Fazlasını Yediğinizde Sizi Öldürmeye Niyetlenen 12 Yiyecek

yemek.com
Öznur Doğan
Öznur Doğan
305 takipçi391 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Nisan 2
YENİ
Zeynep Çetin
Nisan 16
YENİ
Vestel
Nisan 12
YENİ
Yemek.com
Nisan 16

Mutfağa girdiniz, her şey süt liman görünüyor. Kızartılmayı bekleyen patatesler, sabah kahvaltıya götürülmek için can atan bal kavanozu ve akşam sofraları şenlendirsin diye satın alınan kaju...

Aman dikkat, birazdan aslında onların ne kadar sinsi, ne kadar hain, ne kadar öhöm zehirli olabileceğini öğreneceksiniz. Zehirli yiyecekler kategorisine girmesi gereken ve aslına bakarsanız sizi öldürmeye her an niyetlenebilecek yiyecekler bunlar.

Gözler üzerimizde olsun, başlıyoruz!

Potansiyel zehir 1: Bal

zehirli-bal

Çiğ baldan bahsediyoruz, arılar tarafından henüz oluşturulmuş baldan. İçerdiği grayano toksinleri nedeniyle pastörize olmamış 1 yemek kaşığı bal, halsizlik ve ateş gibi sorunlara neden olabilir. 5 yemek kaşığı bal ise zehirlenmelere ve ölümlere yol açabilir.

Potansiyel zehir 2: Kaju

zehirli-kaju

Yalnızca kaju değil, açık olarak satılabilen ve taze kalması için bir tür işlemden geçen kajular zehirli sumakla karıştırılır. Bu madde düzenleyici olmasına rağmen ölümlere neden olabilir.

Potansiyel zehir 3: Domates

zehirli-domates

Domates yaprakları yani o hafif tırtıklı yeşillikleri yemek, içerdiği toksik maddeler nedeniyle ölüme neden olabilir ancak zehirlenebilmek için oldukça yüksek miktarda tüketilmesi gerekir.

Potansiyel zehir 4: Elma ve kiraz

zehirli-elam

Elmanın ve kirazın çekirdekleri aslında bir nevi ölüm silahıdır. Çünkü içinde siyanür asidi vardır. Kıtır kıtır yemek için kendinize bir meyve çekirdeği arıyorsanız bu arayıştan vazgeçin ve ay çekirdeği yiyin.

Potansiyel zehir 5: Havuç

zehirli-havuc

O kadar fazla havucu nasıl tüketebilirsiniz bilmiyoruz ancak eğer çılgın bir havuç sevdalısıysanız dikkat etmeniz gerekir. Çünkü havuç, karotenoid zehirlenmelerine yol açabilir, bu da sizi öldürebilir.

Potansiyel zehir 6: Acı badem

zehirli-aci-badem

Dünyada iki tür badem vardır, bir tanesi acı bir tanesi tatlı. Eğer acı olanları seviyorsanız hemen elinizdeki bademi yere bırakın. Çünkü hidrojen siyanür ölümcüldür ve acı badem bu maddeyi içerir. İlla yerim diyorsanız 5 taneyi geçmeyin deriz.

Potansiyel zehir 7: Muskat

zehirli-muskat

Muskatı daha önce "Yiyecekler Hakkında Etrafa Hava Atabileceğiniz 27 Efsane Şaşırtıcı Bilgi" yazımızda hayal görmenize neden olabileceğini belirtmiştik. Peki ya daha fazlasını yerseniz? Ölebilirsiniz.

Potansiyel zehir 8: Patates

zehirli-patates

Buzdolabınızı temizlerken bozulmuş ürünleri atmanızı bu nedenle söylüyoruz. Eğer bozulmuş bir patatesin kabuklarından yalnızca 120 gram yerseniz ölümle yüz yüze gelebilirsiniz.

Potansiyel zehir 9: Rokfor peyniri

zehirli-rokfor

Çok özel olmayan bir rokfor peynirinin kilosunu 65 TL'den alırken içimizden hangi kodaman çıkıp 10 kilo rokfor peyniri yer bilemiyoruz ancak onları uyarıyoruz, içindeki toksinler nedeniyle 10 kilogramlık bir rokfor peyniri ölümcül olabilir.

Potansiyel zehir 10: Su

zehirli-su

Çok su içip ölenlerin haberleri daima aklımızda olsun. Art arda su içtiğinizde böbrekler o kadar çok çalışır ki artık durma noktasına gelir. Ardından vücudun diğer bölgelerinde sulanmalar görülür. Kısacası öldürür.

Potansiyel zehir 11: Tarçın

zehirli-tarcin

Siz siz olun bir yemek kaşığı tarçını ağzınıza atıp nefes almaya kalkmayın. Yapmayın diyoruz. Hele bir de nedenini kimsenin anlayamayacağı şekilde, toplamda 40 kaşık tarçın yemeyin. Benzaldehit zehirlenmesi affetmez.

Potansiyel zehir 12: Ton balığı

zehirli-ton-baligi

Yıllardır duyduğumuz ve artık gerçekliği konusunda kani olduğumuz bir konudur ton balığının zehirleyebileceği. Bu konu yalnızca ton balığı için değil aynı zamanda tüm dip balıkları için geçerlidir.

Yok artık zehri: Diş macunu

zehirli-dis-macunu

"Litfin bir bizilyi tinisi kidir diş micini kiyin." Tüpleri yedi.

Çüş artık zehri: Saç spreyi

zehirli-sprey

Oje koklayan, tiner ve benzin kokusunu seven duyduk ama saç spreyi bambaşkaymış.

Öeaahh artık zehri: Vitamin hapı

zehirli-vitamin-hapi

Ne zorunuz var bilmiyoruz ama öeahh yani, yapmayın canım.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?