annelerden-vucutlariyla-ilgili-ilham-veren-aciklamalar-one-cikan

Ünlü Annelerden Doğumdan Sonra Değişen Vücutlarıyla İlgili 7 İlham Veren Açıklama

Favorilerime
Ekle

Anne olmak muhteşem olduğu kadar da zorlu bir deneyim aslında. Yaşanan ruhsal ve hormonal değişimler bir yana, doğum vücutta çeşitli izler, fazla kilolar ya da sarkan, çatlayan bir deri bırakabiliyor aslında. Doğumun ardından başlayan uykusuz gecelerden söz etmiyoruz bile...

İşte tam da bu konuda bir diyeceği olan şahane anneler de yok değil. Yakın zamanda anne olan ya da olacak olan tüm kadınlara ilham verecek ünlü isimler karşınızda!

Belki yakın zamanda anne olan ünlü isimlerin ya da arkadaşlarınızın, tanıdıklarınızın sosyal medya hesaplarında paylaştıkları fotoğraflardan yola çıkarak dış görünüşlerinin uykusuz gecelerden, hastalıklardan ya da doğumdan hiç etkilenmediğini düşünebilirsiniz ama... Durum aslında sandığınız gibi değil.

"Etrafınızda sevgi dolu bir destek ağı olduğu sürece siz de iyi olacaksınız"

Avustralyalı dünyaca ünlü bir dansçı olan Peta Murgatroyd doğum yaptıktan 8 gün sonraki halini Instagram hesabından paylaşarak takipçileriyle hislerini ve düşüncelerini paylaştı. Neredeyse 5 aylık hamile olduğu zamanki gibi gözüktüğünü söyleyen Peta yaşadığı bu dönemle ilgili şunları söylüyor:

"Kendimi seviyorum. Doğum sonrası halimi de seviyorum. Spor salonunda sadece 2 gün geçirdikten sonra dahi kendimi eski Peta gibi hissetmeye başladım. Kabul, eskiden olduğu gibi karın kaslarım yok, hatta çok daha fazla sarkan derim ve büyük bir göbeğim var ama iyi hissediyorum. Sonuçta yavaş ama istikrarlı olan yarışı kazanır! Etrafınızda sevgi dolu bir destek ağı olduğu sürece siz de iyi olacaksınız."

"Bunlar güzel anlar ve bu anılarınızı sonsuza dek seveceksiniz. Tüm gece boyunca uyumamak bile buna dahil..."

30 yaşındaki Amerikalı şarkıcı Jessica James Decker da yakın zamanda doğum yapan ünlülerden. Kendisi, doğum sonrası hali nedeniyle takipçilerinin yakın markajındaydı. Doğumdan hemen sonra nasıl bu kadar fit gözüktüğünü merak edenler için doğumdan 3 hafta sonraki halini paylaşan Jessica, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafların tam olarak gerçeği yansıtmadığını, vücudun 9 aylık bir süreçten geçtiğini ve bu süreçten gurur duyulması gerektiğini söyleyerek doğumun vücudunda bıraktığı izleri paylaştı ve şunları ekledi:

"Kendin ol! Doğumdan 3 hafta sonra hala çok şişkinim. Bu 3. doğumum ve iyileşmesi en zor olan da buydu ama kendimi her gün çok daha güçlü hissediyorum. Hamileyken bebeğimin her gün içimde büyüyüp geliştiğini bilmek inanılmaz bir duygu. Bu vücudumuzun geçirdiği inanılmaz bir süreç ve ben çok minnettarım. Bunu her bebeğimden sonra söyledim ama gerçekten 9 ay boyuca vücudumuzun nasıl olduğunu hatırlamamız ve bundan gurur duymamız önemli. Doğum sonrası vücudunuzda kalan izleri görüp kendinizi strese sokmayın, sadece bebeğinize kavuşmanın tadını çıkarın. Çünkü bunlar güzel anlar ve bu anılarınızı sonsuza dek seveceksiniz. Tüm gece boyunca uyumamak bile buna dahil..."

"Vücudunuz sizin için yeniden 'mükemmel' olana dek asla saklanmamalısınız"

Amerikalı yazar, gazeteci ve sunucu Daphne Oz, 8 ay önce üçüncü çocuğunu doğurdu. O zamandan beri takipçilerinin formunu nasıl koruduğuna dair gelen sorulara cevap vermeyi ihmal etmeyen Daphne, sosyal medyada görülen her kareye inanılmaması gerektiğini savunanlardan. Eski formuna kavuşmak için 8 ay boyunca neler yaptığını sık sık takipçileriyle paylaşan Daphne, kendisi gibi yakın zamanda doğum yapmış ve vücudundaki deformasyonlardan dolayı mutsuz olan annelereyse şunları söylemeden edemiyor: "Normal hayatınızı yaşamaktan vazgeçmemelisiniz. Vücudunuz sizin için yeniden 'mükemmel' olana dek asla saklanmamalısınız. Siz, her halinizle mükemmelsiniz.

Kilo almak, kilo vermek, cildinizin eskisi gibi sımsıkı olması için çalışmak gibi kaygılarınızın hepsi onu kucağınıza aldığınız an bitecek, emin olun. İçinizde büyük ve etkili bir güç olduğunu bilin. Birçoğunuz bana kendi yolculuğumdaki gelişmeleri soruyorsunuz. Gerçekliğimin neye benzediğini görmenizi istedim. Eski formumuza ya da kendimize koyduğumuz kilo verme hedefine ulaşmadan önce kozalarımızda saklanmamız gerektiği fikrinden nefret ediyorum. Hayatınızı sürdürmeye devam edin. Bunu hak ediyorsunuz! Hem de fazlasıyla..."

"Tüm kadınlar, vücutlarını olduğu gibi sevebilir ve bugüne dek başardıklarıyla gurur duyabilir"

Amerikalı sunucu Ali Fedotowsky-Manno güzelliğiyle kendine hayran bırakan ve binlerce takipçisi olan bir isimdi. Hal böyle olunca kendisi, hamilelik ve doğum sonrası süreçleri boyunca da hep gözleri üzerinde hissetmiş ve sonunda o çok merak edilen doğum sonrası halini paylaşmış. "Buyurun, karşınızda yeni ben!" diyen Ali Fedotowsky-Manno, takipçilerine ve kendisi gibi süreçlerden geçmiş ya da geçmekte olan kadınlara da şunları söylüyor:

"Vücudum epey değişti. Karnımdaki deri iyice sarktı. Yine de bu 'yeni' vücudumu sevmeyi öğrendim. Tüm kadınlar, vücutlarını olduğu gibi sevebilir ve bugüne dek başardıklarıyla gurur duyabilir. Çünkü yaşadıklarımız tam bir mucize!"

"Biz de normal birer insanız ve herkesin bunu fark etmesi gerekiyor"

32 yaşında olan dünyaca ünlü manken Chrissy Teigen, 2 çocuk annesi genç bir kadın. İkinci doğumunun ardından eski formuna gelmemesi nedeniyle eleştirilen Chrissy, tüm bu eleştirilere kulaklarını kapamayı bilmiş ve kendisi gibi sürekli eleştirilen meslektaşları başta olmak üzere tüm kadınlar için şunları düşündüğünü söylemekten de geri durmamış:

"Evet, eskiden birçoklarına göre 'harika' bir vücuda sahiptim. Şu an eleştiriliyorum. Ama insanların unuttukları bir şey var, hiçbir ünlü, hatta hiç kimse doğumdan sonra eski formuna dönecek, dönmeli diye bir kural yok. Biz de normal birer insanız ve herkesin bunu fark etmesi gerekiyor. Evet, benim için de karnımın çevresindeki fazla derileri kabul etmek başta kolay değildi ama yaptıklarınız, söyledikleriniz bu durumu kolaylaştırmadı. Ben, çocuklarımla yaşadıklarımın her şeyden çok daha değerli olduğunun farkındayım ve bu farkındalık, vücudumu daha çok sevmem için ihtiyacım olandan bile fazlasını sunuyor."

"Vücudum bana hayatımın en büyük, en güzel hediyesini verdi: Oğlumu"

Dünyanın birçok yerinden yüz binlerce hayranı olan oyuncu ve şarkıcı Hilary Duff da doğum sonrası vücuduyla hem çokça eleştirilen hem de çokça takdir gören isimlerden biri. Doğumunun üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen hala eski 'harika' vücuduna yeniden ulaşamaması nedeniyle eleştirilen Hilary, "Ünlüler de kusursuz değildir" diyerek paylaştığı fotoğrafının altında şu açıklamalarda bulundu:

"Bu açıklamayı her yaştan genç kız, kadın ve anneler adına yazıyorum. Oğlumla, uzun bir çekim sezonundan ve o aylar boyunca haftalarca ondan uzak kaldıktan sonra tatile çıktık. Tüm magazin programlarında ve gazetelerde doğumun ardından vücudumda oluşan bu 'kusurlar' konuşuldu. Evet, ben de bunlara sahibim! Vücudum bana hayatımın en büyük, en güzel hediyesini verdi: Oğlumu.

Bunun yanı sıra vücudum da oldukça sağlıklı ve gitmesi gereken yere varıyor. Hanımlar, sahip olduğumuz her şeyden gurur duymalı ve zamanımızı boşa harcamamalıyız. Siz, zaten kim olduğunuzu biliyorsunuz. Vücudunuzla barışık olmalı ve çocuklarınızın size verilebilecek en güzel hediye olduğunu unutmamalısınız."

"Bu bir mucize... Bu yepyeni bir hayat!"

instagram

instagram

Dünyaca ünlü bir oyuncu olan Tia Mowry da mesleği gereği oldukça göz önünde olan isimlerden. ikinci çocuğunu neredeyse 40 yaşında doğurduğu için hem doğum hem de doğum sonrası süreçte ilk doğumuna göre çok daha fazla zorlandığını söyleyen Tia, doğumdan sonra bir türlü gitmek bilmeyen, hatta onu hala hamileymiş gibi gösteren göbeğinden hiç de rahatsız olmadığını söylüyor ve ekliyor:

"Vücudumun bu durumu kabul etmesi ve alışması epey zamanımı aldı. Ama artık çok daha sabırlı ve çok daha güçlüyüm. Vücudumu olduğu gibi sevmeyi öğrendim.

Dürüst olmam gerekirse ilk doğumumdan sonra, kumsalda doğumundan birkaç hafta sonra bikinileriyle gezen kadınlar görmekten etkileniyordum. Yeni bedenimi kabul etmek benim için çok da kolay olmamıştı. Ama ikinci doğumdan sonra vücudumda başka bir insanı 9 ay boyunca barındırdığım gerçeğini kucakladım. Bu bir mucize... Bu yepyeni bir hayat! Vücudumun eski haline dönmesi zaman alacaksa öyle olsun. Bu, benim. Ve ben, beni çok seviyorum!"


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?