tasteofthetopend

Yediğiniz Her Şeyin Tadını Tatlıya Çeviren Meyve: Miracle Berry

Favorilerime
Ekle

Doğru okudunuz. Bir tutam egzajere etmeden yazdık başlığı.

Miracle berry. Latincesi Synsepalum Dulcificum. Alametifarikası ise, kendisinden sonra yenilen bütün yemeklerin tadının tatlı olarak gelmesini sağlamak. Mesela canınız sirke mi çekti (rahatsızsınız çünkü), atıyorsunuz ağzınıza bir adet miracle, sonra bardak bardak sirke içebiliyorsunuz ya da acılı olduğu için daha hayatınızda Adana kebap yiyemediniz mi, miracle size 2 porsiyon yeme imkanı tanıyor. Adıyla müsemma gerçekten mucize (miracle) bir meyve.

Miracle berry'nin herhangi bir tadı yok. Kendisi dilin hiçbir reseptörüne sinyal veremiyor. Lakin daha acayip bir işe yapıyor. Dildeki acıyı ve ekşiyi fark eden reseptörleri ortalama 1 saatliğine kaplıyor. Başka bir ifadeyle öldürüyor. Dolayısıyla o 1 saat içerisinde yediğiniz her şey size tatlı geliyor.

Gerçek olamayacak kadar güzel görünen mucize meyvenin, yapılan araştırmalara göre herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor. Genetiği değiştirilmiş bir yiyecek değil. Bütün meziyetlerini de içerisinde bulunan glikoprotein türü Miraculin'e borçlu.

Şekeri olağanüstü sevenler ve diyabet hastaları için kulağa oldukça güzel geliyor, deneyebiliriz.

Son sözü söylemek için de mucize meyvenin tat testlerinin yapıldığı Graham Norton Show programına gidelim. 1 bardak sirkeyi afiyetle içen genci de görmüş oluruz böylece.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?