domates-savasi

Bütün Bir Şehrin Kırmızıya Boyandığı Domates Festivalinden 17 Fantastik Fotoğraf

Favorilerime
Ekle

Yemek festivallerini çok seviyoruz hatta aşığız! Zaten işi gücü yemek yemek olan insanlardan da bu beklenirdi evet. Her birinin ayrı ayrı güzellikleri, özellikleri var. Ama bir düşünsenize, karpuz delisi birisiniz ve karpuz festivaline gidiyorsunuz. Aynı durum çikolata, şarap ve süt ürünleri için de geçerli.

Dünyadaki en lezzetli 12 festivali daha önce yazmıştık. Ancak aralarında bir tanesi var ki, ciddi anlamda dünyanın en büyük ve en eğlenceli festivali olarak anılıyor. Hangisi mi? Hemen cevaplayalım: Domates festivali.

Her sene Ağustos ayının son Çarşamba’sı İspanya’da düzenlenen festivale ülke dışından binlerce kişi katılıyor. Özelliği ise çıkış noktası, domatesleriyle meşhur İspanya’nın lezzet hikayesi filan değil bundan 75 sene önce üretim fazlası domatesleri tüketmek amacıyla başlayan festival günümüze kadar coşkusu ve katılımı artarak gelmeyi başardı.

Ücretsiz olarak tonlarca dağıtılan domatesleri tanıdık tanımadık, gördüğünüz bütün insanlara fırlatıyorsunuz. Sonra da ortaya böyle görüntüler çıkıyor.

Not: Bu sene tam 40 ton domates kullanılmış

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?