uzayli-yemekleri

Türkiye'ye Gelen Uzaylılara Acilen Tattırmamız Gereken 9 Bizden Lezzet

Favorilerime
Ekle

Bugün ülke gündemi dün gece memleket semalarında çekildiği iddia edilen UFO görüntüleriyle çalkalanıyor.

Pek çok farklı şehirden gökyüzünde görülen cisimlerin fotoğraflarını insanlar UFO saldırısı olarak yorumlasa da, hatta olay gazetelere, ana haber bültenlerine dahi konu olsa da olayın sonradan Facebook'taki goygoyRail isimli grubun tüm ülkeyi trolleme çalışması olduğu ortaya çıktı.

Olsun, uzaylılar bugün gelmemiş olsa da eğer bir gün gelirlerse şayet onları aç aç geri göndermek olmaz. Madem geldiniz, bunları yiyeceksiniz, o tabaklar bitecek, yoksa arkanızdan ağlarlar uzaylı kardeşler.

Madem gece geldiniz, alın o zaman: Terbiyeli işkembe çorbası

Terbiyeli İşkembe Çorbası Tarifi

Gecenin köründe bizi ziyaret etmeye karar veren uzaylı dostlarımızı uzun gecelerin kurtarıcısı terbiyeli işkembe çorbasıyla karşılamazsak olmazdı.

Bu gece uzun olacak: Terbiyeli işkembe çorbası tarifi

Bir nevi uçan daire: Lahmacun

Lahmacun Tarifi

Siz öyle uçan dairelerinizle gelirsiniz de biz size bol limonlu, hafif acılı bir lahmacun tattırmadan gönderir miyiz? Aşk olsun.

Sar abicim bir acılı, bir acısız: Lahmacun tarifi

İsmi de bilim kurgu filmlerini çağrıştırıyor: Karnıyarık

Şimdi uzaylı dostlarımıza "Buyur abi, karnıyarık" desek bir yemeğe karnıyarık ismini koymamızdan dolayı bize dev gözleriyle anlamsızca bakarlar eminiz. Ama hepsi tadına baktıktan sonra "Bir tabak daha koysana yenge" diyecek. Şuraya yazdık.

Kesin severler: Karnıyarık tarifi

Ye yavrum, yoksa arkandan ağlar: Anne köftesi

Anne Köftesi Tarifi

Uzaylıları görünce Türk annesi önce "Ayaklarınla basma yerlere" diyerek terliğine sarılacak olsa da sonra aç kalmamaları için elinde tabakla arkasından koşturacaktır eminiz. Ye yavrum ye, yoksa arkandan ağlar.

Anne sevgisi onlara da lazım: Anne köftesi tarifi

Köfte demişken: Çiğ köfte

Etli Çiğ Köfte Tarifi

Çiğ köfte yoğurma tekniklerimizi, hele ki tavana yapıştırdığımız köfteleri görmeden kimse bize uzaydan, başka gezegenlerdeki hayattan bahsetmesin.

Sizin orada var mı bundan: Çiğ köfte tarifi

Güneşe silah sıkmış bir memleket: Adana kebap

Adana Kebap Tarifi

Uzaylıların Adana civarlarında dolaşmasını pek tavsiye etmiyoruz. Nitekim çok sıcak diye güneşe silah sıkmış bir memleket kendileri. O uzay gemilerini görünce ne olur çok merak etsek de en azından risk alıp gitmişken bir Adana kebabın tadına baksınlar.

Risk budur: Adana kebap tarifi

Onları şaşırtın: Şırdan

tr.pinterest

Adana'ya gitmişken şırdan yemeden olmaz güzel abiler. Görünüşüyle küçük bir şok yaşayıp gezegenlerine son sürat geri döneceklerini düşünsek de denemeye değer.

Azcık kilo alın ya, ne öyle, süzülmüş suratınız: Ekmek kadayıfı

Ekmek Kadayıfı Tarifi

Bizim buralarda şerbetli tatlılar meşhurdur kardeş. Geleneksel tatlılarımızın en havalılarından ekmek kadayıfını ye de gidince memleketine anlatırsın.

Geleneksellikten şaşmayacaksın: Ekmek kadayıfı tarifi

Burası da sizin bir yuvanız: Bülbül yuvası

Bülbül Yuvası Tarifi

Uzaylıları evinde hissettirmek için şimdiye kadar onlara kallavi bir sofra donatan bizlerin son tercihi ise bülbül yuvası oluyor. Sonuçta GORA'da Cem Yılmaz'ın da dediği gibi "Uzaylı da olsa insan insandır."

Afiyetler olsun, gene bekleriz: Bülbül yuvası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?