Hiç Para Ödemeden Dünyanın En Pahalı Starbucks Kahvesini İçen Kadın

Favorilerime
Ekle

Bir bardak kahve için en fazla ne kadar para verirsiniz? 20 lira, 25 lira, 30 lira?

Kafanız karıştıysa sizi Starbucks'tan 57,75 dolarlık tek bir kahve siparişi veren kadınla tanıştıralım. Yani yaklaşık 212 Türk lirası gibi bir paradan bahsediyoruz.

Hikayenin detayları çok daha ilginç.

Bir frappucino 200 TL

mashable

Sameera Raziuddin, Amerika'da yaşayan bir tıp öğrencisi. Ve kendisi 57,75 dolar değerindeki dünyanın en pahalı Starbucks siparişinin sahibi. Daha önce 54,75 dolar tutarındaki "Sexagintuple Vanilla Bean Mocha Frappuccino" isimli kahve siparişiyle bu rekoru elinde bulunduran Andrew Chifari'yi tahtından eden isim.

İçinde yok yok

mashable

Sameera, bir cumartesi günü Florida'daki bir Starbucks şubesine elinde yaklaşık 5,5 litrelik bir plastik kapla gidiyor. Ve baristadan içinde şunların olduğu bir "frappucino" istiyor:

Karamel, fındık ve beyaz moka şurubu, Chai aroması, soya sütü, krema, matcha tozu, vanilya çekirdeği tozu, moka, fındık ve vanilya.

Tam 60 shot'lık bir frappucino'dan bahsediyoruz.

Para ödemeden rekorlar kitabına giren kahve yürekli kadın

mashable

Dünyanın en pahalı Starbucks içeceğini içmek isteyen Sameera az da uyanık değil. Aslında siparişi 61,22 dolar tutuyor ancak sadakat kartı sayesinde indirim kazanıyor ve ödemesi gereken ücret 57,75 dolara düşüyor.

Ama bizim rekortmen öder mi? Onu da ödemiyor. Zira sadakat kartında biriktirdiği puanlarla kahveyi bedavaya alıyor.

Ancak hakkını yemeyelim, Sameera "Müslümanlar hayırseverliğe çok önem verir" diyerek bu tutarı ismini vermek istemediği bir hayır kurumuna bağışlamış.

Bu arada çok da harika gözükmeyen kahvesini kafein komasına girmemek için arkadaşlarıyla paylaşmış. Ne diyelim, afiyet olsun.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?