popsugar - spago istanbul

Michelin Yıldızlı Şef Wolfgang Puck, İstanbul'da Spago'yu Açtı

Favorilerime
Ekle

İstanbul'un heyecanlı ve bol haberli gündeminde, son zamanlarda aldığımız en gastronomik haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Dünyanın en ünlü şeflerinden bir tanesi olan, Oscar Ödül Töreni'nin 20 yılı aşkın süredir baş şefi olarak görev alan, 1982 yılında açtığı Spago adlı restoranla ünü Amerika'yı aşıp dünyaya yayılan çok özel bir şeften bahsediyoruz: Wolfgang Puck.

Avusturya doğumlu Wolfgang Puck'ı bazılarımız televizyondan tanıyoruz bazılarımız da kitaplarını okuduk. Hatta içimizde mutlaka Amerika'ya yolu düştüğünde Spago'sunu ziyaret edenler olmuştur. Yarattığı özel menülerle herkesi kendine hayran eden, çiftlikten sofraya ekolüyle gastronomide yeni bir sayfa açan Wolfgang Puck'ı konuk etmemizin nedeni ise Amerika'nın dışındaki ilk restoranını St. Regis İstanbul'da açması. Yani Türkiye'ye gelmesi.

St. Regis İstanbul'un en üst katında yer alan ve hem manzara hem de sunduğu lezzetlerle keyif veren, yurt dışındaki adının aynen korunup getirildiği Spago Restaurant'ın menüsünde en bilinen yemeği taş fırında füme somonlu pizza, mavi yengeç, Pekin usulü ızgara ördek, yasemin pirinç pilavı ve pek çok özel lezzet yer alıyor.

Mutfağın bu deli önlüklü adamını izlemek için sizi videoya davet ediyoruz.

"Yok canım ben direk St. Regis İstanbul'a giderim." diyorsanız adres ve haritayı da hemen paylaşıyoruz.

St. Regis İstanbul adres: Mim Kemal Öke Cad. No 35, Şişli, İstanbul


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?