25 Yıldır Çay Ocağı İşletmesine Karşı Hayatında Hiç Çay İçmemiş Olan Adam

Favorilerime
Ekle

Bir adam düşünün, hayatını çay satarak kazansın ama çayın tadını dahi hiç bilmesin.

Edirne'de 25 yıldır çay ocağı işleten 46 yaşındaki Cevat Şener hayatında hiç çay içmediğini ve içmeyi düşünmediğini söylüyor.

Demlediği çayların tadına hiç bakmamasına rağmense müşterileri onun çayına bayılıyor.

Sıra dışı bir hikayeye davetlisiniz.

Çayın tadını bilmeyen bir çaycı

Evli ve iki çocuk babası Cevat Şener Edirne Balıkpazarı Caddesi üzerinde tam 25 yıldır çay ocağı işletiyor. Cevat Bey'i sıra dışı yapansa hayatında hiç çay içmemiş olması. Diğer bir deyişle çayın tadını bile bilmeyen Cevat Bey çayın lezzetli olup olmadığını ise rengi ve kokusundan anladığını söylüyor.

Müşterilerine tadına hiç bakmadan verdiği çay ise çok beğeniliyor. Öyle ki Balıkpazarı esnafının hepsi Cevat Şener'in çay ocağından çayını içiyor, günde en az 10 bardak çay içen müşterisi bile var.

"Kendin içmediğin çayı bize nasıl satıyorsun?"

sputniknews

sputniknews

Çay ocağında sattığı kahve, salep, oralet gibi içecekleri içtiğini, evde eşi ve çocukları da çayı sürekli içmesine rağmen çaydan uzak durduğunu anlatan Cevat Şener'in ise çayı sevmemesinin özel bir sebebi yok. Şöyle anlatıyor durumunu Cevat Şener:

"Hayatımda hiç çay içmedim. Müşterilerim bana bazen 'Kendin içmediğin çayı bize nasıl satıyorsun?' diyerek şaka yapıyor. Çayın tadını bilmiyorum. Yaptığım çayı müşterilerim çok beğeniyor. Çayın iyi olup olmadığını kokusuna ve rengine göre anlıyorum. Eğer çay kötüyse bunu müşterilerime satmıyorum. Kahve, salep, oralet gibi içecekleri içiyorum. Evde de eşim ve çocuklarım çay içiyor. Bir tek küçük oğlum benim gibi çay içmiyor. Çayı içmememin özel bir nedeni yok. Çay içmeyi de düşünmüyorum."

Çay ocağının müşterilerinden Ayşe Çık ise şöyle diyor: "Cevat Şener, aslen Trabzonlu. Ben bu pasajın en eski esnafından biriyim. Kendisi yaptığı çayın tadına bakmadan bu kadar lezzetli çayı nasıl demliyor anlamış değilim. Burada başta pasaj esnafı olmak üzere tüm Balıkpazarı Caddesi esnafı onun çayından içiyor."

Cevat Şener'in bu kadar övülen çayını ise merak etmemek elde değil.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?