kucuk-mutfak-bastan-tasarlayan-cift

4 Metrekarelik Minicik Mutfaklarını Baştan Tasarlayarak Herkese İlham Veren Çift

Favorilerime
Ekle

Küçük mutfağa sahip olanlar bilir, dar alanda yemek pişirmeyi bir kenara bırakın, dolaptan bir şey almak ya da yerine kaldırmak bile her gün yeni bir meydan okumadır.

İşte bugün size yeni taşındıkları eski bir evin hem küçük hem de bakımsız mutfağını baştan düzenleyip harikalar yaratan bir genç çiftten bahsedeceğiz.

Bir kız çocuğu ve bir köpek sahibi olan Nick ve Maegan çifti neredeyse 50 yıldır hiç elden geçmemiş olan mutfağa el atmaya karar veriyorlar ve son görüntüsüyle herkesi şaşırtmayı başarıyorlar.

50 yıldır dokunulmamış, ufacık, bakımsız bir mutfak

Nick ve Maegan çiftinin yeni taşındıkları evdeki en büyük sorunu mutfak. 4 metrekare olan bu mutfağın tek sorunu çok ufak olması değil üstelik. Zemini küfle kaplı olan mutfağın koyu renk ahşap dolapları insanın kendisini klostrofobik hissetmesine yol açarken ada mutfak yüzünden arka tarafta bulunan banyoya ulaşmak neredeyse imkansız durumda.

İlk aşama: Mutfak dolapları

Çiftimiz ilk olarak eski buzdolabının ve ocağın üzerinde duran mutfak dolaplarını sökerek mutfağa nefes aldırıyorlar. Kaybettikleri dolapları telafi etmek içinse ada mutfağı ileri iterek boşalan alandan yararlanıyorlar. Eskimiş, yıpranmış ve mutfağın daha da dar gözükmesine sebep olan ahşap mutfak dolapların yerine açık renkte yeni bir mutfak dolabı tasarımı seçiyorlar.

İkinci aşama: Duvar seramikleri

Çiftimiz mutfağın daha geniş gözükmesi için yerden tavana kadar açık renk seramikleri tercih ediyorlar. Nick'in metroda görüp etkilendiği beyaz seramikler mutfaklarına yatay değil dikey olarak monte ediliyor. Bu da mutfağa ayrı bir ferahlık katıyor.

Üçüncü aşama: Yer döşemeleri

Küfle kaplanmış zemini tamamen söken çift mutfağı evin geri kalanı gibi ahşap parkeyle kaplıyorlar. 5 bin parça açık renkte seçilmiş parke yerleştirildikten sonra mutfak resmen hava alıyor.

Dördüncü aşama: Mutfak tezgahı

Mutfağın ilk halinde ona oldukça sıradan bir hava veren mutfak tezgahlarından da tamamen kurtulmaya karar veriyor genç çift. Yeni mutfak tezgahlarını seçerken onu çok havalı hale getiren beton döşemeden yana kullanıyorlar. Özellikle gömülü lavabonun doğal duruşu bu seçimi yapmalarında büyük bir etken.

Beşinci aşama: Beyaz eşyalar

Dört metrekare mutfağın neredeyse yarısını kaplayan eski devasa buzdolabını mutfaktan atıyorlar ilk olarak. Ardından bunun yerine tüm mutfağa hakim olan beyaz renkle kontrast oluşturacak şekilde küçük, siyah bir buzdolabı yerleştiriyorlar.

Ve sonuç

Nick ve Maegan iki haftada bitirme hedefiyle başladıkları mutfak yenileme projelerini iki ayda bitiriyorlar ama sonuç onları o kadar mutlu ve memnun ediyor ki şu anda keyiflerine diyecek yok. En azından artık soyulan bir mutfak tezgahları, sızdıran bir buzdolapları, arkasına fare kapanları saklanmış fırınları yok. Yaptıkları seçimler ve tadilatlarla o küçük mutfak şimdi daha geniş gözüküyor, insanın içini açıyor ve sıradan olmaktan çok uzak!

Ellerinize sağlık Nick ve Maegan

delish

delish

Güle güle oturun, birbirinden leziz yemekler pişirin!

Kaynak: Delish


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?