karaman-tayland-lokmayla-baslayan-ask-one-cikan

Karaman'da Lokma Dağıtarak Taylandlı Bir Kadının Kalbini Çalan Adam

Favorilerime
Ekle

Son zamanlarda görüp görebileceğiniz en ilginç ve en sevimli aşk hikayesini okumaya hazır mısınız?

Başrollerde Karaman'da yaşayan bir elektrik ustası ve ondan yaklaşık 10 bin kilometre uzakta yaşayan Taylandlı bir kadın var. Bu iki aşığın birbirlerini bulma hikayeleri oldukça ilginç.

Onları bir araya getirense lokma tatlısı, evet bildiğimiz lokma tatlısından söz ediyoruz.

İşte karşınızda aşkın sınır tanımadığının en iştah dolu, en lokma tadında kanıtı...

Her şey Karamanlı elektrik ustasının lokma tatlısı yapıp dağıtmasıyla başladı...

turkiyegazetesi

Karaman'da yaşayan ve elektrik ustası olarak çalışan Murat Lokmacı, işinden arta kalan zamanlarında, özellikle de özel günlerde lokma tatlısı yapıp dağıtmaya başladı.

Karaman sokaklarında dağıttığı lokma tatlıları çok beğenilince de şehrin aranan isimlerinden biri haline geldi. Yaptığı lokmaların fotoğraflarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmaya başlayınca ise hayatı hiç bekleyemeyeceği kadar değişti.

Bir anda sosyal medyada beğeni yağmuruna tutulan Murat Lokmacı, hayatının aşkıyla da bu sayede tanıştı...

turkiyegazetesi

Sosyal medyada Murat Lokmacı'nın fotoğraflarını beğenen isimlerden belki de en ilginci Tayland'ta yaşayan Chanthana Kaeothana idi. Ülkemizden yaklaşık 10 bin kilometre uzakta yaşayan Taylandlı Chanthana, sadece lokma tatlılarını beğenmekle kalmadı ve Murat Lokmacı ile Internet üzerinden iletişime geçti. Murat Lokmacı, Chanthana ile tanışmasını şöyle anlatıyor:

"Tayland'da da bizim lokma tatlısına benzeyen bir tatlı yapılıyormuş. İlgisini çekmiş ve bu yüzden mesaj atmış. Bu sayede tanıştık. Yaklaşık bir yıl kadar mesajlaştık."

Aralarında kilometrelerce uzaklık olan ikili, sınır tanımadı ve bir araya geldi...

sivasbulteni

Bir yıl boyunca sosyal medya hesapları sayesinde iletişimi koparmayan ve sürekli mesajlaşan ikili, aralarında farklı bir bağ oluştuğunu anlayınca bir araya gelmeye karar vermiş.

Ancak Murat Lokmacı, Chanthana'nın Tayland davetini işi nedeniyle kabul edememiş. Bunun üzerine Chanthana, Türkiye'ye gelmiş ve bir ay kadar Karaman'da kalmış.

... Ve mutlu son! Murat Lokmacı ve Chanthana Kaeothana lokma tatlısı sayesinde başlayan aşklarını evlilikle perçinlediler

turkiyegazetesi

Chanthana'nın Karaman'a gelmesinin ardından aralarındaki sevgi daha da güçlenen ikili, yaklaşık bir ay gibi bir süreyi birlikte geçirdikten sonra evlenmeye karar vermişler.. Tüm evrak işlerini tamamlayabilmeleri için Chanthana, kısa bir süre için yeniden Tayland'a dönmek zorunda bile kalmış.

Ancak nihayetinde bu sınır tanımayan iki insan, geçtiğimiz günlerde evlenmiş!

Karaman'da yaşayan ikili, bugünlerde hem evliliklerinin hem Türk mutfağının hem de Karaman'ın tadını çıkarıyorlar...

karar

Evlenmelerinin ardından eşinin lokma dağıtmasına yardım etmeye başlayan Chanthana, lokma tatlısının ardından denediği birçok Türk yemeğinin de hayranı olmuş. İlk kez Türkiye'de karla tanışan Taylandlı gelinin başlarda en zorlandığı konu da soğukla baş etmek olmuş. Ancak her engel gibi bu küçük sorunun da üstesinden gelen ikili, Karamanlıların da sevgisini şimdiden kazanmış tabii.

Ne diyelim, ömürleri en az lokma tatlısı kadar tatlı ve lezzetli, aşkları sonsuz olsun! :)

Kaynak: milliyet.com.tr


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?