Fyodor-Dostoyevski

Çay Delisi Ünlülerden Çayla İlgili 10 Sıcacık Söz

Favorilerime
Ekle

Dünya ikiye ayrılır demiştik hatırlıyor musunuz, çay sevenler ve kahve sevenler olarak. Kahve sevenseniz ve bu yazıya geldiyseniz sizi hemen kafein delisi ünlülerle alakalı yazdığımız yazıya alalım.

Ancak...

Çaycıysanız yani damarlarınızdan çay akıyorsa sizin gibi düşünen ünlüleri gördüğünüzde mutlu olacağınıza eminiz.

Dünyaca ünlü isimler de tıpkı sizin gibi çay olmadan asla diyorlar. Çay yoksa yarım hissediyorlar. O çayın rengini görüp tadını alınca minik tatlı bir kediye dönüşüyorlar.

Pek tatlılar, pek tatlısınız.

Arthur Wing Pinero

Arthur-Wing-Pinero

1855 ve 1934 yılları arasında yaşamış İngiliz aktör, dramatist ve sahne direktörüdür. Belki de çay hakkında dünya üzerindeki en güzel sözlerden bir tanesini söylemiştir.

Alice Walker

Alice-Walker

Tam adı Alice Malsenior Walker olan Alice Walker, Amerikan edebiyatının en bilinen isimlerinden bir tanesidir. Color Purple adlı kitabın yazarıdır. Kitabın daha sonra da filmi çekilmiştir. Kadınların toplumdaki yerine ve siyahi insanların sorunlarında taşı gediğie koymuştur.

Henry Fielding

Henry-Fielding

18. yüzyılın en iyi yazarlarından bir tanesidir. Çay aşkı İngiliz oluşundan gelir. Hicvin örneklerini İngiliz edebiyatında ilk yer verenlerden bir tanesidir.

Moby

moby

Büyükbabasının romanı olan Moby Dick'ten adını alan Moby grubu ve vokali Richard Melville Hall çay konusunda çok net konuşmuş. Hayatta bazı şeyleri seversiniz ama çay içersiniz

Bear Grylls

Bear-Grylls

Böcekleri yiyen, dağlara tırmanan, televizyon programlarıyla milyonlara ulaşan ve dünyanın en başarılı survivor'ı olan Bear Grylls, çay içme alışkanlığından dağ tepelerinde dahi vazgeçmiyormuş.

Fyodor Dostoyevski

Fyodor-Dostoyevski

Rus edebiyatının en bilinen ismi de diyebileceğimiz, Suç ve Ceza'da hepimizi Raskolnikov gibi hissettiren, Beyaz Geceler'le St. Petersburg'a aşık eden yazardır. Dünyanın canı cehenneme diyebilecek kadar çok seviyormuş çayı.

Alexander Pushkin

Alexander-Pushkin

Aleksandr Sergeyevich Pushkin, Rus edebiyatının kurucusu olarak görülür. Şairdir, şair ruhunu çayla besler. Eserleri lise zamanlarında hayatımıza girmiştir.

Oscar Wilde

Oscar-Wilde

Dünya üzerindeki tüm aforizmaların altından adı çıkması pek muhtemel, tam adı Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde olan İrlandalı yazar ve şairdir. Çaydan ne kadar büyük bir zevk aldığını dile getirmekten çekinmemiştir.

Lao Tzu

lao-tuz

Taoizmin kurucusu olarak da bilinen ve Çin'in en büyük filozoflarından bir tanesi olan Lao Tzu, Çin'deki çay kültürüne adeta kocaman bir ışık tutar.

C.S. Lewis

lewis-yeni-cay-sozleri

Yüzüklerin Efendisi yazarı J. R. R. Tolkien'le de çalışma fırsatı bulan, adet bir yazı makinesidir kendisi. C. S. isimlerini merak edenler için adını hemen tam olarak yazalım: Clive Staples Lewis. İrlanda'da da çay kültürünün delegesi gibidir.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?