esinin-fotografiyla-yemek-yiyen-adam-3-one-cikan

Her Gün Eşinin Fotoğrafıyla Yemek Yiyen Yaşlı Adamın Duygu Dolu Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Bugün okuyacağınız en sevgi ve hüzün dolu hikayeye davetlisiniz.

Okurken bir yandan üzülecek, bir yandan da "Ne güzel kalpli insanlar var" diye düşüneceksiniz.

93 yaşındaki bu "aşık" adamın sadece yaptıkları değil söyledikleri de öyle etkileyici ki okudukça "Keşke herkes böyle düşünse, düşünebilse" diyeceksiniz, eminiz.

Hayat, sevdiğimiz insanlarla bir aradayken çok daha güzel ve anlamlı, değerini bilelim diyor ve başlıyoruz.

Clarence ve Carolyn'in 63 yıllık şahane bir evlilikleri vardı...

Clarence ve Carolyn Purvis çiftinin hikayesi çok çok eskilere dayanıyor. 1948 yılında, yani Clarence 24 ve Carolyn 16 yaşındayken birbirleriyle tanıştılar ve ertesi yıl da evlendiler.

Mutlu ve huzurlu evlilikleriyse tam 63 yıl sürdü. Bu evlilikten çiftin toplam üç çocuğu, altı torunu ve iki de torununun çocuğu oldu.

Ancak yaklaşık 4 yıl önce Carolyn hayatını kaybetti ve Clarence, o günden sonra eşine olan özlemini gidermek için farklı bir yol buldu

Eşini kaybettikten sonra uzunca bir süre kendini toparlayamayan Clarence, son 13 yıldır her gün yaptıkları gibi öğle yemeğine hep aynı restorana gitmeye devam etmeye karar veriyor. Ama bu kez Carolyn'le değil fotoğraflarıyla.

O gün bugündür de her gün hiç aksatmadan eşiyle yemek yediği masaya oturuyor, karşısına onun fotoğraflarını koyuyor ve bu şekilde yemek yiyor.

Aynı zaman gün içinde birkaç kez Carolyn'in mezarına gitmeyi de hiç unutmuyor. Eşiyle birbirlerini çok sevdiklerini, bu bağın hala da devam ettiğine inandığını söyleyen 93 yaşındaki adam, hala ona çok aşık olduğunu ve Carolyn'i bu şekilde hep yanında hissedebildiğini, ondan ayrı kalmasının üstesinden bu şekilde gelebildiğini de ekliyor.

Yaşlı adamın herkese de bir mesajı var: "Öğle yemeği yiyin, televizyon izleyin, birlikte uyuyun, birbirinizi sevin, daha ne istiyorsunuz?"

people

people

63 yıllık evliliklerini anlatırken gözlerinin içi parlayan adam, eşiyle arasındaki ilişkiyi de şöyle anlatıyor:

"Öğle yemeği yiyin, televizyon izleyin, birlikte uyuyun, birbirinizi sevin, daha ne istiyorsunuz? Bizim ilişkimizde istediğimiz her şey vardı. Artık zamanımı onu düşünerek harcıyorum. Onu o kadar çok seviyorum ve o kadar çok özlüyorum ki..."

Kaynak: People


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?