İçine Binbir Lezzet Sığan Kumpirin İstanbul'daki 8 Enfes Adresi

yemek.com
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
254126 takipçi2214 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Nisan 23
Oitheblog
Eylül 5, 2014
Vestel
Nisan 12
Yemek.com
Nisan 16

Patates deyince akan sular duruyor bizim için. Çünkü bugüne kadar hiç kötü bir halini görmedik onun. O, hep sofralarımıza renk kattı, midelerimize bayram yaşattı. Yeri geldi ana yemeğimiz oldu, yeri geldi yemeğin yanında tüm lezzetiyle enfes bir eşlikçi.

Bu kez de kumpir olarak çıktı karşımıza. Misler gibi tereyağı ve kaşar peynirle harmanlandı. Yetmedi, sevdiğimiz onca tatla bir araya geldi. Yine çok güzel oldu.

Tüm bu güzelliğine bir de işinin piri, usta eller deyince iyice tadından yenmez bir hal aldı. Biz de hemen sizlerle paylaşalım istedik. İşte İstanbul'da gerçek bir kumpir sefası yaşamak için gidebileceğiniz müthiş mekanlar...

Olmasalar ne yapardık: Ortaköy kumpircileri

Ortaköy'ün ortasında sıra sıra dizili kumpircilerin hepsi birbirinden leziz kumpirlerle gezimizin en güzel tamamlayıcıları oluyor. Tam da deniz kenarına gidip oturmayı planlarken baş gösteren mide gurultularına en iyi çözümü nefis kumpirleriyle sunuveriyorlar.

Adres: Ortaköy Sahil

Kokusuyla davet eder: Bebek Waffle & Kumpir

Adından da anlaşıldığı gibi Bebek'te yer alan bu mekan, sağlıklı beslenme konusunda çok kararlı olsanız hatta Bebek'te sadece yürüyüşe çıkmış olsanız bile kumpir ve waffle kokularıyla sizi kararlarınızdan döndürebilir. Çevreye yayılan efsane kokuya hayır diyebilen henüz görülmedi çünkü.

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No 38/B, Beşiktaş, İstanbul

Farklı bir deneyim: Foodlab Express

Sıradan kumpirlerin çok ötesinde bir lezzet sunan Foodlab Express, farklı sosları, malzemeleri ve yapım biçimiyle tüm kumpircilerden ayrılmayı başarıyor. Saatlerce pişirilen bir kaburganın kumpirin içinde nasıl da güzel olduğunu deneyimlemek istiyorsanız Caddebostan'a mutlaka uğrayın.

Adres: İskele Sok. No:18/8 Caddebostan, Kadıköy

Kadıköy'ün en güzeli: Allpato Kumpir

Pratik yemeklerin en bir nefislerinden olan kumpiri Allpato'da denemeden olmaz. Hele de bir bütün kumpirin içine ayrıca bir yarım patatesin içini de ilave edip doyurucukta kumpire seviye atlattıklarını ve ekstra patates nedeniyle kaşar peyniri de diğer kumpircilere oranla fazla koyduklarını öğrendikten sonra denemeden hiç olmaz.

Adres: Caferağa Mahallesi, Muvakkithane Caddesi, No 15/B, Kadıköy, İstanbul

Adı gibi gençlerin gözdesi: Genç Kumpir

Üsküdar'da yer alan mekan, kumpirin zaten kendinden bol malzemesini bile daha bir fazla bollaştırabiliyor. Açlığı kapıya dayanmış olan ve bütçe koruma derdi hiçbir zaman bitmeyen gençlerin uğrak noktası olan Genç Kumpir, güleryüzlü ve hoşsohbet çalışanlarıyla da popülaritesini korumayı başarıyor.

Adres: Mimar Sinan Mahallesi, Selman-ı Pak Caddesi, No 3/A, Üsküdar, İstanbul

Çok misafirperver: İkram Waffle & Kumpir

Pek alakalı gözükmese de waffle ile kumpir yeryüzündeki en uyumlu ikililerden. Sahil şeritlerinde yanyana dizilmiş olan wafflecılar ve kumpircilerden mi bize öyle geliyor, yoksa gerçekten öyle mi bilmiyoruz ama bazı mekanlar ikisinin de en güzelini sunmayı becerebiliyor. İşte bu mekanlardan biri İkram Waffle & Kumpir. Çapa’da, en taze malzemeleri bol bol kullanarak hazırladıkları kumpirleri ile ünlü İkram mekan, ferah terasıyla da konuklarını memnun ediyor.

Adres: Çapa Mahallesi, Büyük Saray Meydanı Caddesi, No 3, Fatih, İstanbul

Ortaköy'dekileri aratmaz: Ortaköy Restaurant

Adını kumpir denince akla ilk gelen semtten alan Ortaköy Restaurant, Ataşehir’de karnı acıkan herkesi bol kepçe hazırlanan kumpirleriyle sarıp sarmalıyor. Ortaköy’deki kumpircileri kıskandıracak kumpirler yapan mekan, patatesine ulaşmak için çaba göstereceğiniz bir kumpir yemek için Anadolu yakasındaki en iyi seçeneklerden.

Adres: Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı, No 25, Ataşehir, İstanbul

Kendisi ufak, kumpiri devasa: Osmanlı Kumpir

osmanlikumpir

osmanlikumpir

Bakırköy’de ufak bir mekanda hizmet veren Osmanlı Kumpir, mottosunun hakkını veren mekanlardan. Sıcak günlerde “Kaliteli kumpirin tek adresi” yazan güneşliğin altında o enfes kumpire ulaşmak sıra bekleyip Bakırköy meydanındaki banklardan birine oturup bu iddialı kumpiri yemek, pek kişinin bildiği bir eylem olmasa da bilenlerin asla vazgeçmediği bir alışkanlık.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?