Her Gün Okula İki Beslenme Çantası Götüren Çocuğun Gizemli Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Dylan henüz ilkokula giden küçük bir çocuk ama bizim ondan öğrenecek çok şeyimiz var.

Her şey Dylan'ın sene başından beri annesinden okula götürmek için bir değil, iki beslenme çantası hazırlamasını istemesiyle başlıyor.

Oğlunun yeterince doymadığını düşünen annesinin Dylan'ın aslında ne kadar kocaman yürekli bir çocuk olduğunu öğrenmesiyle hikayemiz daha güzel bir noktaya doğru ilerliyor.

Dünyayı iyilik kurtaracak. Buyursunlar.

Kendi küçük, yüreği büyük Dylan ile tanışın

facebook

Eğitim yılının başından beri Dylan okula bir değil iki beslenme çantası götürüyor. Annesi, her gün kendisinden iki sandviç isteyen Dylan'ın önce iştahının çok açık olduğunu düşünüyor.

Sonra bir gün dayanamıyor ve ona okulda yeterince doyup doymadığını soruyor. Küçük oğlu ise fazladan beslenme çantasının onun için değil okuldaki yeni bir çocuk için olduğunu söylüyor. "Sanırım paraları yok. Okula hiç yemek getirmiyor. Biz yemek yerken aç kalmasına dayanamıyorum. Fazla sandviçimi onunla paylaşıyorum, anne" diyor.

Dylan'ın annesi Josette de işin içine giriyor

facebook

Dylan'ın annesi Josette, oğlunun bu davranışı karşısında çok duygulanıyor. Ve çocuğu araştırmaya başlıyor. Çocuğun annesinin oğlunu tek başına büyütmeye çalıştığını, işini kaybettiğini ve hiç paraları olmadığını öğreniyor.

Bu durum Josette'ye kendi eski zamanlarını hatırlatıyor. Zira Josette, çocuğunu babasız büyütmek zorunda kalanlardan. İşsiz olduğu, arabada yaşamak ve küçük oğlunu restoranların tuvaletinde lavabo içinde yıkamak zorunda kaldığı o zor yıllar geliyor aklına Josette'in. Ve okula fazladan yemek göndererek zor durumda olan çocuğa ve annesine gizli gizli yardım etmeye devam ediyor.

"Oğlumun karnını doyurduğunu biliyorum. Sana müteşekkirim"

brightside

Bir gün okul müdüründen telefon geliyor ve Josette oğlunun okuluna gidiyor. Orada yemek gönderdiği çocuğun annesiyle tanışıyor. Kadın Dylan ve Josette'nin yaptığı iyiliği öğrenmiş. Ona "Oğlumun karnını doyurduğunu biliyorum. Sana müteşekkirim. Ama şimdi yeni bir işe girdim" diyerek Josette'ye para teklif ediyor.

Josette kabul etmiyor tabii.

Artık okuldaki hiçbir çocuk aç değil

brightside

Bununla da kalmıyor Josette anne. Oynadığı voleybol takımında oğlunun okulundaki fakir çocukların durumunu açıklayarak bir bağış kampanyası başlatıyor. Kısa sürede 400 dolar gibi bir para toplanıyor.

Josette, toplanılan bu parayı o zamandan bu zamana okuldaki durumu iyi olmayan çocukların yemek yiyebilmeleri ve iyi beslenebilmeleri için harcıyor. Dylan ve annesi Josette sayesinde artık o okuldaki hiç kimse aç değil.

İyi ki varsınız.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?