70 Kilo Veren Spor Eğitmeninden Zayıflamak İsteyenler İçin 9 Altın Tavsiye

Favorilerime
Ekle

Fazla kilolardan kurtulmak çoğu kişi için zorlu bir süreç. Kendine uygun diyeti bulmakta zorlananlar, diyet programını uygulamakta sorun yaşayanlar, hayat koşullarını ona uygun düzenlemekte başarısız olanlar derken çok az kişi kilo verme sürecinde istediği zafere ulaşabiliyor.

Ama şimdi sizi rol modeliniz olarak seçebileceğiniz bir kişiyle tanıştıracağız: Joe Bernstein. Daha 25 yaşındayken 154 kilo olan Joe zayıflamak istiyor ama yaptığı hiçbir diyetten olumlu sonuç alamıyormuş. Sonrasında hayatına iyi alışkanlıklar sokmaya başlamış ve böylelikle zaman içinde görüntüsünde ve kendine olan güveninde olumlu değişiklikler olmaya başladığını fark etmiş.

70 kilo veren Joe şimdilerde özel bir spor eğitmeni olarak çalışıyor ve aynı sorunları yaşayan insanların daha sağlıklı bir hayata adım atması için yardımcı oluyor.

Ondan öğrenecek çok şeyimiz var.

Arabadan in, bisiklete bin

universityofcalifornia

Araba içinde trafikte sıkışarak hem uzun süreler boyunca hareketsiz kalıyor hem de daha iyi şeyler için ayırabileceğiniz vaktinizi boş yere harcıyorsunuz. Bunun yerine bisikletle hem bedeninizi harekete geçirebilir hem de tasarruf ettiğiniz vakti sağlıklı şeyler yapmaya ayırabilirsiniz.

Öğle yemeğinizi evden işe götürün, yemekhaneden ve restoranlardan uzak durun

amazon

Yemekhanesi olan bir şirkette çalışıyorsanız beyaz yakalı olmanın sağlıksız ve kalorili tuzaklarına düşüyor olabilirsiniz. Ya da öğle yemeklerinde dışarı çıkıp kendinizi fast food restoranlarında buluyor da olabilirsiniz. Tüm bu sizi yoldan çıkaran etmenleri alt etmek için yemeğinizi evden işe götürün. Diyetinizi bozmadan istediğiniz yemeği böylelikle yiyebilirsiniz.

Leziz yemekler yapmayı öğrenin, mutfakta daha çok vakit geçirin

tumblr

Her şeyden önce yemek yapmaktan zevk almayı öğrenin. Böylelikle hem dünyanın en keyifli hobisine sahip olacak hem de dışarıdan söylediğiniz sağlıksız ve kalorili yemekler yerine kendi yaptığınız sağlıklı yemeklerle besleneceksiniz.

Sadece yemeklerden değil kalorili içeceklerden de uzak durun

cheatsheet

Fark etmiyor olabilirsiniz ama gün içinde aldığınız kalorilerin birçoğunu aslında yediklerinizden değil içtiklerinizden alıyorsunuz. Yani bir günde 2000 kalori içiyor olabilirsiniz. Dolayısıyla kiloya dönüşebilecek içeceklerden aynı yiyeceklerde olduğu gibi uzak durun.

Katkı maddeli yiyeceklerin büyüsüne kapılmadan doğal besin maddelerine yönelin

Semt pazarlarına daha çok çıkmaya özen gösterin. Böylelikle süpermarket raflarındaki katkı maddeli besinlerin aklınızı çelmesine izin vermeden pazardan daha doğal, daha taze ve sağlıklı besinleri evinize sokabilirsiniz.

Et seçerken her zamankinden daha özenli olun

guysqualitymeats

Kilo vermeye çalışırken daha fazla vejeteryan bir yaşam biçimine geçmiş oluyorsunuz otomatikman. Eskisinden daha fazla meyve, sebze yeseniz de eti hayatınızdan tamamen çıkarmak da olmuyor. O yüzden en azından aldığınız etin mutlaka kalitesini ve kaynağını sorgulayın ve öyle tüketin.

Hemen bir köpek sahiplenin

petcha

Bir köpek dostunuz olduğu takdirde bu bahaneyle sabah yürüyüşlerini bir alışkanlık haline getirebilirsiniz. Böylelikle metabolizmanız ve beyin aktiviteleriniz de hızlanmış olur. İlla köpek mi olmalı diyenlere tavsiye ise şu: Sadece kendinize daha fazla yürümek için bir bahane yaratın. Ama sizin sevginize ve ilginize muhtaç köpekleri sahiplenerek iki tarafı da mutlu edebilirsiniz. Kıps.

Sizi üzen ilişkileri bitirin, yeni bir hayata yer açın

youthconnect

Joe'nun yeni hayatının başlangıcının mutsuz bir evlilik yaşadığı karısından ayrıldığı döneme denk gelmesi tesadüf değil. Sizi üzen, kalbinizi yaralayan, mutsuz günler-geceler geçirmenize sebep olan bir ilişkiniz varsa onu bitirin. Mutsuzluk daha fazla yemek yeme ihtiyacını - ve çoğunlukla sağlıksız olanlar - beraberinde getirir. Yeni bir hayat için eskisini bitirmek bazen şart.

Sadece fiziksel olarak değil ruhsal olarak da değişmeye devam edin

Kilo vermeye başladıktan sonra formunuzu korumak için hala çabalamak zorundasınız. Spor yapmaktan ve sağlıklı beslenmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin.

Değişen sadece fiziğiniz değil, ruh halinizi de buna göre düzenleyin. Artık eski kötü alışkanlıklarınızı bıraktınız, daha iyilerine yer açtınız. Bu şekilde yaşamaya devam edin ve asla pes etmeyin. Siz her şeyin en güzeline layıksınız. İşte o kadar!


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?