hangi-kahve-hangi-burcla2

Kahveni Seç: Hangi Burç Hangi Kahveyle İyi Anlaşıyor?

Favorilerime
Ekle

Hep burçların birbiriyle uyumundan bahsedilecek değil ya! Hangi burç hangi burçla iş yerinde iyi anlaşıyor, kimler kimlere şıp diye aşık olabiliyor?

Madem burçlar konusunda bir merakımız var ve lafta da olsa arada bir günlük burç yorumlarına bakıyoruz, o zaman burçların tercih ettiğimiz kahveler üzerindeki etkisini de düşünebiliriz. Aslında doğrudan burçlar ve kahve eşleştirmesi değil, damak zevkine göre burçların tercih edebileceği, iyi anlaşabileceği kahveler.

Hangi burç hangi kahveyle dost olup onu gün boyunca yanında taşıyabilir, hangisi sütü kahveye değil kahveyi süte katıyor bir bakalım!

Koçların gözdesi: Cappuccino

koc-burcu

Liderlik vasıflarıyla pek çok işi aynı anda götürebilen koçların damak tatları da oldukça gelişmiştir. Onlar için bir kahve yalnızca kahve değil biraz süt, biraz köpük biraz da sonradan eklenebilen şuruptur. Çünkü aynı anda birden fazla tadı almak ister.

Boğaların vazgeçilmezi: Irish coffee

boga-burcu

Karşılaştığı zorluklar karşısında savaşçı edasına bürünen ve arkadaşlığa çok önem veren boğalar için kahve içmek tek başına değil birlikte yapılınca güzel olan bir eylemdir. Bu yüzden içine biraz İrlanda viskisi girmiş İrlanda kahvesi onun en sevdiği olabilir.

İkizlerin kahvesi: Mocha

ikizler-burcu

Renkli kişilikleriyle girdikleri ortamda ilgiyi üzerlerine çeken ikizlerin kahvesi de kendileri gibi olmalıdır. Bu yüzden onlar hem siyah hem de beyaz çikolatanın aynı anda girebileceği mocha'yı tercih ederler. Süt köpüğü yerine krema geldiğindeyse keyiflerine diyecek yoktur.

Yengeçlerin seçimi: Macchiato

yengec-burcu

Ayın çocukları olarak bilinen ve ailelerine düşkünlükleriyle dünyaya nam salan yengeçlerin kendilerini buldukları kahve genelde macchiato'dur. Kavga ve hır gürden hoşlanmayan yengeçler için içimi kolay ancak içlerini ısıtacak bir kahve her zaman yeğdir.

Aslanların tercihi: Affogato

aslan-burcu

Tam aslanlara layık bir kahve: affotago. Neden mi? Çünkü aslanların gösterişli dünyalarının yansıması gibidir. Kahvenin ortasında erimeye başlayan dondurma, aslanın sofistikeliğinin dışavurumudur. Kendilerine bakmayı seven aslanların tercihi bu yüzden İtalyan'dır.

Başakların isteği: Frappe

basak-burcu

Rahatına düşkün, kendi içinde dünyanın en derli toplu insanı olan başaklar için tek bir bardak için kat kat çıkmış köpükler gün boyunca istedikleri şeyi anlatır: frappe. Uzun vadeli planlar yapmayı sevdiği için uzun içimli bir kahveyi tercih etmesi yadırganmamalı.

Terazinin en sevdiği: Americano

terazi-burcu

Sadelik en yüksek gelişmişlik düzeyidir diye yola çıkan ve Leonardo Da Vinci'nin yolunda ilerleyen terazilerin kahvesi de sade olur. Koyu bir americano, Terazi'nin hızlı düşünen zihnini sakinleştirmeye yeter. Onlar için kahvenin içinde değil, yanında bir şey vardır.

Akreplerin bir tanesi: Flat white

akrep-burcu

Daima daha iyisini yapmayı hedefleyen, işine dört elle sarılan ve adları "aman allah korusun"a çıkan akrepler, hayatlarındaki tatları kahvesinde tercih eder. Yoğun ve tutkulu bir aşk onun için süt içine kahve diyebileceğimiz flat white'a denk düşer.

Yayın en iyi bildiği: Espresso

yay-burcu

Ruhları İtalyan, özgür ve arayış içinde olan yayların hayatlarında belki de en sabit kaldığı konu kahvesidir. Sert bir kahve her zaman daha iyidir onlar için. Temel olmalıdır ki üstüne bir şeyler kurabilsinler. Bu yüzden temelde espresso vardır.

Oğlakların geleneği: Türk kahvesi

oglak-burcu

Gelenekselliği, ailenin bütünlüğünü ve girişimciliği kendisine motto edinen oğlaklar için Türk kahvesi günün her saatinde içilebilir ve zevk alınabilir bir kahve türüdür. Oğlaklar için Türk kahvesi bir bütündür. Her bir parçası özel bir bütünü oluşturma peşindedir.

Kovaların sevgilisi: Vienna

kova-burcu

Yaylar gibi hayatlarını gezmek ve yeni insanlar tanımak üzerine kurgulamayı düşünen, vizyonerliğiyle kendisine hayran bırakan kovaların tercihi tabii ki de onların egzotikliğini ortaya koyacak olan Vienna'dır. Kahvelerini içerken kendilerini Viyana sokaklarında hissederler.

Balığın estetiği: Latte

balik-burcu

Yazarlık ve çizerlik yönleri gelişmiş olan balıklar için bir kahve en iyi ne zaman olur? Üzerinde bir sanat olduğunda. Yani latte art olduğunda. İşte o anda balığın gönlünü çaldınız demektir. Kahvenin her anından müthiş bir keyif alması kaçınılmazdır.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

5

inci7 Şubat 2015 12:53
Boga olarak banada uymadi Favorim Turk Kahvesi
Yanıtla
Atakan6 Şubat 2015 00:24
Türk Kahvesi :))) başına közde pişmiş gelebilirdi.
Yanıtla
Ömercan5 Şubat 2015 16:33
Bir Terazi olarak ne içtiğimi bildi :d, Sade ve şekersiz kahveden başka kahve içemiyorum.
Yanıtla
Cadde Gezgini4 Şubat 2015 15:00
aahhpek uymasa da çok eglenceli olmuş
Yanıtla
Öznur Doğan 4 Şubat 2015 20:12
Yanıtla
Teşekkür ederiz :)

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?