşların Kova insanlarından çıktığını düşünürsek üstünüze döktüğünüz ketçabı ya da çikolatayı parmaklarıyla alıp yemekte sakınca görmeyen de bu arkadaşlardır. Yapacak bir şey yok. :)

Balık burcu (18 Şubat – 20 Mart): Yemeklerin sadece sevdikleri kısmını yiyip gerisini mahveden duygu insanları

Kremalı kurabiyenin kremasını yalayıp gerisini bırakanlar var ya... Ha işte onlar Balık burcu insanları. Duyarlılığı ve naifliğiyle bilinen Balıklar mesela soğansız pizza istemelerine rağmen soğanlı geldiğinde soğanları ayırıp geri kalanını yerler, siparişi değiştirmekle uğraşmayarak bir köşede acı çekmeyi tercih ederler.

Yazık.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

zeynepiya1 Aralık 2016 11:05
acıktıysam ya yemeyebilirim aslında. yemek zevk eşiğim yükseldi son yıllarda.kötü kötüdür.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?