gaye-dagdelen

Sevdiği Kız İçin Engelli Kalan Oğluna Bakabilmek İçin Yaptığı Yemekleri Satan Gaye Anne

Favorilerime
Ekle

Gaye Dağdelen görebileceğiniz en güçlü, en azimli, en cesur kadınlardan biri.

Oğlu 14 yaşındayken ondan ayrılmak isteyen kız arkadaşına sevgisini kanıtlamak için 4.kattan atlıyor ve beyin kanaması geçiriyor. Anne-oğlun hayatı bu olaydan sonra ise tamamen değişiyor.

Güzel yürekli Gaye Anne oğluna baktığı için iş hayatı bitiyor, o da artık evden yaptığı yemekleri satarak oğluna bakmaya ve evini geçindirmeye çalışıyor.

İşte bu hiç pes etmeden oğlu için didinen güçlü annenin, Gaye Dağdelen'in hikayesini Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan Ayşe Arman'ın röportajından alıntılayarak anlatıyoruz.

Oğlu 14 yaşındayken ayrılmak isteyen kız arkadaşına sevgisini kanıtlamak için 4.kattan atlıyor

Bundan 9 yıl önce Gaye Dağdelen'in oğlu Sayhan 14 yaşındayken o zamanki kız arkadaşı onu terk etmesin diye, sevgisini ona kanıtlamak için 4.kattaki evlerinin balkonundan aşağıya atlıyor. Gaye Anne, oğlu Sayhan'ın "Ayrılmak istiyorum" diyen kız arkadaşının "Yapamazsın ki! Hadi delikanlıysan yap" gibi tahriklerinden etkilendiğini ve ergenlik psikolojisiyle böyle bir şeyi yapmaya cesaret ettiğini söylüyor.

Ancak Sayhan'ın bu bir anlık yanlış kararı anne ve oğlun hayatını kökünden değiştiriyor.

Beyin kanaması geçiren oğlu Sayhan yürüme, konuşma becerilerini kaybediyor

Hastaneye gittiklerinde Sayhan'ın ağır bir beyin kanaması geçirdiği anlaşılıyor ve "Her an ölebilir" denerek hemen ameliyata alınıyor. Sayhan ameliyatı başarılı bir şekilde atlatıyor ancak konuşma merkezi hasar gördüğü için ne tam olarak yürüyebiliyor ne de konuşabiliyor. Çocuklaşıyor. Kısacası annesine bağımlı hale geliyor.

Eskiden ayağa bile kalkamayan Sayhan bu 9 sene içinde gördüğü tedaviler sayesinde artık destekli yürüyebiliyor, suyunu ve yemeğini şimdilerde yeni yeni kendi başına yiyebiliyor. Yavaş yavaş konuşmaya da başlayabilmiş durumda, birkaç kelime söyleyebiliyor artık.

Gaye Hanım engelli oğluna bakabilmek için işten ayrılmak zorunda kalıyor

Bu olaydan önce bir perde dükkanı olan Gaye Anne ise engelli oğlunu kimseye bırakamadığı için dükkanı kapatıyor, kısacası iş hayatı bitiyor. Ancak bu güçlü kadının, yıllardan beri zorlu yollardan geçen ama oğlu için her şeye yapmaya hazır olan Gaye Anne'nin pes etmeye hiç niyeti yok. Şöyle anlatıyor Gaye Hanım:

"Bunaldığım zamanlar oluyor. 9 yıldır her anlamda yalnız mücadele ediyorum. Artık 46 yaşındayım, her geçen gün daha yorulduğumu, tükendiğimi hissediyorum. Ve Sayhan’a yetememekten korkuyorum. Bana nefes aldıracak, “Hadi çık bir kahve iç, mola ver!” diyecek, Sayhan’ı bırakacak kimsem yok. Bel fıtığım var. Sayhan’ı kucaklayıp kaldırıyorum. Midem rahatsız, doktora gitmiyorum. Bir şey çıkar da yıkılırım diye... Çoğu zaman da kendime kızıyorum. “İmkanları daha iyi bir anne olsaydım Sayhan şu anda daha iyi durumda olurdu!” diye. Ama yapacak bir şey yok. Bugünlere imkansızı zorlaya zorlaya geldik. Devam edeceğim..."

Şimdilerde Gaye Anne evde hazırladığı Hatay Mutfağı'ndan lezzetleri satarak oğluna bakmaya çalışıyor

Oğlunun engelli maaşı ve babasından kalan 500 lira emekli maaşından başka bir geliri olmayan Gaye Hanım "Madem dışarıda çalışamıyorum, evden çalışıp para kazanayım" diyerek nefis bir projeyi hayata geçiriyor yakın zamanda. Hatay mutfağından içli köfte, yaprak sarma, biberli ekmek, cevizli biber, domates salçası gibi lezzetleri evde yapıp sipariş bekleyen Gaye Hanım yemek yapma konusunda kendine çok güvendiğini ve teslim ettiği içli köftelerin çok beğenildiğini söylüyor.

Ancak bu güzel kalpli kadın Gaye Anne'nin oğluna ve kendine bakabilmesi için daha fazla sipariş almaya kısacası herkesin desteğine ihtiyacı var.

instagram

instagram

Yaptığı yemekleri Gaye'nin Mutfağı isimli Instagram hesabından paylaşan ve buradan sipariş alan Gaye Anne'ye siz de destek olmak isterseniz onunla Instagram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?