Ölmeden Önce Bir Yolunu Bulup Gitmeniz Gereken 14 Kahve Dükkanı

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21747 takipçi442 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Eylül 2
Yemek.com
Ocak 17, 2018
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Zeynep Çetin
Eylül 16

Cuma günleri yapılması gereken şeyler vardır. İşten çıkmak, ertesi günü geç kalkacağını düşünmek, hayatı biraz daha sevmek, şehre daha güzel gülmek, sevdiğini aramak ve bütün dünyayı keşfetmeyi istemek gibi.

Biz genelde son söylediğimizle ciddi düşünüyoruz. Bir peynir için İtalya'ya, bir taco için Meksika'ya, az pişmiş kaliteli bir et yemek için Fransa'ya, gerekirse bir hamburger için Amerika'ya gidesimiz geliyor.

Sonra güzel bir kahve içiyoruz Karaköy'de, bir güzel kahve için tüm dünyayı gezesimiz geliyor. Ve böyle hayaller kurarken yalnız olmadığımızı düşünüyoruz.

Heart Coffee Roasters in Portland, Amerika Birleşik Devletleri

Derler ki Amerika'da, Heart Coffee Roasters'da 1 adet affogato içmek için sıraya girerlermiş ve bütün dünyadaki kahve çeşitlerini bulabilirlermiş müşteriler.

Kaffeine, Londra

Ruhu seyyahlıktan nasibini almış olanların Londra'ya gitmeden ölmesi tam anlamıyla gözü açık gitmektir zaten. O başka konu. Lakin derler ki Kaffeine'in baristaları latte art konusunda dünyanın en iyileri arasında gösteriliyormuş.

Coffee Supreme, Yeni Zelanda

Hayat bizim değil mi gerekirse bir bardak kahve için Yeni Zelanda'ya kadar gideriz. Derler ki Coffee Supreme, dünyada soda şurubuyla kahve harmanlanan tek yermiş.

Cafe Craft, Paris

Fransa'ya gittiğinizde bütün gün şarap içip bütün tatil sarhoş gezecek değilsiniz. O ne öyle Hangover filmi gibi. Derler ki Paris'e gidip de Craft'a uğramayana bir daha Fransa vizesi vermiyorlarmış.

Analog Coffe, Kanada

Başbakanına kurban olduğumuz Kanada'ya gidecek olursak kar topu oynayıp geri dönmek yok. Derler ki Analog Coffee'nin baristaları o kadar iyi ki, kimyager olsalar anormal kaçmaz.

The Coffee Academics, Hong Kong

Hong Kong'a gitmek için bir sebebiniz oldu işte fena mı. Hem derler ki yeryüzünde chemex'le yapılan en güzel kahveler buradaymış.

Cielito Querido Café, Meksika

Meksika'ya dair bilgilerinizi filmlerdeki uyuşturucu balonlarından, daha gerçekçi şeylere çıkarmanın vakti geldi. Derler ki Cielito Querido Café'de conchita yiyip espresso içmeden geçen her dakika eksikmiş.

Coffee Collective, Danimarka

Dünyanın En İyi Barista ödülünü kazanan arkadaşın da burada çalıştığı gerçeğiyle söyleyelim: Derler ki Coffee Collective, etiketi kendinden gerçek bir Instagram hesabıymış.

Rosetta Roastery, Güney Afrika

Cape Town'un 2 Oscar ödüllü filminden fırlamış gibi duran bir kahveci dükkanındayız şimdi de. Derler ki son zamanlarda bu gezegende yapılan en güzel sifon kahveler burada yapılıyormuş.

3FE, İrlanda

Dublin'in az güneşli sabahından selamlar. Derler ki Dublin'de Facebook'dan sonra en önemli şey buymuş.

Bonanza Kafe, Berlin

Berlin'in samanyolunda en çok görülmesi gereken şehirlerden biri olması için çaba gösteren şeylerden biri Bonanza. Derler ki bu konuda en büyük 'dalga dalga' yardımı dokunuyormuş.

bkz: Üçüncü dalga.

Little Nap Coffee Stand, Tokyo

Eskilerden olmayan bir sözle başlayacak olursak, derler ki "Tokyo'dur ne yapsa yeridir, Americano'su keşiftir"

Mind the Cup, Yunanistan

buzzfeed

buzzfeed

Malumunuz bu aralar İstanbul'dan Yunanistan'a servis tutuluyor, otobüs kaldırılıyor. Hazır oralara kadar gitmişken aklınızda olsun: Derler ki Mind the Cup'ın lattesi gibisi yokmuş Cihangir'de.

AIA Coffee, Portekiz

aia-coffeee

Portekiz'de, Porto'da, AIA Coffee. Wes Anderson filminden fırlamış gibi. Derler ki birçok yönetmen orada kahve içmeden ilham alamazmış.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?