Burçlar ve Yemek

Dev Araştırma: Hangi Burç Hangi Yemeği Daha Çok Seviyor?

Favorilerime
Ekle

Gelin kendimizi kandırmayalım, az ya da çok hepimiz burçlara ilgi duyuyoruz.

Burçlar kimimiz için o günün nasıl geçeceğini önceden söyleyen falcı teyze demek (çoğu zaman tutmaz tabii), kimimiz için profilimizi, sevdiklerimizi ve karakter özelliklerimizi şak diye ortaya çıkartan bir rehber ("terazi dengelidir", hmm), kimimiz için de karşı cinse ilgi duyduğunu göstermenin bir yolu ("peki sen hangi burçsun?").

Doğruluğu yanlışlığı tartışır ama burçlar her dem ilginçtir, her dem sohbet konusudur. Biz de dedik ki o zaman sohbeti koyulaştıralım; madem yemekle ilgili bir siteyiz, hangi burçların hangi yemekleri sevdiğini araştıralım.

Hangi burcun hangi yemeği sevdiğini araştırırken de Türkiye'nin ilk ve en büyük yemek siparişi sitesi olan, çok sevdiğimiz Yemeksepeti'nin verilerinden faydalandık.

Yemeksepeti, doğum tarihlerini kullanarak kullanıcılarının burçlarını ve en çok sevdikleri, en çok sipariş ettikleri yemeklerin listesini çıkardı. Biz de bu verileri, aşağıda göreceğiniz infografiğe dönüştürdük.

Bakalım sizinle aynı burçta olan kişilerle benzer yemek alışkanlıklarınız mı var yoksa siz aslında burcunuzdan farklı zevklere mi sahipsiniz?

Yorumlarınızı da bekliyoruz efendim!

hangi-burc-hangi-yemegi-seviyor-yepyeni

Bu infografiği web sitenizde paylaşabilirsiniz

Koç Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Deniz ürünleri, meze, kahvaltı

Öncü ve maceraperest ruhlu Koç burçları kahvaltıda sucuklu yumurtaya, fasılda mezeye öncülük eder, denizden babaları çıksa yerler.

Boğa Burcu ve En Sevdiği Yemekler

adana-kebap-mangal

Çorba, kebap, salata

Uyumlu Boğa burçları tam bir "günün menüsü" insanıdırlar. "Çorba-kebap-salata", onlar için bir nevi "Metin-Ali-Feyyaz"dır.

İkizler Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Börek, sandviç, zeytinyağlı

Sempatik ve konuşkan İkizler burçlarını altın gününe çağırın, koşarlar. Gelsin börekler, gitsin sandviçler, zeytinyağlılar.

Yengeç Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Et yemekleri, sandviç, light yemekler

Yengeç demek, kırılgan bir kalp ve hassas mide demek. Bu yüzden yağsız et yemekleri, sandviçler ve light ürünler bu burcu masada tutar.

Aslan Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Tavuklu Mantı Tarifi

Çiğ köfte, döner, mantı

Aslan burcu olmak etobur olmayı gerektirdiğinden, mantı için Kayseri'ye, çiğ köfte için Urfa'ya ve döner için Bursa'ya gidebilirler.

Başak Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Döner, tavuk, tost

Titiz Başak burçları yemek konusunda titizlenmezler, pratiktirler. Favorileri tosttur, körili tavuktur, pilav üstü dönerdir.

Terazi Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Burger, vegan, deniz ürünleri

Terazi denge demektir ama mutfakta değil! Vegan beslenmeyi destekleseler de çaktırmadan burger ve deniz ürünlerine göz kırparlar.

Akrep Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Börek, pilav, sushi

"Ben yediğimi her halükarda yakarım" diyen tutkulu Akrepler, böreğe ve pilava tapar, sushiyi de içinde az pilav var diye severler.

Yay Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Ev yemekleri, vejetaryen, sos

Bir Yay'ı kendinize bağlamak istiyorsanız, onu vejetaryen seçenekler ve farklı soslarla hazırlanan ev yemekleriyle tavlayın.

Oğlak Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Kebap, lahmacun, pide

Sabır küpü Oğlak burcu, yemekte de tercihini hazırlığı sabır isteyenlerden yana kullanır. Kebap, lahmacun, pide dendi mi zılgıtlı halay çekebilir.

Kova Burcu ve En Sevdiği Yemekler

pizza-pizza-mozzarella-peyniri

Sushi, pizza, deniz ürünleri

Sanatsal Kova burçları kendi huylarını bilir, elit takılırlar. Pide yerine pizza, pilav yerine sushi yerler. Rakı-balığa bayılırlar.

Balık Burcu ve En Sevdiği Yemekler

Börek, noodle, pilav

Balık burçları inişli çıkışlu ruh halleriyle karbonhidratın getirdiği mutluluk sayesinde başa çıkarlar. Anne pilavı, su böreği ve noodle severler.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Sema kurt4 Ağustos 2015 03:50
Kardeşim yay burcu ve tam bir vejeteryan, benim ki de tutmuş :)
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?