Tepsi Kebabı Tarifi

Antiochia Concept'ten Buram Buram Antakya Kokan Tarifler

Favorilerime
Ekle

Antakya mutfağının her bir yemeği kendine has ve lezzetli. Yalnızca Türkiye'den değil dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlayan Antakya'ya gitmek sizin için şimdilik zor görünüyorsa harika bir alternatif var. Hem de İstanbul'un ortasında, Beyoğlu'nda!

Asmalımescit sokaklarında yürürken karşılaşabileceğiniz bu değerli mutfağı sizlerle daha önce tanıştırmıştık. Şimdi sıra buram buram Antakya kokan, sizi Antakya'da hissettirecek olan ve hatrınızda uzun yıllar kalacak yemekler ve aldığımız tarifleri paylaşmakta.

Antakya'ya gitmeden Antakya mutfağını tanıyorum diyebilmeniz için: Antiochia Concept tarifleri.

Sofraların en güzeli: Künefe

Künefe Tarifi

Koca bir aileyseniz ve hafta sonu şımarıklığının tam vaktiyse önerimiz: künefe. Tavında pişen tel kadayıfı, içinde eriyen peyniri ve tam yerinde şerbetiyle yediğiniz her lokmada Antakya kokusu alabilirsiniz.

Biletleri hazırlamadan da olur diyenlere: Antiochia Concept’den Künefe

Ağız dolusu yemeli: Tepsi kebabı

Tepsi Kebabı Tarifi

Lahmisini ya da sini kebabı olarak da bilinen tepsi kebabını çoban salatası eşliğinde tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Yapımı meşakkatli görünür ama değildir.

Denemeye her zaman değer diyenlere: Antiochia Concept’den Tepsi Kebabı

Evde mutlaka yapılmalı: Kağıt kebabı

Kağıt Kebabı Tarifi

Etin özü olarak da bilinir. Satırla çekilen kıyma yağlı kağıt üzerinde pişirilir, kendi suyu ve lezzetiyle birleşen kebabın yanına bir de cacık gider. Afiyetle yenir.

Damaklarımız şenlensin diyenlere: Antiochia Concept’den Kağıt Kebabı

Yanına katık etmeli: Katıklı ekmek

Katıklı Ekmek Tarifi

Aslında kendisi başlı başına bir yemek. Bir yaptınız mı hepsini yemek ve asla paylaşmamak isteyebilirsiniz. Çökelekli, acı biber salçalı ve baharatlı harcıyla nev-i şahsına münhasır bir lezzet.

Kahvaltı masasında bile yeri hazır diyenlere: Antiochia Concept’den Katıklı Ekmek


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?