Pizza Tutkunlarının Görür Görmez Aşık Olacağı 13 Farklı Pizza Sunumu

Favorilerime
Ekle

Pizza dediğin illa yuvarlak bir hamurun üzerine peynir, sucuk falan koymak demek değil aslında. Biraz yaratıcılıkla o da şekilden şekle girer, monotonluktan çok çabuk sıkılanlara ilham olur, mutlu eder.

İşte bu pizzalar da tam böyle, size ilham olmaya, evde görsel şölenler hazırlamanıza destek olmaya geldiler, şekilden şekle girdiler.

Artık misafirlerinizi sadece yaptığınız pizzanın tadıyla değil, enfes görüntüleriyle de şaşırtabilirsiniz. Ya nasıl güzeller, baksanıza.

Küçük bir not: Pizzanın bu enfes hallerini ilham olması için göstermek istedik. Siz, "Hemen uygulamalıyım bana tarif lazım" derseniz çeşit çeşit pizza tarifimize şuradan ulaşarak buradan seçeceğiniz şekillerde uygulamaya koyulabilirsiniz. Pizza tarifleri bizden, yaratıcılık sizden.

Hamurdan ibaret değil demiştik: Patates tabanlı pizza

Fast food'un dibine vurduruyor bu pizza adeta. Patates kızartması ve pizza bir arada! Yapmak isterseniz diye tarifini de şöylece bırakalım hatta.

Ya sen nasıl bir güzelsin böyle: Külah pizza

Bolca emekle yapıldığı belli bu pizzaya aşık olmamak elde değil. Bir gün karşınıza çıkarsa mesela, uzun uzun bakmaktan yiyemeyebilirsiniz. Eğer ben karşıma çıkmasını bekleyemem, yapmak da isterim derseniz önce şöyle aparatlardan edinmelisiniz. Sonra herhangi bir pizza tarifimizi seçerek uygulayabilirsiniz zaten.

Nasıl bir pizza yiyeceğine karar veremeyene: 1 pizzada 20 pizza

Hani olur ya bazen karar veremezsin ne yiyeceğine, işte tam o kararsızlık için yapılmış bu pizza.

En doyurucu pasta: Pizza pasta

pizza-pasta-kalori-tarif

Bir değil, iki değil, üç değil, tam dört kat pizzadan söz ediyoruz. Ötesi yok. Nasıl da iştah açıcı gözüküyor baksanıza. Nasıl yapsam ki derseniz şöyle, tarife doğru alabiliriz sizi. Çünkü bunun tarifine vermeden duramazdık.

Az az, sık sık beslenenlere: Pizza lolipop

Mini pizzalarınızı en mini mini şekilde yapın ve çubuklara geçirip servis edin. Aslında nasıl da kolay akla gelecek bir fikir ama uygulayınca nasıl da sempatik olmuş, baksanıza.

Pofuduk pofuduk: Muffin pizza

muffin-pizza-1

İnce hamurlu pizza yemekten gına geldiyse mesela, böyle elinizde rahat rahat tutup kolayca ısırabileceğiniz bir pizza peşindeyseniz, işte karşınızda muffin pizza!

Bunun yapımını da anlatalım istedik, bildiğiniz pizzalardan bir parça farklı çünkü. Muffin pizza nasıl yapılır şuradan ayrıntılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Hiçbir malzeme ziyan olmayacak: Rulo pizza

Malzemeleri hamurun üzerine bir güzel koyduktan sonra bir de hamur rulo haline getirilip dilimlenmiş ki hiçbir malzeme üzerinden patır patır dökülmesin. Biz sevdik bu fikri.

Çünkü ikisi de bizim bebeğimiz: Pizza waffle

Soğumuş pizzayı tost makinesinde ısıtmaktan çok daha öte bir fikirden bahsediyoruz. Bu kez onu daha ilk başta waffle makinesi ile buluşturuyoruz. Minik kareleriyle sevimli bir kapalı pizza gibi geliyor sofraya. Mis.

Her şey sıcacık: Sufle pizza

Pizza gelir gelmez sen bir dilim yiyene kadar kalanı soğuyor. O peynir uzamaktan vazgeçip kaskatı kalıyorsa bu sufle pizza tam senlik. Bir düşünsene, içindeki oluk oluk erimiş peynir her kaşığında sıcacık, akış akış. Ağzın sulandı değil mi?

Doymamak mümkün değil: Tamamen kenardan oluşan pizza

Pizzanın kenarlarını hep bırakanlara inat, tamamen kenar olan bu pizza, pizza kenarına olan tüm olumsuz düşünceleri bir anda silip atmaya kararlı gibi. O nasıl malzemesine dolgunluktur, bu nasıl bir güzelliktir? Acıktık.

Hamur işlerinden olabildiğince uzaklara gidiyoruz: Patlıcan tabanlı pizza

Pizzaya pek bir bayıldığımız, doğrudur. Ama hep bol bol hamur işi yemiş olmak da istemiyoruz. O zaman pizza hamurunu devre dışı bırakıp patlıcandan destek alabiliyoruz mesela. Nasıl yapılır derseniz şuradan nefis tarifine de ulaşabilirsiniz.

Patlıcandan da sağlıklısı var hatta: Karnabahar tabanlı pizza

Sadece sunum farkından söz etmiyoruz, karnabaharla pizzayı daha sağlıklı bir hale getiriyoruz. O yüzden tarifini de şuracığa iliştiriyoruz. Yapın yapın yiyin gönül rahatlığıyla.

Pratiklik estetikle buluştu: Kapalı lavaş pizza

oola

oola

İnce hamurdan bile ince lavaşlarımızı alıyor, pratik bir şekilde nefis bir pizza yapıyoruz. Yine malzemeleri dökmeden saçmadan, afiyetle yiyoruz.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Furkan İşleyen30 Ağustos 2017 20:41
aşık oldum şuan
Yanıtla
Furkan İşleyen 30 Ağustos 2017 20:41
Yanıtla
bende

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?