100 Neşe Nefesi: 2 Dakikada Botoks Nefesi

Favorilerime
Ekle

Çalışan, evli, çocuklu kadınların ortak sorunu yetişememek... Eş, ev, çocuk, yemek, temizlik, iş derken neler başarıyoruz; biraz da fizik, astrolojiden anlasak 24 saati 30 saate çıkaracağız. Ama maalesef işten fizik çalışmaya fırsat kalmıyor. Gerçi o yine biz o zamanı çok üşendiğimiz cam silmeye harcarız.

Çalışma hayatımın bana kattığı en güzel şey pratik olmak, bu makyaj yaparken de, cilt bakımı yaparken de değişmiyor . Hep pratik yöntem peşindeyim size anlatacağım nefes tekniğini hayatınıza geçirirseniz hem parlak, dolgun bir cilt, hem beyne full oksijen, hem bu yoğunlukta antidepresan görevi görüp hayat kalitenizi nirvanaya ulaştıracak bir yöntem elde edeceksiniz. Günde 2 dakikalık bir teknik, evet toplam 2 dakikalık bir egzersiz ama etkileri inanılmaz büyük. Tonlarca para dökmeden hem cildiniz parlak olacak, hem neşeli hem de uzun vadede daha sağlıklı bir hayatınız olacak. Verdiği pozitiflikle de hayatınızda olumlu değişimler mutlaka olacaktır..

Bu nefes tekniğinde ağzımızdan diyaframımızı kullanarak, karnımızı şişirerek nefes alacağız, böylece göğüs kafesimizi açıp akciğerleri tam kapasite kullanacağız ve bu sayede vücudumuza bol miktarda oksijen girecek. Nefes alışlarımız uzun ama verişlerimiz kısa ve birbirine bağlantılı hızlı hızlı olacak. Amaç yoğun ve bir anda oksijen girişi sağlamak. Yani saniyede bir nefes alacaksınız. Bunun için nefes koçları 250 ml'lik pet şişeyi kesip danışanın istenen nefesi sağlaması için ağzına yerleştiriyor. Bu, nefesi ilk yapanlar için daha pratik ve etkili bir yöntem. Ön bilgiyi verdik daha detaylı anlatıma geçersek:

Adım 1:

Yere uzanın; odaklanmanız açısından ortam rahat, sessiz ve sakin olabilirse güzel olur.

Adım 2:

İlk başlayanlar için 250 ml'lik pet şişeyi 3/4 kesip ağzınıza yerleştirin, bu sayede 2 dakika boyunca yorulup ağzınızı kapatmak istediğinizde şişe engel olacaktır, bu açıdan ve yüzde yüz hava girişini sağlamak açısından pet şişe çok pratik bir çözüm.

Adım 3:

Pet şişeyi yerleştirdikten sonra ağzınızdan uzun nefes alıp hızlı hızlı verin. 2 dakika boyunca kesinti asla yok, hızlı hızlı alıp verin, KESİNTİ ASLA YOK. Nefesi yaparken sıcaklık basacak, patlayacak gibi hissedeceksiniz. Çünkü vücudunuza hiç girmediği kadar birden oksijen giriyor, normal bir durum.

Adım 4:

2 dakikanın sonunda pet şişeyi ağzınızdan çıkardığınızda inanılmaz bir mutluluk, garip, sebepsiz bir gülme isteği ve enerjiyle dolacaksınız. Sanki dünya üstünüze yürüse korkmayacak gibi bir coşku, cesaret...

Verdiği vaatler büyük ama egzersiz çok küçük. B egzersizi gece yapın; çünkü aynı zamanda derin ,rahat bir uyku sağlıyor. Sabah uyandığınızda parlak ve dolgun bir cilt sizi bekliyor. Ben bu nefesin o kadar bağımlısı olmuştum ki gündüz bile iş yerinde yapıyordum, bu nefesle ilgili anlamadığınız yerlerde videolardan yararlanmanız mümkün. Hayatınızdan çıkarmamanız gereken bir nefes tekniği hatta güzellik merkezlerine döktüğünüz parayı kenara koyup kendi nefes koçluk merkezinizi açtıracak cinsten ilham verici basit bir teknik.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?