Sadece 1 Kilo Vererek Bambaşka Bir Görünüme Kavuşan Dört Çocuk Annesi Kadın

Favorilerime
Ekle

Kilo vermeye çalışıyor, diyet yapıyor ancak her tartıya çıktığınızda kilonuzun hiç değişmediğini ya da sadece gram kaybettiğinizi görerek "Yaptığım diyet hiçbir işe yaramıyor" diye pes mi ediyorsunuz?

Peki size tartıda/baskülde gördüğünüz o sayıların aslında hiçbir anlam ifade etmediğini söylesek?

İnanmayanları Adrienne Osuna'nın hikayesine doğru alalım.

Yıllarca diyet yaptı, verdiklerini hep geri aldı

instagram

Adrienne Osuna, Kaliforniya'da yaşayan dört çocuk annesi bir fitness blogger'ı. Özellikle hamilelik döneminde aldığı kiloları vermekte zorlanan, yıllarca diyet yapıp kilo verip sonra geri alan Adrienne'nin hayatı baskülde gördüğü sayıları önemsememeye başlayınca değişiyor.

Ağırlık kaldırmaya başlıyor, beslenme düzenini değiştiriyor

instagram

Yaptığı diyetlerle toplamda 27 kilo veren Adrienne sonra bu kiloları geri alınca farklı bir şey yapması gerektiğini anlamış ve bu sırada gönlünü ağırlık kaldırmaya kaptırmış. Bir yandan da "intermittent fasting" adı verilen, kabaca aralıklı beslenme olarak özetleyebileceğimiz bir beslenme modelini benimsemiş.

Sonuç ise çok acayip. Adrienne bir yıl içinde üç beden küçülmüş olsa da tartıldığında kilosunun hiç değişmediğini fark ediyormuş. Çevresindekilerin ne kadar güzel gözüktüğünü ve nasıl zayıfladığını sormaları da cabası.

İki fotoğraf arasındaki fark sadece 1 kilo!

instagram

Adrienne geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından yukarıdaki fotoğrafı paylaştı. İki fotoğraf arasındaki fark ne kadar dersiniz? Sadece 1 kilo!

Sebebi Adrienne'in spor ve beslenme düzeni sayesinde yağlardan kurtulup kas kazanmış olması. Daha önce göbeği olan, fazla yağlarıyla dikkat çeken Adrienne şimdi düz bir karına ve daha sıkı bir vücuda sahip. Baskül sadece 1 kilo verdiğini söylese de vücudundaki yağ-kas dengesi çok daha fazla şey anlatıyor ve günün sonunda da önemli olan bu.

Adrienne'nin de dediği gibi tartıda gördüğünüz kilo aslında hiç önemli değil. Zira o üstüne çıktığınız baskül, yağ/kas oranını ölçemiyor. Bir sonraki sporunuzdan sonra tartıldığınızda bunu hatırlayın, yeter :)Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?