goat-mug-keci-boynuzu-kahve-bardagi-manset

İstiyorum: Keçi Boynuzu Şeklinde Kahve Kupası

Favorilerime
Ekle

Kahvenin ortaya çıkışı üzerine farklı farklı hikayeler var. Bunlardan biri de 9. yüzyılda Etiyopya'da bir grup keçiye kadar gidiyor. Müsaadenizle anlatalım.

Hikayeye göre, çobanıyla beraber otlayan bu şanslı keçiler bir şekilde kahve çekirdeklerinin yer aldığı bir çalıya geliyor ve kahve çekirdeklerini yedikten bir süre sonra hoplayıp zıplamaya başlıyorlar. Çoban da çekirdeklerin tadına bakıyor ve ilgisini çeken bu garip bitkiyi yakınlardaki manastırın rahibine götürüyor. Manastır "günahtır!" diye tepki gösterip, çekirdekleri ateşe atıyor ve film orada kopuyor.

Ateşe atılan çekirdeklerin etrafa yaydığı kavrulmuş kahve kokusu herkesi mest ediyor, kahvenin hikayesi de aslında tam o noktada başlıyor.

Goat Mug'ın çıkışı da bu Etiyopyalı keçilere dayanıyor diyebiliriz (goat, keçi demek).

Dünyayı değiştireceğini asla iddia etmediğimiz yeni bir istiyorum tavsiyesi ile beraberiz. Goat Mug, keçi boynuzu şeklinde tasarlanmış son derece havalı bir kahve bardağı aslında. Gövdesindeki deri parçası aynı zamanda bardağın zemine oturmasını sağlayan adeta hayati bir parça.

Goat Mug'ı almak isteyenlere bir de kısa ve uzun askı seçenekleri sunuluyor. Bu askılarla Goat Mug'ı çantanıza ya da boynunuza asabiliyorsunuz. Kendi kupasıyla kahve içmeyi takıntı haline getirmiş olanlar ya da dışarıda bulunduğu her an elinde kahvesi olsun isteyenler için Goat Mug son derece tarz bir ürün.

Goat Mug'ı istiyorsunuz, biliyoruz. Daha fazla istemek istiyorsanız da önce aşağıdaki videoyu, sonra da altındaki fotoğraflara göz atın deriz. Sonra da 25 dolara bu güzeller güzelini kapın, kendinize ya da sevdiğinize hediye edin.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?