Editor
YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Sokak Hayvanlarını Beslemek İçin Her Gün 15 Km Yol Giden Süper Kahraman: Gökçer Korkmaz

yemek.com

Onu birkaç gündür sosyal medyada viral olan bir video sayesinde tanıdık. Üniversite eğitimini yarıda bırakıp tüm hayatını sokak hayvanlarını beslemeye ve onlarla ilgilenmeye ayıran genç bir adam o. İsmi Gökçer Korkmaz. Ve aramızda yaşayan süper kahramanlardan biri.

Kelimenin tam anlamıyla bir hayvansever olan Gökçer Korkmaz'ın insanın içini ısıtan, gönüllere pati atan hikayesine davetlisiniz.

Tek derdi sokak hayvanları olan genç bir adam

instagram

1982 doğumlu olan ve Kırklareli'nde yaşayan Gökçer Korkmaz, Akdeniz Üniversitesi Turizm bölümünü yarıda bırakıp hayatını sokaktaki yardıma muhtaç hayvanlara adamaya karar vermiş.

Okulu neden bıraktığı konusunda Korkmaz, Gaia Dergisi'ne verdiği röportajda şöyle diyor: "Mutlu değildim. Hayattaki amacım, hayallerim ile ilgili bir şey değildi."

Hayalin neydi sorusuna verdiği cevap ise onun bugün bu kadar harika bir insan olmasının da cevabı aslında:

"İlkokulda, öğretmenler herkese ‘Büyüyünce ne olacaksınız? Ne olmak istiyorsunuz?’ sorusunu sorardı. Kimisi öğretmen, polis, mimar, doktor, astronot vesaire olmak isterdi. Tüm kalbimle benim bu soruya verdiğim yanıt, her seferinde, dilim döndüğünce şuydu: ‘Ben kimsesiz çocuklara yardım eden bir işte çalışacağım. Ben evsizlere yardım edeceğim bir işte çalışacağım. Ben sakat insanlara yardım edeceğim bir yerde çalışacağım. Ben yaşlılar evinde –çocukça biri ifade ile huzurevini ifade ediyorum- dedeleri, nineleri terk edenler gibi değil, onlara bakan bir yerde çalışacağım. Ben ağaç diken bir yerde çalışacağım. Ve ben en çok da kimsesi olmayan tüm hayvanlara yardım edeceğim, onları mutlu etmek için bir yerde çalışacağım.'"

Her gün mobiletiyle 15 kilometre uzaklıktaki çöplüğe giderek hayvanları doyuruyor

facebook

Her gün çöplükte yaşayan hayvanlara yemek ve su götürüyor Gökçer Korkmaz. "Kendilerini yalnız hissediyorlar" diyor, "Yalnızlık her canlı için dünyadaki en kötü şeydir." diye de ekliyor.

Bu yüzden onların yalnızlıklarını biraz olsun giderebilmek için genç adam her gün çöplüğe poşet poşet mama taşıyor, su bulacakları hiçbir yer olmadığı için onlara su getiriyor, hasta olan hayvanların bakımını yapıyor, kış da geldiği için şimdilerde onlara kulübeler yapmaya çalışıyor.

Süper kahramanımız tüm bunları 1 senedir düzenli olarak yaparak yaklaşık 300 köpeğe bakıyor ve hayvan dostlarımızı mutlu görmekten başka hiçbir amacı yok.

"Buraya geldiğimde onlarla göz göze geldim ve artık geri dönemezdim"

facebook

"Yaşam hakkı, evrende var olan her canlı için kutsaldır" fikrini savunan Gökçer Korkmaz artık tüm hayatını sokak hayvanlarına adamış durumda. Her gün hayvanlara işkence edildiği, tecavüz edildiği, öldürüldüğü bir ülkede yaşadığımız düşünülürse Gökçer Korkmaz hayvan sevgisinin daha fazla haber, reklam, köşe yazısı, kamu spotu ile yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyor.

Sokaklarda yaşayan can dostlarımızın daha iyi bir hayatı olması için canla başla tek başına mücadele ediyor olsa da ona gönüllü olarak başka şehirlerden de kedi, köpek maması gönderen kişiler var. O da özellikle soğuk, kış günleri yaklaşırken onların yaşamına kalbini uzatmak isteyenlerden mama yardımı bekliyor. Şuraya tıklayarak mama satın alabilip ona destek olabilirsiniz.

Bu güzel kalpli süper kahramanı, Gökçer Korkmaz'ı Instagram ve Facebook sayfasından takip edebilir ve hayvan dostlarımıza siz de yardım edebilirsiniz.

Bu arada kendini Instagram hesabında "Bütün hayvanları çok seven, aklı ve yüreği hep onlarla olan adam" olarak tanıtan Gökçer Korkmaz'ı bize tanıtan videosu da hemen şurada. İyi ki varsın kocaman kalpli, güzel adam!

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?