Köpeğini Vejetaryen Mamalarla Besleyen Kadına Köpeğinin Verdiği Sürpriz Karşılık

Favorilerime
Ekle

Veganlık ve vejetaryenlik ile ilgili neredeyse her gün farklı bir tartışma konusu bulunuyor, söz konusu bir de evcil bir hayvanla yaşayan insanlar olunca olaylar daha da farklı bir boyuta taşınıyor.

Bugünkü konuğumuz şu sıralar neredeyse dünya çapında bir üne kavuşan bir kadın ve onun sahibi olduğu minnoş mu minnoş bir köpek.

Onları bu denli ünlü yapansa kadının köpeğini vejetaryen mamalarla beslemesi.

Buyurunuz, sürpriz sonlu bir olay karşınızda!

Her şey köpeğinin vejetaryen olduğunu iddia eden bir kadının ortaya çıkmasıyla başladı

Lucy Carrington adlı bir kadın sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlarla geçtiğimiz haftalarda gündeme gelmiş ve Sibirya kurdu ırkından olan köpeğinin vejetaryen olduğunu iddia etmişti.

Kendisi vejetaryen ya da vegan olmayan Lucy, köpeğinin yaz aylarında sıcaklardan et yememeye başladığını, hatta uzunca bir süredir et yemediği için onun bir vejetaryen olduğunu düşündüğünü söylemiş ve bu nedenle onu hep vejetaryen mamalarla ve sebzelerle beslemeye başladığını açıklamıştı.

Bu açıklamalarının ardından sosyal medyada birçok hayvan severden tepki alan Lucy, öyle çok konuşuldu ki sonunda bir televizyon programına köpeğiyle birlikte konuk edildi.

Bir televizyon programına köpeğiyle birlikte katılmasıysa olayların gelişmesine neden oldu

Lucy, televizyon programından gelen teklifi kabul etti ve Storm adlı sevimli köpeğiyle birlikte programa çıktı. Orada da iddialarına devam eden ve et verse de köpeğinin asla et yemeyeceğini söyleyen Lucy, izleyicilerden de ağır eleştiriler aldı.

Öyle ki kendisini hayvanlara acımasız davrandığı yönünde eleştirenler dahi oldu.

Veterinerlere göre kadının yaptığı köpeğinin ihtiyaçlarını görmezden gelmekti

O esnada programın konuklarından biri de Veteriner Scott Miller idi. Scott başta olmak üzere birçok veteriner de Lucy'nin bu yaptığının yanlış olduğunu, köpeğin doğasına aykırı davrandığını açıklamaya çalışıyordu. Onlara göre Lucy'nin yaptığı köpeğinin ihtiyaçlarını görmezden gelmekti.

Ama Lucy iddialarına programda da devam etti ve bunun üzerine programın sunucusu belki de Lucy'nin hiç aklına gelmeyen o hamleyi yaptı.

Programın ilerleyen anlarında köpeğe bir etli bir de sebzeli mama sunulduğundaysa olanlar oldu

"Et versem de yemez, kendi böyle beslenmeyi seçti" diyen Lucy'nin köpeği Storm'a eşit uzaklıkta 2 mama kabı konuldu. Bu mama kaplarından birinde vejetaryen, diğerinde ise bol etli bir mama bulunuyordu. Lucy vejetaryen olanı seçeceğini düşünse de minnoş köpeği Storm ona farklı bir cevap verdi.

Storm, neredeyse hiç tereddüt etmeden etli mamayı yiyerek cevabını verirken Lucy de özür dilemeyi ihmal etmedi

dailymail

dailymail

Köpeği neredeyse hiç tereddüt etmeden doğruca etli mamaya giden Lucy, önce oldukça şaşırmış gibi gözükse de ardından açıklama yapma gereği duydu ve şunları söyledi:

"Dürüst olmak gerekirse havalar epey soğudu. Yaz aylarında gider vejetaryen mamasını uslu uslu yerdi. Ben vejetaryen ya da vegan değilim. Köpeğimi de sonsuza kadar vejetaryen yapmayacaktım sadece sağlık nedenleriyle yaptım."

Son olarak Lucy köpeği Storm’a artık et vereceğini çünkü köpeğinin bariz bir biçimde eti özlediğini anladığını da söylemeyi ihmal etmedi ve şunu ekledi: "Eğer kızımın isteği buysa ben de kesinlikle buna göre davranacağım."Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?