TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Türkiye Gazozunu Seçti, Zafer Gazoz Tek Başına İktidar!

yemek.com
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karamelize soğan kadar lezzetli şeyler yazmak isterdim.

Sıkça Yenen Konular

Geçtiğimiz hafta boyumuzdan büyük işlere kalkışıp seçim yaptık ve yaptığımız seçim bugün 16:30'da sona erdi: Türkiye’nin Gelmiş Geçmiş En Güzel Yerel Gazozu Hangisi?

Açıkçası katılımın bu kadar muazzam olacağını, insanların lezzetini sevdiği yahut kendi şehrinin ürettiği gazozları bu kadar sahipleneceğini tahmin etmedik. Bizdeki biraz merak, biraz da listedeki markalara "Bak aslında bu kadar çok seviliyorsunuz, daha çok insana ulaşın" mesajı vermeye çabalamaktı. Sanırım bazıları için başarılı olduk.

Biraz seçim heyecanından bahsedelim.

Toplamda 47 farklı gazoz markası yarıştı. İlk günlerde, Niğde Gazoz'un net bir üstünlüğü söz konusuydu. Hatta bizde, "Ooo bu seçimin sonucu çok net belli" gibi bir duygu bile bıraktı. Dört Mevsim Gazozu, bir ara Niğde Gazozu'nu geride bırakıp birincilik koltuğuna oturdu. Lakin her şey Zafer Gazoz'un son 100 metrede attığı depara kadardı. Sonra ne toz kaldı ne duman.

Son olarak, sonuçlara geçmeden önce katılan ve ağız tadınını demokratik ortamda destekleyen herkese teşekkür ederiz. Tüm sonuçları sonuçları görmek için şurayı tıklayabilirsiniz.

Ve şimdi...

Türkiye'nin en çok sevilen 5 gazozu!

5 numara: Elvan Gazoz - 571 oy

elvan-gazoz

4 numara: Uludağ Gazozu - 804 oy

3 numara: Dört Mevsim Gazozu - 823 oy

2 numara: Niğde Gazozu - 2261 oy

1 numara: Zafer Gazoz - 4795 oy

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?