stylecaster

Sivilce ve Yaşlanma Etkilerinden Kurtulmaya Yardımcı Az Malzemeli Beyaz Kil Maskesi

Favorilerime
Ekle

Güzellik ve cilt bakımı konusunda doğal ürünlerden destek almayı sevenler burada buluşuyor!

Aktarlardan ve kozmetik mağazalardan, hatta doğal güzellik ürünleri satan güvenilir online alışveriş sitelerinden kolayca temin edebileceğiniz beyaz kil ile yapabileceğiniz oldukça etkili bir maske hazırlayacağız bugün: Beyaz kil maskesi!

Evde, birkaç basit malzemeyle kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeyi düzenli olarak kullandığınızda elde edeceğiniz faydaları öğrenince şaşıracak, hemen denemek isteyeceksiniz eminiz.

E haydi o zaman sizi hiç merakta bırakmadan beyaz kil maskesi tarifini verelim, beyaz kilin faydalarını da hep birlikte öğrenelim.

Evde beyaz kil maskesi nasıl yapılır, öğrenerek başlayalım: Beyaz kil maskesi tarifi

Evde, birkaç basit malzemeyle yapacağınız beyaz kil maskesinin faydalarına geçmeden önce tarifini verelim ve beyaz kil maskesi nasıl hazırlanır merak edenleri merakta bırakmayalım. Buyursunlar...

Beyaz kil maskesi tarifi için gerekli malzemeler:

 • 1 çay kaşığı beyaz kil
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • Not: Uygulayacağınız bölgenin genişliğine göre malzemelerin miktarını aynı oranda artırabilirsiniz.

  Beyaz kil maskesi nasıl yapılır?

  Gerekli üç malzemeyi hazırladıktan sonra tek yapmanız gereken hepsini bir kasenin içinde bir araya getirip güzelce karıştırmak. İşte bu kadar!

  Beyaz kil maskesi nasıl uygulanır?

  Maske için gerekli karşımı hazırlamadan önce cildinizi güzelce temizleyin. Makyaj kalıntılarını ve kirleri cildinizden tamamen uzaklaştırıp kuruttuktan sonra hızlıca hazırladığınız karışımı yüzünüze ya da uygulamak istediğiniz başka bir bölgeye güzelce sürün. Bunun için yumuşak uçlu bir fırça kullanabilirsiniz.

  Karışımı sürdükten sonra tamamen kurumasını bekleyin. En az 10-15 dakika bu şekilde beklettiğiniz maske kuruyup sertleşecek, hatta yaptığınız hareketler nedeniyle çatlamaya başlayacaktır. Sert yapılı bir maske olduğundan cildinizden çıkarırken de dikkatli olmalı, ılık su ve pamuk yardımıyla hafifçe ovalayıp yumuşatarak çıkarmalısınız.

  Aynı şekilde karışımı yüzünüze uygulayacaksanız göz çevresi ve dudak kenarlarına sürmemeye özen göstermelisiniz. Bu karışımı haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

  Son olarak eğer karışımı cildinize sürdüğünde sizi çok rahatsız eden bir yanma ya da kaşıntı hissederseniz hemen maskeyi çıkarmalı ve şikayetleriniz devam ederse mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

  Bir türlü kurtulamadığınız sivilceleriniz varsa: Sivilcelere karşı kullanabileceğiniz beyaz kil maskesi tarifi

  Yukarıda kullanabileceğiniz en basit beyaz kil maskelerinden birinin tarifini verdik ama eğer sivilcelerinizden bir türlü kurtulamıyorsanız daha etkili bir maske yapmak için aşağıdaki tarifi de değerlendirebilirsiniz. Limon suyu bu konuda size çok yardımcı olacaktır.

  Sivilce karşıtı beyaz kil maskesi tarifi için gerekli malzemeler:

 • 1 çay kaşığı beyaz kil
 • 1 çay kaşığı limon suyu (Taze sıkılmış)
 • 1-2 adet aspirin (Toz haline getirilmiş)
 • Sivilce karşıtı beyaz kil maskesi nasıl yapılır?

  Aspirinleri toz haline getirerek işe başlayın. Ardından tüm malzemeleri bir kasede karıştırın ve maskenizi hazırlayın. Bu maskeyi de tıpkı yukarıdaki maskeyi uygulayacağınız şekilde uygulayabilirsiniz. Sivilcelerinize zarar vermemek adına hem maskeyi cildinize sürerken hem de maskeyi cildinizden çıkarırken daha dikkatli olmanız gerektiğini de unutmayın.

  Bu karışımı da haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

  Faydalarıyla şaşırtır: Beyaz kil maskesinin faydaları

  tripsavvy

  tripsavvy

  İki farklı beyaz kil maskesi tarifi verdik ama siz beyaz kilin ne gibi etkileri olduğunu bilmiyorsanız hemen beyaz kil maskesinin faydalarından da söz etmek isteriz.

 • Beyaz kil maskesi ciltteki kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor, yaşlanma karşıtı bir etki oluşturuyor.
 • Cildin temizlenmesine yardımcı oluyor.
 • Gözeneklerin temizlenmesini sağladığından tıkanmış gözeneklerin de açılmasını, cildin nefes almasını sağlıyor.
 • Aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşmasına da yardımcı oluyor.
 • Beyaz kil maskesi, çeşitli iç ve dış etmenlerden dolayı sertleşen cildin yumuşamasını sağlıyor.
 • Cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırıyor.
 • Sivilcelerin azalmasına, hatta düzenli olarak kullanıldığında tamamen yok olmasına destek oluyor.
 • Cildin pürüzsüz bir hale gelmesine yardım ediyor.
 • Antioksidan özellikler gösterdiğinden cildi toksinlerden arındırıyor.
 • Önemli Uyarı

  Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Cilt doktoruna ve/veya güzellik ve bakım uzmanına danışmadan hiçbir cilt bakım ürününü uygulamamalısınız. Bu yazıdaki bilgiler de dahil olmak üzere uzmanların sizin için uygun görmediği hiçbir yöntemi denememelisiniz.


  Doyamayanlar için bir de videomuz var!

  Yorumlar

  0

  Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?