agrilari-azaltan-yag-yakan-karisim-one-cikan

Kış Şifası: Ağrıları Dindirirken Yağ Yakımını da Hızlandırdığı İddia Edilen Karışım

Favorilerime
Ekle

Bugün yine en doğalından kendimize katkı sağlamaya hazırız!

Eğer siz de kimyasallarla dolu ilaçları kullanmaktansa doğanın bize sunduklarını değerlendirmeyi sevenlerdenseniz yaklaşın bu tarafa, anlatacaklarımız var.

Bu kez, iddia sahibi olan Meksikalı bir doktor. Kendisi tam da şu sıralar kolayca bulunabilen malzemelerle vücudumuza birçok açıdan fayda sağlayabileceğimizi söylüyor, üstüne hazırladığı bu karışımın tarifini de vermeyi ihmal etmiyor.

Şu sıralar havaların da etkisiye kendini halsiz, yorgun ve daha bir ağrılar içinde hissedenlere, kış geldi diye yeme düzenini değiştirip hızla kilo almaya başlayanlara, hatırlamakla ilgili sıkıntılar çekip hafızasını güçlendirmeye ihtiyaç duyanlara iyi geldiği iddia edilen karışım neymiş, buyurun birlikte inceleyelim.

Kışın evden eksik etmediklerimiz bir arada: Turp, zencefil, limon, tarçın ve bal

healthyhomestead

Karışımın doğal malzemelerden oluştuğunu zaten en başında söyledik. Bir de bu malzemelerin çoğu hali hazırda kışı daha rahat geçirmemizi sağlayan şifalı bitkiler olunca, değmeyin keyfimize.

Şimdi size uzun uzun zencefil, limon, tarçın ya da balın faydalarından söz etmeyeceğiz elbette. Bunları zaten çok önce anlatmış, onlardan çok daha fazla faydalanmamız gerektiğini söylemiştik.

Asıl önemli olan, bu karışımın içinde yer alan turp. Çünkü bildiğimiz turplardan farklı bir turp söz konusu bu tarifte: Yaban turpu. Bu yüzden istedik ki karışımın tarifine geçmeden önce yaban turpundan da bahsedelim size. Ana vatanı Amerika olsa da ülkemizde de yetişen bir bitki kendisi. Tam da turp çeşitlerinin tezgahları doldurmaya başladığı bugünlerde semt pazarlarında karşılaşabilirsiniz onunla.

Şekli uzunca ve taze zencefili andıran ama onun kadar girinti-çıkıntıları olmayan bir bitki. İçinde bolca C vitamini, magnezyum ve kalsiyum gibi bizim için faydalı vitamin ve mineraller bulunuyor. Öksürükten tutun da sırt ağrılarına kadar birçok sorunda doğal çözüm yöntemlerinden biri olarak görülüyor.

Eğer tazesini bulmakta güçlük çekerseniz aktarlardan toz halinde satılanları almayı da deneyebilirsiniz. Yalnız hemen uyaralım, sağlığınıza olumsuz bir etkide bulunmaması adına, aktarınızın güvenilir olduğundan emin olun. Bu, sadece yaban turpu tozu için değil, alacağınız her türlü baharat için geçerli elbette.

Yaban turpunu da az çok tanıdığımıza göre geçelim şimdi iddiası büyük karışımın nasıl yapıldığına...

Geldik en önemli kısma: Yağ yakımını hızlandıran, hafızayı güçlendiren, ağrıları yok eden 5 malzemeli karışımın tarifi

cookingrookie.blogspot

Malzemeler:

• 125 gram yaban turpu

• 2 santimetre boyunda bir parça taze zencefil

• 4 limon

• 3 yemek kaşığı bal

• 2 yemek kaşığı toz tarçın

Yapılışı:

• Yaban turpunu üzerindeki kabuğu incecik bir şekilde aldıktan sonra küçük parçalar halinde blendera koyun.

• Üzerine taze zencefil parçasını da ekleyin ve 1 dakikayı geçmeyecek kadar kısa bir süre blenderdan geçirin.

• Ardından limonların suyunu sıkın ve blenderdaki turp-zencefil karışımının üzerine ekleyin, blenderı 2-3 dakika çalıştırın.

• Blenderdaki karışımı bir kavanoza alın ve son olarak içine bal ve toz tarçını ekleyin.

• Bir kaşık yardımıyla iyice karıştırdıktan sonra karışımınız hazır.

Nasıl kullanılır: Kavanozdaki karışımı bitene kadar günde iki kez bir yemek kaşığı kadar kullanın. Yemeklerden önce ya da spor yapıyorsanız spordan sonra kullanmanız etkisini daha hızlı görmenizi sağlayacaktır. Karışımı 3 hafta boyunca düzenli olarak kullandıktan sonra 1 hafta kadar ara verin. Ardından ihtiyaç duyarsanız yeniden başlayabilirsiniz.

Siz yaparsınız ama biz de söylemeden edemeyiz notu: Böyle karışımlar her ne kadar doğal malzemelerle hazırlanıyor olursa olsun, herkesin bünyesinde aynı etkileri yaratmayacağından, özellikle ciddi herhangi bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktora danıştıktan sonra kullanmalısınız. Doktorunuzun sizin için uygun bulmadığı hiçbir karışımı ya da yiyeceğiyse asla tüketmemelisiniz.

Önemli Uyarı

Bu yazı genel bilgilendirme amaçlıdır, reçete niteliği taşımaz. Bu yazıdaki bilgiler de dahil olmak üzere doktorunuzun sizin için uygun görmediği hiçbir yöntemi denememelisiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

tubad1 Aralık 2016 14:25
Hımm denenebilir :))
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?