duygusal-not-birakan-gizemli-musteri

Garsona Yüklü Bir Bahşişle Anlamlı Bir Not Bırakan Gizemli Müşterinin Duygusal Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Neredeyse hepimiz günlük koşuşturmacanın içinde, ufak dertlerimizi dünyanın en büyük sorunları sanırken asıl önemli olan şeyi unutuyoruz: Yaşamayı.

Şimdi anlatacağımız hikaye sizi hem duygulandırarak hayatınızı sorgulamanıza sebep olacak, hem de dünyada hala iyi insanların olduğuna sizi inandıracak.

Her Şey Güzel Olacak'ın o ünlü repliğinde de dendiği gibi: "En azından hayattayız, bu da bir şey be abi."

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/05/sogan-kesen-hintli-asci.png |

acssmartbuildings

Becky Nielsen, New York'taki Breakfast Spot isimli bir restoranda garsonluk yapan genç bir kadın. Bu genç kadının gününü güzelleştirerek herkese ders olan olay ise boşalan bir masaya hesabı almaya gittiğinde yaşanıyor.

22,08 dolar tutan hesap için 77,92 dolar bahşiş bırakıldığını fark eden Becky'i asıl şaşırtan ise kağıda bırakılmış not oluyor.

"Dün gece bir arkadaşım öldü. Hayat çok kısa!"

brightside

Notta ise şunlar yazıyor:

"Hayat kısa. Dün gece bir arkadaşım öldü. Lütfen sevdiğin biriyle gecenin keyfini çıkar. Hayat çok kısa!"

Bir gece önce çok büyük bir acı ve üzüntü yaşadığı belli olan bu müşteri restorandan çoktan çıkıp gittiği için ona teşekkür edemiyor Becky. Ancak kendi yaşadığı üzücü olaya rağmen başkaları için iyilik yapmayı sürdüren bu esrarengiz kişinin verdiği tavsiyeyi dinliyor ve bırakılan parayı sevdikleriyle birlikte geçireceği bir akşam için harcamaya karar veriyor.

Bu not sadece Becky için değil, yaşarken yaşamayı unutan hepimiz için. Esrarengiz müşterinin de dediği gibi "Hayat çok kısa, tadını çıkarın."


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

lotuseaster1 Aralık 2016 15:37
uzun bence ama yine de çıkaralım tadınııolduğu kadar!:)
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?