Yiyecek Verdiği Adamın Bıraktığı Notu Paylaşarak Tartışmalara Sebep Olan Adam

Favorilerime
Ekle

Sizden yardım isteyen, yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyen birine nasıl davranırdınız? Daha da önemlisi ona yardım etmeye çalıştıktan sonra beklentiniz ne olurdu?

"Bunlar ne biçim sorular" demeden önce sizi internette tartışmalara sebep olan bir olaya davet ediyoruz.

Zira yardım etmeye çalıştığı adamın kendisine bıraktığı notun ardından şok olan bir adam, başka insanlardan da fikir isteyince ortalık fena halde karıştı, ortaya birbirinden farklı düşünceler çıktı.

Bakalım siz olayın detaylarını öğrenince ne düşünecek, hangi tarafa hak vereceksiniz?

Görüşlerinizi bize yorum olarak yazmayı unutmayın, merakla bekliyoruz.

Her şey işitme engelli bir adamın bir dükkana girip yardım istemesiyle başlıyor

Dükkanında her günkü gibi çalışmakta olan ve ismini açıklamayan adamın anlattıklarına göre o gün dükkana bir adam geliyor. İşitme engelli olduğu için iş bulamadığını açıklayan bu beklenmedik misafir, genç adamdan yemek istiyor. İşte tam da buradan sonra işler biraz garipleşmeye başlıyor.

Dükkanında o an yalnızca birkaç tane atıştırmalık bulan genç adam, bir anda çıkagelen ihtiyaç sahibine bulduklarını sunuyor

Bir anda dükkanına gelen ve yiyecek bir şeylere ihtiyacı olduğunu söyleyen adamı eli boş göndermek istemeyen çalışan, yardım etmek için ne yapabileceğini düşünüyor, dükkanın arka tarafına gidip verebilecek bir şeyler arıyor. O sırada eline birkaç tane atıştırmalık geçiyor, dükkanın ön kısmına geri dönüp ihtiyaç sahibi olduğunu söyleyen adama ancak bu atıştırmalıkları bulabildiğini söylüyor.

Ardından yeniden arka tarafa geçen adam, tezgahına geri döndüğündeyse hiç beklemediği bir şeyle karşılaşıyor.

Yardım etmek istediği adam, genç çalışana oldukça üzücü ve düşündürücü bir not bırakıyor ve dükkanı terk ediyor

Tezgah kısmına geri döndüğünde yardım etmek istediği adamın gitmiş olduğunu fark eden çalışan, tezgahta ona vermek istediği atıştırmalıkları görüyor, hemen ardından kendisine bırakılmış notu da buluyor. Notu okuyunca ne diyeceğini bilemeyen genç adam, konuyu sosyal medyaya taşımaya karar veriyor ve yaşadıklarını anlatıyor.

“Torunum ve eşim için bile yemek getirmemen çok üzücü. Ailemi bununla beslemekten nefret ediyorum. Sen aileni bununla besler miydin?" yazan notu ve başından geçenleri paylaşan adam nerede yanlış yaptığını da sormadan geçmiyor.

Bu not ve yaşanan olaysa sosyal medyada oldukça farklı tartışmalara sebep oluyor

boredpanda

boredpanda

Genç adam, bu hikayeyi anlatıp fikir sorunca tartışmaların ardı arkası kesilmiyor tahmin edebileceğiniz gibi. "Aslında amacı senden para almakmış, bunu yapamayınca sinirini not bırakarak çıkarmak istemiş." diyen de oluyor, "O atıştırmalıklar epey pahalı. Sen gerçekten lezzetli bir şey önermişsin. Alıp gün ortası atıştırmalığı niyetine kullanabilirdi. Bu adam aç değil, belli ki ailesi de aç değilmiş." diyen de...

Birçok insan yardım isteyen adamın hiç de iyi niyetli olmadığını söylerken bazıları da adamı savunarak bıraktığı notun aslında oldukça mantıklı olduğunu düşündü. Ailesi ve kendisi için gerçekten ihtiyacı olan malzemeleri almak istediğinden bu atıştırmalıkları bırakmış olabileceğini, dolandırmak gibi bir niyeti olmayabileceğini söylediler. Tartışmanın taraflarından biri şöyle bir anısını paylaşmayı da ihmal etmedi:

"Bazen gerçekten sadece yemek istiyorlar. Alışveriş merkezinin otoparkında yemek için para isteyen bir anne kız vardı. Bir şeyler almak için içeri çağırdım. Ben de başta dolandırıcı olduğunu düşünüp doğrudan para vermek yerine fast-food restoranına götürmeyi teklif etmiştim. Kızını daha sağlıklı şeylerle beslemek istediği için reddetti. Ardından birlikte markete girdik, ucuz et, sebze, bakliyat, süt gibi 50 dolarlık sağlıklı yiyecekler aldı ve bu beni mutlu etti."

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?