kilo-verenlerden-ilham-veren-tavsiyeler

Verdiği Dev Kilolarla Şaşırtan 11 Kişiden Herkese İlham Verecek Tavsiyeler

Favorilerime
Ekle

"Yaza incecik gireceğim", "Bu pazartesi kesin başlıyorum diyete, bak gör nasıl zayıflayacağım", "Kanka spor salonuna yazılıyorum haftaya, şimdi onlar düşünsün" diyip diyip sözlerinizi bozanlardan mısınız?

Öyleyse iradeleri, azimleri ve inançlarıyla size ilham verecek kişilerin gerçek hayat hikayelerine davetlisiniz. Üstelik öyle 4-5 kilo veren kişiler değil bunlar, öyle büyük kilolar vermişler ki önceki fotoğraflarına bakınca bile tanıyamıyorsunuz onları ve merak ediyorsunuz neler yaptılar da böyle oldular diye.

Aslında hepsinin ortak paydası aynı. Okuyunca anlayacaksınız.

Rachel: 9 ayda 40 kilo verdi

brightside

9 ay içinde 40 kilo incelen Rachel'a göre "sihirli bir diyet formülü" yok. Ona göre kilo vermeyi istedikten sonra her şey mümkün. Alınan kalorilere dikkat etmek, sağlıklı beslenmek ve spor yapmak ona göre her şeyin başı. Bundan önce birçok ağır diyete girip çıkan Rachel bunların hiçbirinin işe yaramadığını söylüyor.

Ve şöyle devam ediyor: "Başka birinin diyetini, spor programını aynen alıp kilo vermeyi bekleyemezsiniz. İyi bir beslenme uzmanı ve kişisel spor eğitmeni bulmaya çalışın. Her gün spor yapın ve bunun uzun süre böyle devam etmesi gerektiğinin farkına varın."

Vitali: 3 yılda 70 kilo verdi

brightside

3 yıl içinde neredeyse bir insan kadar kilo veren Vitali protein, yağ ve karbonhidrat dengesi üzerine kurulu bir diyet programı sayesinde zayıflamayı başarmış. Hem dengeli, hem de çeşidi bol bir beslenme programı uygulayan genç adam bu sayede canının hiçbir zaman tatlı ve hamurlu yiyecekleri çekmediğini söylüyor

Bunlara ek olarak düzenli olarak kardiyo yapan Vitali her gün en az 10 bin adım attığı yürüyüşler yapıyormuş. Şimdi ise vücut geliştirme egzersizleriyle spor alışkanlığını sürdürüyor.

Jill: 4 yılda 96 kilo verdi

brightside

Jill, kilo vermeye karar vermeden önce kahvaltı hiç yapmayan, sürekli cips, çikolata ve sağlığa zararlı birçok abur cubur tüketen biri olduğunu söylüyor. Şimdilerde ise fast food yerine meyveyi, salatayı, haşlanmış patatesi tercih ediyor ve bundan çok çok mutlu.

Zayıfladıktan sonra kilo vermek isteyenler için bir destek grubu da oluşturan ve onu yöneten Jill "Şimdi istesem maratona bile katılabilirim, öyle enerjiğim" diyor.

Pasquale: 3 yılda 146 kilo verdi

brightside

Pasquale'ın fazla kiloları artık hayatını tehdit etmeye başladığında doktorlar ona hayatında radikal değişiklikler yapmak zorunda olduğunu söylemişler. Sağlığını kaybeden ve belki de az kalsın hayatını kaybedecek olan Pasquale, önce fast food ve süt ürünlerini hayatından çıkarmış ve daha çok sebze, esmer pirinç, kinoa, yulaf ve yağsız et tüketmeye başlamış. Ve her yemek öncesi ihtiyaçlarını almak için markete yürüyerek gitmek gibi bir alışkanlık edinmiş.

Şimdilerde genç adam her gün en az 10 kilometre yürüyor. Hazır yemek almıyor, kendi yemeklerini kendi pişirmeyi tercih ediyor. Düzenli olarak spor salonuna gidip diyetini destekleyen egzersizler de yapan Pasquale şu an tek hedefinin oğluna iyi bir örnek olmak olduğunu söylüyor.

Kate: 9 ayda 55 kilo verdi

brightside

Kate uzun süre fazla kilolarının ciddi bir problem olduğunu fark etmeyenlerden. Ancak bu kiloları sağlığını olumsuz etkilemeye başlayınca Kate de beslenme düzeninde ciddi değişiklikler yapmaya karar vermiş.

Sadece gün içinde daha az yemek yiyerek kısa sürede 8 kilo vermeyi başarmış. Kalorilere dikkat ederek beslenen ve her gün spor yapan Kate böylelikle 9 ayda 55 kilo verebilmiş.

Şimdilerde ise bu genç ve güzel kadın tam bir fitness tutkunu. Her gün 2 saat egzersiz yapan Kate yakında beden eğitimi öğretmeni olarak görevine başlamaya hazırlanıyor.

Johnathon: 3 yılda 98 kilo verdi

brightside

Uzun yıllar boyunca obeziteyle mücadele eden Johnathon sağlıklı bir hayatı seçip sıkı bir diyete başlamış ve kişisel bir spor eğitmeni eşliğinde düzenli olarak egzersiz yapmış.

Kilo vermeye başladıktan sonra sevgili yapan Johnathon onun desteğiyle zayıflamaya devam etmiş. Sevgilisiyle birlikte bisiklet turlarına katılan, uzun yürüyüşler yapan genç adam onunla birlikte sağlıklı bir yaşamı keşfettiğini ve artık çok mutlu olduğunu söylüyor.

Lindsey: 2 yılda 89 kilo verdi

brightside

Kilo vermeyi kafaya koyan Lindsey ilk olarak günde aldığı 4 bin kaloriyi 700'e düşürmüş ve her gün yoğunlaştırılmış spor programına katılmış. Birkaç ay içinde verdiği emeğin karşılığını alan ve hızla kilo vermeye başlayan genç kadın iki sene içinde tam 89 kilo vermiş. Öyle ki gelinliği artık ona bedenlerce büyük.

Regina: 3 yılda 68 kilo verdi

brightside

Regina'nın kilo vermeye başlaması sağlığa zararlı, kalorili yiyeceklerden vazgeçmesiyle başlıyor. Sonra evde izlediği fitness videolarıyla egzersiz yapmaya başlayan Regina düzenli beslenme programı çerçevesinde kilo vermeye de devam ediyor. Sırf bu şekilde 68 kilo vermeyi başarmış güzel genç kızımız.

Clare: 6 ayda 15 kilo verdi

brightside

Clare, İngiliz bir televizyon kanalında sunuculuk yapan bilindik bir isim. Clare henüz diyetinin başında olsa da ona kilo verdiren şey yaptığı sporlar olmuş. Zira Clare kick bokstan tutun da squat'a, dambıl egzersizlerinden şınav ve jogging'e kadar aklınıza gelebilecek her türlü egzersizi düzenli olarak yapıyor.

Melissa: 3 yılda 106 kilo verdi

brightside

Melissa'nın zayıflama sırrı ise şu: Evde internet üzerinden bir egzersiz programına katılan Melissa sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile bunu desteklemiş. Fast food'u hayatından çıkaran Melissa beyaz ekmek ve makarnayı da tamamen bırakarak tam tahıllı ürünlere yönelmiş. Ve böylelikle 3 yıl içinde 106 gibi büyük bir kilo vermeyi de başarmış.

Jade: 1 yılda 45 kilo verdi

brightside

Jade zayıflamaya karar verdiğinde ilk vazgeçtiği şey sürekli tükettiği fast food ürünler olmuş. Onların yerini meyve ve düşük kalorili atıştırmalıklarla dolduran Jade, akşam yemeği porsiyonlarını da oldukça küçültmüş. Böylelikle güzel kadın günde aldığı 3 bin kaloriyi bin beş yüz kaloriye düşürerek yani yarı yarıya azaltarak bir yılda 45 kilo vermeyi başarmış. Biraz da kendi ağzından dinleyelim:

"Çok tembeldim. En kısa mesafeye gitmek için bile toplu taşıma araçlarını kullanıyordum. Yürürken nefes almakta zorlanıyordum ama sebep tamamen üşengeçliğim ve tembelliğimdi. Şimdi ise erken kalkıyor, işe yürüyerek gidiyor ve işten eve yürüyerek dönüyor, dönünce de ev işlerini büyük bir enerjiyle yapıp bitirebiliyorum."

Hepinize cidden helal olsun!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

zeynepiya2 Aralık 2016 02:04
istikrar zor oluyor. alışkanlığa oturtunca gidiyor. biraz kasmak lazım
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?