buzdolabi-hayat-one-cikan

İnsanların Buzdolaplarını Fotoğraflayan Sanatçının 10 Hayata Dokunan Eseri

Favorilerime
Ekle

Bugün sizi ilginç ve bir o kadar hayata dokunan bir çalışmaya imza atan fotoğrafçı Mark Menjivar ile tanıştıracağız.

Kendisi, üşenmemiş 3 yıl boyunca Amerika'nın çeşitli yerlerini dolaşmış, insanların hayatına dair küçük detaylar öğrenmiş ve son olarak da fotoğrafçılığını konuşturup buzdolaplarının anlık fotoğraflarını çekmiş.

Anlık diyoruz, çünkü boş ya da dolu olması fark etmeksizin, hatta kirli olup olmadığına bakmaksızın, bir anda açmış insanlar buzdolaplarını Mark'a. O an nasılsa, gündelik hayatlarında her kapağını açtıklarında nasıl görüyorsa o insanlar buzdolaplarını, Mark'ta öyle görmek istemiş çünkü.

Sonrasında ise tam anlamıyla hayata dokunan, meslekleri ve yaşam şartlarıyla bağlantılı olabilecek eserler çıkmış ortaya. Fotoğrafçımız da projenin adını hemen koyuvermiş zaten: Ne Yiyorsan 0'sun.

Fen Bilgisi öğretmeni ve doğal beslenmeye karar verdikten bir hafta sonrasına ait bu buzdolabı

Bir köpeğiyle birlikte toplam 3 kişi yaşayan Fen Bilgisi öğretmeni, doğal beslenmeye karar verdikten bir hafta sonra Mark'la yolları kesişiyor. Buzdolabı da verdiği kararı destekler biçimde çıkıyor karşımıza.

Marangoz ve fotoğrafçı ile "Et yemeden doyamıyorum" diyen birine ait olduğu pek belli buzdolabı

Hem marangozluk hem fotoğrafçılık yapan biri için enerji, protein önemli tabii. Bu arada, yine 3 kişinin kullandığı bir buzdolabı olduğuna da ekleyelim.

Barmen ve hazır, paketlenmiş yemeklerle dolu bir buzdolabı

Tek başına yaşayan ve sabah 8'den akşamüstü 4'e dek uyuyan biri için oldukça pratik yemeklerle dolu bir buzdolabı görmek şaşırttı mı? Pek değil.

Birçok rekoru elinde bulunduran bir "yemek yeme yarışmacısı" ve yeni rekorların habercisi buzdolabı

New York'ta 3 kişinin yaşadığı bir eve ait buzdolabı, evde yaşayan ve artık "profesyonel" olan yemek yeme yarışmacısının hakimiyetindeymiş. Kendisi, noodle, tiramisu ve mısır yeme gibi çeşit çeşit yiyecekle ilgili yapılan yarışmalarda rekoru elinde bulunduruyormuş.

Sokak reklamcısı ve gelirin nasıl da önemli olduğunu gösteren buzdolabı

Sokak reklamcısı olarak geçen, çeşitli mağaza, dükkan, kafe ve restoranların önünde ellerinde pankartlarla bekleyen birinin buzdolabı bu. Tek başına yaşıyor ve aylık kazancı 432 dolar. Haliyle buzdolabı da biraz boş, çokça hüzünlü.

Botanik uzmanı ve biraz ilgisiz kalmış buzdolabı

Tek başına yaşayan botanik uzmanı, Mark'la konuşurken insanlardan çok bitkilerle vakit geçirmekten hoşlandığını söylemiş. Belli ki yemeklerle de arası pek yok.

Yemek sanatçısı ve içinde yok yok buzdolabı

Vegan bir pastane işleten ve yemeklere verdiği şekillerle sanatını konuşturan birine ait bu buzdolabı, tam da işinin ehli birine yakışacak ürünlerle dolu. Bu arada, bu dolu buzdolabının sahibi bir de tek başına yaşıyor.

Aşçı ve hızlıca protein alabileceği yemeklerle dolu buzdolabı

Hızlı yemek yapma alanında üstüne tanımayan aşçılardan birine ait bu buzdolabını, 2 kişi kullanıyor. Hızını mesleğinden tüm hayatına taşıyan aşçımız, bir de aşırı spor yapıyormuş. Haliyle buzdolabı da proteine en hızlı yoldan ulaşabileceği yiyeceklerle dolu.

Üniversite öğrencileri ve ferahlamalık her türlü içecekle dolu bu buzdolabı

3 kişilik bir öğrenci evinden bu buzdolabı. Öğrenci arkadaşlarımızın bir de metal grubu varmış ve müzik yapmayı pek seviyorlarmış.

Bu da bizden olsun bonusu: Harçlık ve bursun suyunu çektiği bir öğrenci evine ait buzdolabı

brobible

brobible

Yüzlerce yıl o buzdolabı kapağında durabilecek ve üzerine dökecek yemek bulunmadığından eskimeye terk edilen o soslar hep vardır ama. O önemli çünkü.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

4

ozilayn15 Eylül 2016 18:16
Dondurulmuş yılandı o !
Yanıtla
ozgece22 Ağustos 2016 20:01
evet birinci rafta ben de gördüm sanki:))))))
Yanıtla
Gülşen Kılıç21 Ağustos 2016 01:20
8. Dolapda yılan mı var ?
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?