Instagram'da Mutlaka Takip Etmeniz Gereken 10 Gurme Hesap

Favorilerime
Ekle

Instagram bu ay yine pek lezzetli pek iştah açıcıydı ve biz de yine Instagram'dan yükselen misler gibi kokulara kayıtsız kalamadık bildiğiniz gibi. Bakınız: Ekim Ayında Takip Edilmesi Gereken En Lezzetli 10 Instagram Hesabı

Ama bu kez konumuz biraz daha farklı. Çünkü bu kez sadece yaptıkları önerilerle bizi, sizi, hepimizi yollara düşürecek Instagram hesaplarından söz edeceğiz, gurme damaklara hitap eden, mekan önerileri almayı seven, kendine yeni gezileri için bir rehber edinmek isteyen herkesi böyle alalım!

Bundan sonra tüm lezzet rotalarınız, hatta tatillerinizi belirlerken bu Instagram hesaplarına bi' göz atmak isteyecek, önerdikleri mekanlar ve lezzetlerle ajandalarınızı dolduracaksınız, eminiz.

Buyurunuz, Instagram'da mutlaka takip etmeniz gereken, mekan önerileriyle sizi yollara düşürecek gurme hsaplar karşınızda!

Eller takip butonlarına...

Minik bir not: Aşağıdaki sıralamayı herhangi bir kriter göz etmeden yaptık, zaten bu Instagram hesaplarının her biri, birbirinden lezzetli.

endermutfakta

Neden takip etmeli: Kendisini "Gurme değil yemeyi seven" biri olarak tanımlasa da önerdiği lezzetler ve mekanlarla damak zevkine hayran bırakan bu Instagram hesabı, tok karnına takip etmeniz gerekenlerin başında geliyor. Aksi halde en yakın uçağa atlayıp Adana başta olmak üzere mutfağını, yemeklerini önerdiği tüm şehirlere ve mekanlara gitme isteğiyle dolup taşabilirsiniz, baştan söyleyelim.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: endermutfakta

yemekmuptelasi

Neden takip etmeli: Gurme hesaplardan söz edeceksek mutfağıyla ünü ülke sınırlarını bile aşmış Gaziantep'ten çok bahsedeceğiz demektir. Gaziantep'te hangi lezzetin en iyisi nerede yenir, enfes videolar eşliğinde keşfetmek isterseniz bu Instagram hesabını bir an önce takip edin deriz. En tok anınızda bile acıkacaksınız, bizden uyarması.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: yemekmuptelasi

milliyiyici

Neden takip etmeli: Bir Adanalı'nın enfes önerileriyle Adana başta olmak üzere şehir şehir gezebilir, sadece bu hesaptan edineceğiniz bilgiler ve alacağınız önerilerle her lezzetin en güzelini en doğru adreslerde bulabilirsiniz, bizden söylemesi.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: milliyiyici

antalyagurmesii

Neden takip etmeli: Adana'dan Antalya'ya doğru minik bir yolculuğa çıkıyor ve bu kez de şehrin en gurmelere layık lezzetlerini bulabileceğiniz bir Instagram hesabına sözü bırakıyoruz. Özellikle paylaştığı videolarla midenizden gurultuların yükselmesine sebep olacak bu hesap, yeni tatil rotanızı belirlerken ilk göz attığınız adreslerden olacak.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: antalyagurmesii

gurme_izmir

Neden takip etmeli: "Yiyerek geziyorum" diyen, dediğini de hakkıyla yerine getiren bir Instagram hesabı karşınızda! Özellikle İzmir'e yolunuz çok sık düşüyorsa bu hesabın her bir önerisini denemek isteyeceksiniz, eminiz. Tabii bu hesabın rotası sadece İzmir'le sınırlı değil, onu da söylemeden geçmeyelim.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: gurme_izmir

tadimnotlari

Neden takip etmeli: Her bir paylaşımını gördüğünüzde, ekrana kilitlenip dakikalarca izlemekle bir an önce yollara düşüp o lezzeti bulmak arasında ikileme düşeceğiniz, takip etmediğiniz her gün için üzüleceğiniz bir Instagram hesabı o. Tam da bu yüzden...

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: tadimnotlari

gurmeakademi

Neden takip etmeli: Sadece nefis mekan önerileri değil, yemeklerin kocaman dünyasında dair nefis bilgiler edinebileceğiniz bir Instagram hesabı olur kendisi. Her gün ufuk açan bilgiler edinmek, belki de hiç bilmediğiniz yemekleri yakından tanımak isterseniz bir an önce takip etmeye başlaayın deriz.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: gurmeakademi

midefilozofu

Neden takip etmeli: En özel tatlılardan en lezzetli ana yemeklere, kahvaltılara... Bu Instagram hesabında önerilen herhangi bir mekanda mutlu olmamak imkansız.

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: midefilozofu

hominigirtlakgurme

Neden takip etmeli: Hem en sevdiğin lezzetleri bulabileceğiniz şahane mekanların adreslerini öğreneceğiniz hem de bugüne dek belki de hiç denemediğiniz lezzetleri keşfedeceğiniz bir Instagram hesabı o. Bugüne dek onunla tanışmadıysanız...

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: hominigirtlakgurme

sahanegurme

Neden takip etmeli: Video izlemek belki de hiç bu kadar acıktıran bir eylem olmamıştı! Türk mutfağının en özel lezzetleri başta olmak üzere damak tadınıza uygun her bir paylaşımıyla sizi yollara düşürecek Instagram hesaplarından biri de o!

Daha fazla vakit kaybetmeden takip etmek için: sahanegurme

"Tabii ki biz de Instagram'dayız" bonusu: Yemek.com Instagram hesabı

Bu kadar çok Instagram'dan söz etmişken söylemeden geçmiş olmayalım, aranızda hala haberdar olmayanlar kaldı mı bilmiyoruz ama biz de Instagram'dayız! Midenizden gurultular yükselmeye başladığında hızlıca yapabileceğiniz pratik tariflerimizden misafirlerinizi ağırlayacağınız bir akşam yemeği için aradığınız o özel tariflere kadar tüm lezzetlerimiz, Hikayeler'imizde paylaştığımız mekan önerilerimiz, iştah açan videolarımız ve çok daha fazlası için sizi hemen şöyle alabiliriz.

Buyurun, bu taraftan: Yemek.com Instagram hesabıDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?