gokcer-korkmaz-kimdir

Sokak Hayvanlarını Beslemek İçin Her Gün 15 Km Yol Giden Süper Kahraman: Gökçer Korkmaz

Favorilerime
Ekle

Onu birkaç gündür sosyal medyada viral olan bir video sayesinde tanıdık. Üniversite eğitimini yarıda bırakıp tüm hayatını sokak hayvanlarını beslemeye ve onlarla ilgilenmeye ayıran genç bir adam o. İsmi Gökçer Korkmaz. Ve aramızda yaşayan süper kahramanlardan biri.

Kelimenin tam anlamıyla bir hayvansever olan Gökçer Korkmaz'ın insanın içini ısıtan, gönüllere pati atan hikayesine davetlisiniz.

Tek derdi sokak hayvanları olan genç bir adam

instagram

http://cdn.yemek.com/wp-content/uploads/2014/08/spagetti-yemesi-zor-yiyecekler.gif | http://giphy.com/gifs/z4uGGODF74J9K | giphy

Her gün mobiletiyle 15 kilometre uzaklıktaki çöplüğe giderek hayvanları doyuruyor

facebook

Her gün çöplükte yaşayan hayvanlara yemek ve su götürüyor Gökçer Korkmaz. "Kendilerini yalnız hissediyorlar" diyor, "Yalnızlık her canlı için dünyadaki en kötü şeydir." diye de ekliyor.

Bu yüzden onların yalnızlıklarını biraz olsun giderebilmek için genç adam her gün çöplüğe poşet poşet mama taşıyor, su bulacakları hiçbir yer olmadığı için onlara su getiriyor, hasta olan hayvanların bakımını yapıyor, kış da geldiği için şimdilerde onlara kulübeler yapmaya çalışıyor.

Süper kahramanımız tüm bunları 1 senedir düzenli olarak yaparak yaklaşık 300 köpeğe bakıyor ve hayvan dostlarımızı mutlu görmekten başka hiçbir amacı yok.

"Buraya geldiğimde onlarla göz göze geldim ve artık geri dönemezdim"

facebook

"Yaşam hakkı, evrende var olan her canlı için kutsaldır" fikrini savunan Gökçer Korkmaz artık tüm hayatını sokak hayvanlarına adamış durumda. Her gün hayvanlara işkence edildiği, tecavüz edildiği, öldürüldüğü bir ülkede yaşadığımız düşünülürse Gökçer Korkmaz hayvan sevgisinin daha fazla haber, reklam, köşe yazısı, kamu spotu ile yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyor.

Sokaklarda yaşayan can dostlarımızın daha iyi bir hayatı olması için canla başla tek başına mücadele ediyor olsa da ona gönüllü olarak başka şehirlerden de kedi, köpek maması gönderen kişiler var. O da özellikle soğuk, kış günleri yaklaşırken onların yaşamına kalbini uzatmak isteyenlerden mama yardımı bekliyor. Şuraya tıklayarak mama satın alabilip ona destek olabilirsiniz.

Bu güzel kalpli süper kahramanı, Gökçer Korkmaz'ı Instagram ve Facebook sayfasından takip edebilir ve hayvan dostlarımıza siz de yardım edebilirsiniz.

Bu arada kendini Instagram hesabında "Bütün hayvanları çok seven, aklı ve yüreği hep onlarla olan adam" olarak tanıtan Gökçer Korkmaz'ı bize tanıtan videosu da hemen şurada. İyi ki varsın kocaman kalpli, güzel adam!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?