Lokanta Armut - Tereyağlı Ahtapot

Lokanta Armut: Etiler'in Kaosundan Uzakta Taze Lezzetler

Favorilerime
Ekle

Saat 18:00'den sonra beyaz yakasını ofiste bırakıp başka bir hayata doğru akan adam Cem Karakuş, Yemek.com için yazdı.

Lokanta Armut son zamanlarda markalardan bağımsız, kendi imkanları ile açılan, başında Şef Burak Zafer Sırçekici ve Tülin Bozüyük‘ün olduğu şef restoranlarından biri.

Lokanta Armut sadece 30 kişilik oturma kapasitesi ile Etiler Armutlu’da hizmet veriyor. Açık mutfağı, şamdanlı ve beyaz örtülü masaları ile şık ancak mütevazi görünümlü bir mekan olarak duruyor ilk bakışta.

Detaylarda boğulmamış, sade tasarım

Lokanta Armut - Şef Burak Zafer

Lokanta Armut - Şef Burak Zafer

Mekan tasarımı detaylarla boğulmamış; oldukça sade. Bu sadelik mekanın her yerine yansıyor. Mutfağına bile. Şimdilik 10’a yakın başlangıç, üç ana yemek ve iki tatlıdan oluşan menü de bunun kanıtı niteliğinde. Açık mutfak olması ise samimiyetin göstergesi. Yemeğinizi hazırlayan şef orada duruyor. Gözünüzün önünde.

Paylaşımlık başlangıçlar ve ana yemekler

Paylaşımlık başlangıçlardan tercih edebilecekleriniz:

• Körpe ıspanak salatası ızgara armut ile birlikte.
• Ördek ciğer pate soğan reçeli ve kuş üzümü ile.
• Stracciatella fesleğen ve balzamik ile birlikte beş çeşit domates ile.
• Ahtapot ve kalamar çeşitlemesi.
• Kavanozda somon.

Ana yemeklerde ise minekoplu ve limonlu risotto, eski kaşarlı patates püresi ile ağır ateşte pişmiş dana antrikot ve kuzu pirzolayı seçebilirsiniz.

Her şey taze, her şey o an hazırlanıyor

Lokanta Armut Mutfak

Lokanta Armut Mutfak

Burada yiyeceğiniz her şey o anda hazırlanıyor. Hiçbir şey donmuş değil. Taze ve anlık. Tam sipariş geldiğinde kollar sıvanıyor. Bu sebeple hazırlanma süresi sıradan restoranlara göre biraz daha uzun. Çünkü hazırlanma aşaması zahmetli. Ama emin olun ki masada beklediğinize değecek bir lezzet geliyor önünüze.

Lokanta Armut bir şef restoranı olduğu için menü her an değişebiliyor. O nedenle, her ay yeni şeyler görebilirsiniz menüde. Mekan 30 kişi kapasiteli olduğu için rezervasyon yapmakta fayda var. Aksi halde kapıdan dönmeniz mümkün.

Lokanta Armut Pazar hariç haftanın altı günü 18:00-00:00 arasında açık. Ayrıca özel etkinlikler için öğle saatlerinde de mekanı kapatmanız mümkün.

Etiler’in kaosundan sıyrılıp üst düzey bir lezzeti, biraz daha sakin bir bölgede arayanlar için Lokanta Armut çok doğru bir tercih olacaktır.

Lokanta Armut

Lokanta Armut

Lokanta Armut

Lokanta Armut

Lokanta Armut

Lokanta Armut

aIMG_5692

aIMG_5718


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?