bulasik-makinesine-limon-dilimi-koymak

Neden Bulaşık Makinesini Çalıştırırken İçine Limon Kabuğu Koymalısınız?

Favorilerime
Ekle

Kuşkusuz bulaşık makinesi mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan biri. Tek seferde dağ gibi bulaşığı yıkayan ve bizi özellikle zor temizlenen büyük tencereler, tavalar konusunda rahatlatan bulaşık makinesi ancak her zaman istediğimiz sonucu ulaşmamıza yardımcı olamayabiliyor.

Bulaşıkların yıkandıktan sonra yemek izleri ve kalıntılarıyla makineden çıkmasından şikayetçiyseniz ve bulaşık deterjanınızı değiştirmenize rağmen hala istediğiniz sonucu alamıyorsanız belki de çözümü yanlış yerde arıyor olabilirsiniz.

Zira bu noktada çözüm herkesin evinde bulunan basit bir malzemede: Limonda!

Bunu öğrendikten sonra limon kabuklarını çöpe atmayı bırakacaksınız.

İnatçı lekeleri kolayca çıkarıyor, parlatıyor, mis gibi kokmasını sağlıyor

aboutcleaningproducts

Bulaşık makinesine koyacağınız limon kabuğu ya da bir limon dilimi kirli bulaşıklarınızın makineden tertemiz ve hiç leke olmadan çıkmasını sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken limonu bardak rafına ya da çatal-kaşık bölmesine koymak ve makineyi normal olarak çalıştırmak. Üstelik limon bulaşıklarınızın tertemiz olmasına yardımcı olmakla kalmıyor, onların mis gibi bir limon kokusuyla makineden çıkmasını sağlıyor.

Neden limon?

food-hacks.wonderhowto

Peki neden limon? Çünkü limonun asidik yapısı onu pH 2 değerine sahip doğal ve etkili bir temizlik maddesine dönüştürüyor. Böylelikle antibakteriyal bir özellik taşıyan limon sadece mikropları öldürmekle kalmıyor, ayrıca bulaşık makinesinin çeşitli bölgelerine saklanmış bakterileri de dezenfekte ediyor. Kısacası limon sayesinde bulaşıklardaki inatçı lekeler çıkıyor ve üstüne bir de parıl parıl parlıyorlar.

Son bir not olarak şunu da ekleyelim: Sadece limon değil tıpkı onun gibi sitrik asit içeren lime, greyfurt, portakal gibi meyveler de aynı görevi görüyor.

Kolay gelsin!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?