Ritmine Kapılacağınız Spotify Listemiz Geldi: Serseri Sokak Lezzetleri

Favorilerime
Ekle

Bundan sadece birkaç hafta önce lezzetli tınıların yükseldiği Yemek.com Spotify hesabımızı kurdeleler keserek sunmuştuk sizlere. Ekibimizin güzide üyelerinin her hafta sizler için, aynı iştah ve özenle yepyeni listeleri fırından çıkaracağından bahsetmiştik. Sözümüz söz, bir yenisiyle daha karşınızdayız.

Ama önce bu hesapta sizlerin neler beklediğini bir kez daha hatırlatalım.

Ellerinden yemeği, kulağından müziği hiç eksik etmeyen bir ekibiz bildiğiniz üzere. Niyetimiz karnınızı doyurduğumuz gibi ruhunuzu da tadına doyum olmaz listelerle doyurmak. Hesabımızda bu amaçla hazırlanmış, her anınızda yanı başınızda olacak tam 8 playlist’imiz var. Her birinin kalsiyumu bol, minerali, vitamini tam yerinde.

Ee, hepimizin de damak tadı farklı. Kimimiz bir akşam yemeği romantizminin derdine düştü, kimimiz efkarı bardakları doldurup ''Koy Müziği Saki'' dedi. Kimimiz tutam tutam aşk ekledi yemeğine, kimimiz battaniye altına girip müziğin sesini açtı. Sadece bunlar da değil, çok daha fazlası saklı hesabımızda.

giphy1

Gelelim fırından sıcacık çıkan listemize... Bu hafta ise elleri havada görmek istiyoruz. Sokağın sesine kulak veriyoruz. Müziğin duygulara, özgürlüğe, yaşanmışlıklara tercüman olduğunu çok iyi bilen Video İçerik Uzmanımız Alişan’dan geliyor: ''Serseri Sokak Lezzetleri''

Bu şarkıların hepsi özgür, her biri açık sözlü. Ritimlerinde toplumsal sorunlar, yaşanmış birçok acı saklı. İçlerindeki isyanı sözlere döküp, sokağın sesi olmayı başarmışlar. Dijial seslerin henüz çok yaygın olmadığı dönemlerde yazılmış şarkılardan ortaya çıkan bir playlist hazırladık sizler için.

Gerçek dünyanın, köşeye sıkışmış hayatların ortaklarından biri oluyoruz hep birlikte. İçinizdeki asi ruhu alevlendirelim haydi. Var mısınız Eminem, Ice Cube, 2Pac ile aynı masaya oturmaya? Serseri sokak lezzetlerinin tadına bakmaya?

Bir sonraki haftaya kadar kulağınızdan müzik, masanızdan lezzet eksik olmasın.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?