instagram

Büyük Beden İki Modelin "Güzellik" Algılarını Altüst Eden Etkileyici Çalışması

Favorilerime
Ekle

Photoshop artık öyle bilinen, öyle çok başvurulan yöntemlerden biri haline geldi ki artık onun ne olduğunu bilmeyen, uygulamayan yok neredeyse. O olmasa, sosyal medyanın sunduğu uçsuz bucaksız özellikler sayesinde şöyle bir filtre atılmayan, doğal, çekildiği gibi kullanılan bir tane fotoğraf bulmak bile hayli güç, malumunuz.

Beli inceltmek uğruna arkadaki kapıları eğip bükenlerden, biraz kaslı gözükmek için ufuk çizgisini yok edenlerden falan söz etmiyoruz bile, siz bizi anladınız.

İşte tam da böyle bir dünyanın orta yerindeyken yaptıkları basit ama bir o kadar da etkili çalışmayla enfes bir örnek teşkil eden iki kadınla tanıştıracağız bugün sizi.

İnsanın kendisini olması gerektiği gibi sevmesini bakın ne güzel anlatmışlar 2 kare fotoğrafla.

Callie Thorpe ve Diana Sirokai, hem medyanın hem de sosyal medyanın dayattığı güzellik anlayışına bambaşka bir bakış açısı getiriyor

Büyük beden modelliği yapan bu iki güzel kadın, tüm dünyaya dayatılan o "güzellik" algısını yıkmak için...

Instagram hesapları üzerinden birlikte çekildikleri bir fotoğrafın iki farklı halini paylaşıyorlar

Profesyonel bir fotoğrafçının photoshop uyguladığı ilk fotoğrafta her ikisi de pürüzsüz bir cilde, "beklenen" bir "güzelliğe" sahip

İkinci fotoğraf ise aynı pozun el değmemiş, doğal hali

Bu çalışmayla iki genç kadın, tüm insanları kendilerine tam da oldukları gibi güvenmeleri gerektiği konusunda cesaretlendirmeyi amaçlıyor

Diana fotoğrafları paylaşma amacını şöyle açıklarken...

"Bunun amacı, dergilerin ve medyanın fotoğraf düzenlemeyi nasıl farklı bir düzeye çektiğini size göstermekti. Ünlüler ve modeller fotoğraflarda kendileri gibi bile gözükmüyorlar. Öyle sahte bir dünyada yaşıyoruz ki gerçeği geri getirmenin zamanı geldi."

Callie de şunları ekliyor:

"Bu sektörde Photoshop'un gerekli olduğu yerler olsa da bu, oldukça aşırı. Kendimizi gerçekten ne kadar çok değiştirebileceğimizin göstergesi. Bence Diana ve ben, gülümseyen iki arkadaş olarak fotoğrafta harika gözüküyoruz. Tüm kadınlara da göbeğin, selülitin ya da çatlakların aslında çok "normal" olduğunu göstermek istiyoruz. İçinde bulunduğunuz bedenden ve olduğunuz insandan mutlu olun."

Diana, daha önce de Kim Kardashian'la aynı pozu verdiği bir fotoğrafı paylaşmış ve "kadın" algısının farklılıklarından söz etmişti

boredpanda

boredpanda

"İkimiz de farklı bedenlere sahip 'kadınlarız'." diyerek paylaştığı bu fotoğrafla da kadınlara dayatılan "güzellik" algısının ve dar kalıpların dışına çıkılması gerektiğinin altını çizen Diana ve yeni çalışmasında onunla birlikte fotoğraf makinesinin karşısına geçen Callie'ye kulak vermenin zamanı geldi de geçiyor bile.

Kaynak: 1, 2


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?