https://www.youtube.com/watch?v=iN438a4eiLY | youtube

Yaptıklarıyla Zekalarına Hayran Bırakan Minik Dostlarımızdan 9 Nefis Hikaye

Favorilerime
Ekle

Dünyayı paylaştığımız, iyi ki varlar dediğimiz minik dostlarımız bugün başrolde.

Sahiplerinin ya da olayın gerçekleştiği sırada orada olan insanların anlattığı bu hikayeleri duyunca onlara bir kez daha hayran olacak, bir kez daha "İyi ki dünyayı onlarla paylaşıyoruz" diye düşüneceksiniz, eminiz.

Karşınızda, yaptıklarıyla, öğrendikleriyle insanı şaşkınlıktan şaşkınlığa sürükleyen, eğlenceli minikler!

"Bugün hayattaysam bu tamamen kedim sayesinde"

"11 yaşındaydım ve okuldan eve yeni gelmiştim. Evde kimse yoktu. Kedim ben gelince hemen mutfağa geçti çünkü yemeğini hep mutfakta veriyordum. Tam mutfağa yönelirken ağzıma attığım devasa şeker boğazıma kaçtı. Kedim garip sesler çıkardığımı duydu, durdu ve geri dönüp bana bakmaya başladı. Nefes alamadığımı fark edip göz teması kurmaya başladı. Birden deli gibi koşmaya başlayıp mideme atladı ve o sayede şeker ağzımdan çıktı. Neredeyse stresten ağlayacaktım. Kedim ise kucağıma oturup kendini sevdirdi. Bugün hayattaysam bu tamamen kedim sayesinde."

"Arılar konu boğulmak olduğunda her zamankinden çok daha akıllı olabiliyorlar"

"Bir kasede boğulmak üzere olan bir arı olduğunu gördüm. Çorbadaki can çekişen arının hemen üstünde de iki tane birbirine bakan arı vardı. Bu iki arı birbirlerinin bacaklarını tutup kasenin ucundan diğer boğulmak üzere olan arıya uzattılar. O da onların bacaklarını tutup yukarı çıktı. Arılar konu boğulmak olduğunda her zamankinden çok daha akıllı olabiliyorlar."

"Köpeğim hırsıza atladı ve kovalamaya başladı"

"Kedim ve köpeğimle birlikte yaşıyorum. Köpeğim her şeye havlar, kedim ise hiçbir şeyi umursamaz. Uyurken köpeğim birden bağırmaya başladı. 30 saniye sonra sustu. Tekrar uyumaya çalışırken çılgınlar gibi tekrar bağırmaya başladı. Dışarı çıkıp susmasını söyleyecekken salonda bir hırsız gördüm. Elinde de bir silah. Köpeğim hırsıza atladı ve kovalamaya başladı. Ben polisi aradım. Gelip adamı tutukladılar, köpeğime de bir sosis verdiler.

İşin ilginç yanı bir gün sonra polisler aradı ve adamın açıklamalarını anlattılar. Eve girer girmez kedimi tekmeleyip köpeğimi dolaba kapatmış. İki dakika sonra köpeğim adamın üstüne atlamış. Dolabın kapağını nasıl açtığını kimse bilmiyor. Kediden şüphelendik. Sessiz sessiz durup köpek için dolabı açmış belli ki."

"Kedim hem kendisini hem de köpeğimi bir güzel besliyor"

"Kedim buzdolabını açmayı öğrenip köpeğimi kendisinden yemek dilenecek duruma getirdi. Köpeğim artık benden değil kediden mama istiyor. Kedim de hem kendisini hem onu bir güzel besliyor. Beni aradan tamamen çıkardılar."

"Köpeğim poşetteki meyveler bitene kadar her sabah bana kahvaltı hazırlamaya devam etti"

"Her sabah kahvaltıda meyve yerim ve hafta sonları ucuza meyve satan pazara gidip bir ton meyve alırım. Buzdolabına sığmadıklarından bazılarını poşette bıraktım. Dalga geçmiyorum, bir sabah uyandım, yanı başımda bir elma. Birkaç gün boyunca köpeğim poşetlerden meyveleri alıp ben uyanmadan yatağımın yanına getirdi. Poşetteki meyveler bitene kadar bana kahvaltı hazırlamaya devam etti."

"Ekmeği ağzına alır almaz diğer ayağını yere bastı"

"Her zaman bir şeyler aldığım bir Fransız fırını var. Bu fırının önünde hep bir sürü kuş oluyor ve insanlar fırından aldıkları ürünleri bu kuşlarla paylaşıyor. Bir gün içlerinde tek ayağı olan ve oradan oraya zıplayarak giden bir kuş fark ettim. Ona ufak bir ekmek parçası attım. Ekmeği ağzına alır almaz diğer ayağını yere bastı ve iki ayağını kullanmaya başladı."

"Yayalar için yeşil ışık yanmasını bekleyip cevizlerini rahat rahat yolun ortasında yiyor"

"Çalıştığım yerin yakınlarında her zaman gördüğüm bir karga var, bulduğu cevizleri yolun ortasına koyup arabaların üstünden geçmesini bekliyor. Ardından yayalar için yeşil ışık yanmasını bekleyip cevizlerini rahat rahat yolun ortasında yiyor."

"Tam o anda arkamdan sızıp bagel’ı yemeye başladı"

"Koltukta bagel yiyordum ve köpeğim de yanımda oturup beni izliyordu. İstediği belliydi ama vermek istemedim. Köpeğim kalktı, tuvaleti geldiğini ve bahçeye çıkmak istediğini söylemek için çaldığı çanını çaldı. Ben de kapıyı açmak için bagel’ı masaya bıraktım. Tam o anda arkamdan sızıp bagel’ı yemeye başladı. Kızamadım bile çünkü hak etmişti."

"İkisi de koşa koşa uzaklaşıp paylaştılar"

annexcatrescue

annexcatrescue

"Eskiden iki kedimiz vardı. Bir gün yemek yerken kedilerden biri gelip iki patisini babamın bacağına koydu. Yemek çalmaya çalışacak deyip ona bakıp gülerken diğeri geldi ve koca bir tavuğu kapıp kaçtı. İkisi de koşa koşa uzaklaşıp paylaştılar. Etkileyiciydi."


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?