En Az 20 Kiloya Elveda Diyen 15 Kişinin İlham Veren Tavsiyeleri

Favorilerime
Ekle

Şu konuda netiz: Hayata bir kez geliyoruz. Reenkarnasyona da inansan durum bu. Belki bir dahaki sefere kedi olarak geleceksin dünyaya. O yüzden hazır gelmişken, kendini dünyanın yüzlerce nimetinden alıkoymak olmaz. Makul değil.

Lakin hayatta her şeyin bir dengesi var. Bu işin sağlığı var, kendini iyi hissetmesi var. O yüzden diyet diye de bir şey var.

Gün gelir, fazla kaçırdığını hissedersin. Gün gelir, biraz dikkat etmen gerekir. Gün gelir, zorlanırsın desteğe ihtiyacın olur.

Birazdan tavsiyelerini okuyacağınız arkadaşlar işte bu yüzden var.

"Beklentileriniz gerçekçi olsun"

1 yılda 30 kilo vermiş Vitor. Ve diyor ki televizyonda gördüğünüz mankenler gibi olacağınızı zannetmeyin ya da ummayın. Siz kendinizin en güzel olabilecek halinin peşindesiniz. Onu bırakmayın.

"Arkadaşlarınızla yemeğe çıkmaktan vazgeçmeyin, herkesin mutlu olacağı mekanlar seçin"

6 ayda 40 kilo vermiş Ed. Ve diyor ki diyette olduğunuz için arkadaşlarınızla her zaman yaptığınız hamburger keşfinden vazgeçmeyin. Yalnızca gideceğiniz yer, salata da satan bir hamburgerci olsun. Bir kere başardıktan sonra, kendinize olan inancınızda artacak.

"Her 10 kilodan sonra kendinizi yeni kıyafetler için bir 10 kiloya daha hazırlayın"

1 yılda 68 kilo vermiş Matthew. Ve diyor ki adım adım gidin. 10 kilo verdikten sonra gidin kendinize yeni kıyafetler alın, daha mutlu hissedin. Sonra bir 10 kilo daha verin. Gitmek istediğiniz yere kadar sizi motive edecek şeylerden kaçınmayın.

"Diyet yapmak zorunda değilsiniz, adım adım beslenmenizi düzeltin"

5 yılda 41 kilo vermiş Andrew. Ve diyor ki küçük değişiklikler yapın. Bir diyete başlamak, bir tatlı yediniz diye bozulabilir. En azından kafanızda. Siz gelin en iyisi, birer birer değişiklik yapın. Her gün çikolata yiyorsanız onu bırakın ilk önce. Sonra kolayı. Sonra şekeri. Böyle gitsin.

"Size daha sağlıklı alışkanlıklar kazandıracak şeylerin peşinden gidin"

7 ayda 45 kilo vermiş Mark. Ve diyor ki motivasyonunuzu artıracak, size daha sağlıklı alışkanlıklar kazandıracak kaynakları bulun. Telefonunuza uygulama indirin, kitap satın alın. Sizi daha iyi hissettirecek insanlarla vakit geçirin.

"Bir denge tutturun, her gün kuşkonmaz yenmez"

Bir yıla yakın zamanda 61 kilo vermiş Paul. Ve diyor ki eğer çok sevdiğiniz ama diyetinizde yeri olmayan bir yemek varsa, yiyin onu. Abartmayın ama çok canınız çektiğinde yiyin. Ben kendi takvimime patates kızartması eklemiştim mesela.

"Ağır antrenmanlar herkes için değil ama eğlenebileceğiniz bir egzersiz bulabilirsiniz"

7 ayda 27 kilo vermiş Jon. Ve diyor ki ağır antrenman yaptığım her gün daha çok yoruluyor daha fazla acıkıyordum. Dolayısıyla diyetimi bozuyordum. O yüzden daha faydalı ama daha az yoran egzersizler peşinde koştum.

"Eğer tartı ya da ayna sizi strese sokuyorsa, kırın gitsin onları"

2 yılda 47 kilo vermiş Collin. Ve diyor ki aynada ya da tartıda gördüğünüz motivasyonunuzu kırıyor olabilir. Siz de onları kırın. Sizi yolunuzdan alıkoyamasınlar.

"Motivasyonunuzu kıracak insanlardan uzuk durun, size iyi gelenlerle vakit geçirin"

1,5 yılda 45 kilo vermiş, sigarayı da bırakmış Michael. Ve diyor ki çevreniz çok önemli. Nasıl olsa yapamazsın, başaramayacaksın diyen; şaka yollu bile olsa motivasyonunuzu kıracak insanlarla vakit geçirmeyin. Gerçek dostlar, size her niyetinizde yardımcı olanlardır.

"Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın sakın"

8 yılda 40 kilo vermiş Jerry. Ve diyor ki kendinizi başka amaçları olan insanlarla kıyaslamayın. Siz kilo vermek istiyorsunuz, o vücut yapmak belki. Belki hiçbir zaman onun gibi olamayacaksınız. Siz kendi gelişiminize odaklanın, bırakın gerçekleşsin.

"Kendinize güçlü bir 'neden' edinin"

7 ayda 50 kilo vermiş Wills. Ve diyor ki neden kilo vermek istiyorsunuz, onu bulun, ona inanın. Mesela benimkisi çocuklarım içindi. Çocuklarım beni süper kahraman gibi görüyor. Her şeyi yapabileceğime inanıyor. Ben de kayak, dağcılık ve buna benzer şeyleri yapabilmek için kilo verdim.

"Küçük kaçamakların sizi pes ettirmesine izin vermeyin"

6 ayda 27 kilo vermiş, sigarayı da bırakmış Dan. Ve diyor ki diyetinizin 5. gününde cheesecake yediniz diye her şeyden vazgeçmeyin. 6. güne kaldığınız yerden devam edin. Vazgeçerseniz yediğiniz tatlı kazanmış olur.

"Sevdiğiniz sağlıklı yiyecekleri bulun ve onları farklı şekillerde pişirmeyi öğrenin"

1,5 yılda 52 kilo vermiş Paul. Ve diyor ki sevdiğiniz ve sağlıklı olan yiyeceklerin farklı pişirme tekniklerini ve tariflerini öğrenin. Böylece aynı şeyi yemekten sıkılmaz, motivasyonunuzu düşürmemiş olursunuz.

"Birden yüklenmeyin, düzenli hareket edip sonuçları gördükçe motivasyonunuz artacaktır"

buzzfeed

buzzfeed

4,5 yılda 70 kilo vermiş Tigran. Ve diyor ki birden yüklenmeyin. İlk olarak yürümeye başlayın. Ardından spora gidin, sonra yediklerinizi yavaş yavaş değiştirin. Bu küçük değişikliklerin faydasını gördükçe devam etmek sizin için çok daha kolay olacaktır.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Buse25 Kasım 2015 12:17
İnsallahhh tavsiyelerinze uycam baylarr..
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?