Yağ Yaktıran Formül: Naneli Limonlu Su Detoksu Nasıl Yapılır?

yemek.com
Cemre Özgüzel
Boyum ocağa yetişmeden yemek yapmaya başlamışım. Hala yetişmiyor.
Cemre Özgüzel
254157 takipçi1291 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Kasım 15, 2018
Duygu Arslan
Şubat 6, 2018
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Duygu Arslan
Nisan 24, 2018

Hepimizin vermek istediği o son birkaç kilo vardır ya hani. Bir türlü gitmek bilmez. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelsek de diyetimizin, o hep orada durur. İşte tam da bu aşamada desteğe girecek bir sır var sizlerle paylaşmak istediğimiz. Sağlıklı beslenmenin öneminin giderek arttığı zamanlardayız. Sadece diyetlerimizde değil, gün içerisinde tükettiğimiz suları da bu şekilde hazırlayarak maksimum faydayı elde etmemiz, vücudumuzu toksinlerden arındırmamız da mümkün. Hadi gelin naneli limonlu suyla ve faydalarıyla tanıştıralım sizleri.

Bundan sonra sularınızı hep bu şekilde hazırlamak isteyeceğinizden eminiz.

Naneli limonlu su detoksu nasıl yapılır?

limonlu-naneli-su-nasil-yapilir

Öncelikle gelin ne gibi faydaları olduğundan bahsedelim. İçerisindeki limon sayesinde suyun alkali değeri artıyor. Yani içtiğiniz sudan en şahane faydaları elde etmeye başlıyorsunuz. Metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına yardımcı oluyor, bu da daha hızlı yağ yakmanızda etkin rol oynuyor. Kan şekerinizin dengelenmesini sağlayarak aniden bastıran tatlı krizlerinin önünüze geçer. Antioksidan içermesi sebebiyle de cildinizin daha güzelleşmesine katkı sağlar. Limonlu naneli suyun bunun gibi daha birçok faydası var.

limonlu-naneli-su-nasil-yapilir-1

Nasıl hazırlandığına gelecek olursak 1litre soğuk içme suyunuzun içerisine 1 adet limon, 7-8 yaprak nane atın. Sağlıklı ve dengeli beslenerek 1 hafta boyunca bu suyu günde içmeniz gereken su miktarı kadar tüketin. 1 litre suyu tükettikten sonra üzerine yeniden su ekleyerek, limon ve nanelerinizi atmadan tüketebilirsiniz. Ertesi gün yenilemenizi öneririz.

limonlu-naneli-su-nasil-yapilir-2

Su tek başına kilo vermenize yardımcı olmayacağı için bu süreçte sağlıklı ve dengeli beslenmeye de mutlaka özen gösterin. Su içmeyi keyifli kılan bu detoksun size faydalı olması dileklerimizle.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?