Mankenlerin Zayıf Olması Gerektiği Algısını Yıkan 9 Kahraman Model

Favorilerime
Ekle

"Manken dediğin zayıf olur, sıfır beden olur, upuzun, incecik olur" dayatmalarına karşı dimdik ayakta duran ve işlerinde çok başarılı olan modeller de var. Moda sektörünün bu güzellik algısına alışagelmedik kıvrımlı hatları ve hatta balık etli beden ölçüleriyle karşı çıkan modeller "tek tip kadın" anlayışına mesleklerindeki başarılarıyla gerekli cevabı veriyorlar.

Onları yakından tanımak isteyenleri aşağıya doğru alalım.

Chloe Marshall

instagram

"Miss England" yarışmasında büyük beden modeller kategorisinde finale kalmak Chloe'nin hayatının dönüm noktası oldu. Bir anda medyanın ilgisini çeken Chloe böylelikle profesyonel modellik kariyerine de ilk adımı attı. Onun mottosu aslında her şeyi açıklar türden: "Güzel olmak için uzun ve ince olmak zorunda değilsin."

Stefania Ferrario

instagram

Şu sıralarda Dita Von Teese'nin iç çamaşırlarının yüzü olan Stefania "büyük beden model" olarak nitelendirilmekten hoşlanmıyor. Kıvrımlı kadınların da "gerçek modeller" olabileceğini savunuyor güzel model.

Felicity Hayward

instagram

Bir kulüpte dans ederken profesyonel bir moda fotoğrafçısı tarafından keşfediliyor Felicity. Felicity, fotoğrafçının fotoğraf çekimi teklifini kabul edince bir anda ünlü oluyor ve kariyer merdivenlerini hızla tırmanıyor.

Jada Sezer

instagram

Jada, kıvrımlı kadınlar için tasarlanan giysi ve mayo markalarının aranan yüzü. Vücuduyla barışıklığını her zaman dile getiren Jada işinde de başarılı olduğunu her zaman kanıtlıyor.

Kortnie Coles

instagram

"America's Next Top Model" yarışmasında ünlenen bir isim Kortnie. Programdan sonra Wilhelmina Models isimli bir modellik ajansıyla anlaşan Kortnie'yi artık durdurana aşk olsun.

Shareefa J

instagram

Güzelliğin zayıflıkla özdeşleştirilmesinin haksızlık olduğunu söyleyen Shareefa, balık etli kadınların moda dünyasında ayrımcılığa uğradığını savunuyor. Genç kızları komplekslerinden kurtarmak için kendini örmek gösteren güzel model, onlara saygı görmek ve sevilmek için beden ölçülerini değiştirmek zorunda olmadıklarını anlatıyor.

Katya Zharkova

instagram

Rusya'nın ünlü mankenlerinden biri olan Katya'yı kendi sözleri anlatsın: "Ne kadar mutlu olduğunuz kaç kilo olduğunuzla alakalı olmamalı. Anı yaşayın ve hiçbir hayalinizi ertelemeyin."

Marquita Pring

instagram

İlk olarak büyük beden moda katalogları için poz vermekle kariyerine adım atan Marquita, Vogue dergisinin kapak kızı olduktan sonra ünleniyor. Levi's'ın marka yüzü bile olan Marquita bedeniyle oldukça barışık ancak fazla kiloların sağlığınızı tehdit etmemesi gerektiğini her fırsatta savunuyor.

Anastasia Vinogradova

instagram

Yüzünün ve gözlerinin güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan Anastasia, Rus bir fotomodel. Sıra dışı vücut hatlarından asla utanmayan güzel model bedenini çok sevdiğini her zaman dile getiriyor.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?