Düşük Karbonhidratlı Beslenme ile Sivilcelerden Kurtulmak Mümkün!

yemek.com
Ahmet Alp Dedecan
Ben de Yemek.com'un yazarlarından biri oldum. Masa çok geniş, sen de otursana!
Ahmet Alp Dedecan
2 takipçi1 içerik
Bu içerik Yemek.com üyesi tarafından yazıldı ve binlerce kişiyle paylaşıldı. Siz de Yemek.com içerik paneline girerek tariflerinizi, mekan önerilerinizi, eğlenceli içeriklerinizi Yemek.com okuyucuları ile paylaşabilirsiniz!

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Şubat 9
Duygu Arslan
Temmuz 25, 2018
Pepsi BadgeAdvertisement
Pepsi
Şubat 9
Cemre Özgüzel
Şubat 16

Birçok insan düşük karbonhidratlı diyetleri; kilo vermek, kan şekerini düzenlemek ve / veya kan basıncını düşürmek amacıyla uygular. Bununla birlikte; bazı kişiler, sivilcelerin sıklığı ve ciddiyetinde azalma da dahil olmak üzere cilt kalitesinde iyileşme gibi beklenmedik bir "bonus" ile karşılaşabilir.

Gerçekten de, düşük karbonhidratlı beslenmenin, sivilceleri kontrol etmeye yardımcı olabileceğine dair bulgular ortaya çıkmıştır.
"Karbonhidratlar, hormonal sistem üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı sivilcenizin çıkmasındaki ana etken olabilir."

Düşük karbonhidratlı beslenme ile sivilcelerinizi en hızlı şekilde yok etmek için bazı ipuçları:

Sık sık yağlı balıklar tüketin:

Balıklarda bulunan uzun zincirli omega-3 yağ asitleri iltihap önleyicidirler ve sivilcelerinizin iyileşmesine yardımcı olacaklardır. Bunun için en iyi kaynaklar somon, uskumru, sardalya, ringa balığı ve hamsidir.

Düşük karbonhidratlı sebzeler tüketin:

Yeşil yapraklı sebzeler ve turpgiller hormonal düzenlemeyi teşvik etmeye ve cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Yeşil çay için:

Yeşil çay çok iyi bir antioksidan kaynağıdır ve özellikle kadınlarda sivilce oluşumunu büyük ölçüde azalttığı gözlemlenmiştir.

Özetle; insülin seviyelerini en aza indiren, iltihaplanmayı azaltan ve besleyici madde içeren düşük karbonhidratlı yiyecekleri seçerek, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?