Anne Sütü İçmeyi Reddederek Annesinin Hayatını Kurtaran Kahraman Bebek

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253433 takipçi1752 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Eylül 17, 2014
Öznur Doğan
Ocak 21, 2015
Vestel
Nisan 12
Yemek.com
Nisan 16

Anne sütüyle beslenmenin bebek sağlığı üzerindeki faydalarını artık hepimiz biliyoruz. Aynı emzirmenin anne ile bebeği arasında çok özel bir bağ kurduğunu bildiğimiz gibi...

Anne sütünü kabul etmeyen, erkenden kesilen bebekler çoğu anne için üzücü bir durum olsa da şimdi anlatacağımız hikayede bu durum tam tersi. Zira İngiltere'de yaşayan bu anne için bebeğinin onun sütünü kabul etmemesi onun hayatını kurtarıyor.

Nasıl diyenleri aşağıya doğru alalım.

Küçük Teddy annesini emerken bir anda ağlamaya ve çığlık atmaya başlıyor

facebook

26 yaşındaki Sarah Boyle, 6 ay boyunca yeni doğan oğlu Teddy'i emziriyor ancak Teddy bu süre sonunda bir anda anne sütünü istememeye başlıyor.

Daha da ilginç olanı Teddy, annesinin sol memesinden sütü hiç nazlanmadan, hatta istekle içerken Sarah ona sağ memesini verdiğinde çığlık atmaya ve ağlamaya başlıyor.

Aile buna önce anlam veremiyor haliyle.

Bir şeylerden şüphelenen ailenin doktora gitmesiyle her şey ortaya çıkıyor

facebook

Aradan birkaç ay geçiyor ve Sarah ile kocası doktora gitmeye karar veriyor. Sarah o günlerden bahsederken "Sanki Teddy bana bir şeyler anlatmaya çalışıyordu. Buna anne iç güdüsü de diyebilirsiniz" diyor.

Aile, belki de Teddy'de bir sağlık problemi olabildiğinden şüphelenirlerken doktor Sarah'ı muayane ettikten sonra onu direkt olarak biyopsiye yolluyor.

"Teddy olmasaydı asla meme kanseri olduğumu anlayamazdım"

facebook

Testler ve araştırmalar yapılıyor ve iki hafta sonra Sarah'a meme kanseri teşhisi konuyor. Sarah şimdi kemoterapi görüyor ve yakın zamanda her iki göğsünün de alınacağı bir ameliyata girmeye hazırlanıyor.

Ancak Sarah çok güçlü ve bu hastalığı yeneceğine dair inancı tam. Şöyle diyor Sarah: "Teddy benim kahramanım. O olmasaydı asla kanser olduğumu tahmin edemezdim. Doktorum emzirmenin anne ile çocuğu arasındaki bağı güçlendirdiğini söylerdi hep. Benim örneğimde o bundan çok daha fazlasını yaptı - benim hayatımı kurtardı. Kistin içindeki kanser üç aydır büyüyormuş, bu da tam olarak Teddy'nin emmeyi bıraktığı zamana denk geliyor."

Umarız Sarah çok yakında sağlığına kavuşur ve Teddy ile birlikte uzun ve sağlıklı bir hayatları olur.

Kaynak: littlethings.com

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?