Karısına Yanlış Beden Pijama Alınca İstemeden Onun Hayatını Değiştiren Adam

Favorilerime
Ekle

Bugün size kalbinize dokunacak bir hayat hikayesi anlatacağız.

20 senedir evli, üç çocuk sahibi bir çiftin bir yılbaşı hediyesiyle değişen hayatlarından bahsederken depresyonla boğuşan karısının hayatını fark etmeden değiştiren adamın nasıl "yılın kocası" ünvanını aldığını anlatacağız.

Her şey adamın internette paylaştığı ve kısa sürede viral olan bu yazısında gizli. Onun ağzından alıntılıyoruz.

Not: Görseller temsilidir.

"Diğer kadınların bana bakıp 'Bu adam bu kadınla nasıl evlenmiş?' demelerini duymaktan korkuyorum"

"Karımla 20 yıldır harika bir evliliğimiz var. Ama 3 çocuk ve tam zamanlı işlerimiz sonrası biraz kendimizi bıraktık. Ve dostlar, çocuk doğurmanın bir kadının vücuduna yaptığı zarar cidden çılgınca. Aynı durum erkeklerin başına gelseydi eminim türümüz bundan yıllar önce tükenmiş olurdu, zira ben bunu şahsen başarabileceğime asla inanmıyorum. Benim kilo alma sebebim ise sürekli yediğim fıstık ezmesiydi. Dönüm noktamsa 7 yıl önce koşup nefes nefes kaldığım gün oldu.

Karım ise kilo alıyor olmasını umursamadı. Onu çok seviyor olmama rağmen onunla bu konuda nasıl yüzleşeceğimi bilemedim. Bana şöyle şeyler diyordu: "Seninle ve çocuklarla havuza gitmeyi istemiyorum çünkü diğer kadınların bana bakıp 'Bu adam bu kadınla nasıl evlenmiş?' demelerini duymaktan korkuyorum.'

Bu durum onu daha fazla depresyona soktu ve daha çok yemeye başladı. Bu döngüyü nasıl kıracağımı bilemiyordum."

Bir pijamayla değişen hayatlar...

pinterest

pinterest

"Bundan beş sene önce karım yeni yıl hediyesi olarak yeni bir pijama takımı istedi. Hoşlandığı birkaç model biliyordum, o yüzden bir bahane uydurup dışarı çıktım ve mağazaları dolaşmaya başladım. Kaç beden giydiğini bilmediğimi fark ettiğimde yaşadığım şoku tahmin edebiliyorsunuzdur. Aslında aklıma belli bir beden geldi ama yine de riske girip daha küçük bir beden pijama satın almaya karar verdim.

Yılbaşı gecesi karım hediyesini açtı ve çok beğendi. Sonradan bedenini öğrenmek için etiketine baktı ve birden gözleri parladı. Her şeyin yolunda olup olmadığını sorduğumda 'Gerçekten bedenimin bu olduğunu mu düşünüyorsun?' dedi. Birden panikledim ama sonra dedemin 'Karın kızgınsa ona kilo verdiğini söyle' tavsiyesi aklıma geldi. Bunun üzerine ben de 'X beden olduğunu biliyorum tabii ama son zamanlarda kilo veriyorsun gibi geldi bana, bunu elime alıp tuttuğumda ise sana tam olacağını düşündüm' diye cevap verdim. Yerinden kalktı, bana doğru geldi, gözleri dolu doluydu. 'Beni böyle görüyor olman benim için ne kadar değerli anlatamam, çünkü benim kendimi öyle görmediğim kesin' dedi.

"Artık karım havuza bikini giyerek gidiyor ve çok ama çok mutlu"

mutlu-cift-hikayesi

Pijamaları iade etmedi ya da değiştirmedi. Bunun yerine onları dolabında tuttu ve spor yapmaya, daha iyi beslenmeye başladı. Aradan beş yıl geçti ve şu an karım harika bir fiziğe sahip (Benimle evli olmak için çok seksi!) ve fit olma konusunda beni çoktan geçti.

Bugün bile 'kocamın sandığı kadar fit olmalıyım' motivasyonuyla düzenli olarak spor yapmaya devam ediyor. Artık havuza bikini giyerek gidiyor (Bunu şimdiye kadar hiç yapmamıştı) ve çok ama çok mutlu.

Dedemin şu an beni yukarıdan izlediğini ve kastettiği şeyin bu olmadığını söylediğini hissedebiliyorum. Bunun benimle mezara kadar geleceğinden ise çok eminim."

Kaynak: Bored PandaDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0