blake-lively-hamilelik-kilolarindan-kurtuldu-4-one-cikan

Doğumdan Sonra 27 Kilo Veren İki Çocuk Annesi Ünlü Oyuncu Blake Lively

Favorilerime
Ekle

Dünyanın en ünlü oyuncularından Blake Lively, oynadığı dizi ve filmlerin yanı sıra eşiyle olan eğlenceli birlikteliği ve imrenilen mükemmel ailesiyle şu sıralar çok popüler malumunuz.

Uzun yıllardır güzelliğiyle gündemde olan bu yıldız ismin hamilelik dönemleri de bir hayli çok konuşulmuş, her haliyle şıklığı yakalamasıyla çok takdir toplamıştı.

Belki de tüm bunlar nedeniyle birçoğumuzun hafızasında hep formda haliyle yer etmiş olan Blake Lively'nin hamilelik sürecinde aslında yaklaşık 27 kilo gibi ciddi bir miktarda kilo aldığını duyunca şaşırmamaksa neredeyse imkansız. Aldığı kilolardan nasıl kısa sürede kurtulduğuna geldiğimizdeyse sözü spor eğitmenine bırakıyor ve Blake Lively'nin hamilelik kilolarından nasıl kurtulduğunu, kısa sürede nasıl eski formuna kavuştuğunu öğreniyoruz.

Buyursunlar...

Her şey Blake Lively'nin her zamanki gibi tüm dürüstlüğü ve eğlenceli tavrıyla paylaştığı bir fotoğrafla ortaya çıkıyor

Blake Lively, Instagram hesabında kendisi gibi oyuncu eşi Ryan Reynolds ile olan sevimli atışmaları başta olmak üzere hayatından eğlenceli anları paylaşmayı seven, bu sayede hayranlarının sevgisini daha da katlayan sempatik bir oyuncu. Kendisi, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bu fotoğraf ve yazdıklarıyla da oldukça konuşuldu tabii.

Bize kalsa hep formda olan ünlü yıldız, meğer bir yılı aşkın bir süre boyunca fazla kilolarından muzdaripmiş ve bu nedenle profesyonel bir spor eğitmeniyle çalışmaya başlamış. Beklediği sonuca ulaştığında da bunu herkesle paylaşmaya karar vermiş.

"Görünüşe göre hamilelikten alınan 27 kilo Instagram’da dolaşıp 'Neden bende bikiniler böyle durmuyor?' derken verilemiyormuş. Sağ olsun Don Saladino’nun canıma okuması sayesinde formuma kavuştum. 10 ayda aldım, 14 ayda verdim. Gurur duyuyorum." diyerek paylaştığı bu fotoğrafın ardından sözü eğitmeni almış ve nasıl çalıştıklarını ayrıntılarıyla anlatmış.

2 çocuk annesi Blake Lively, aldığı toplam 27 kilodan eğitmeni sayesinde tam da istediği gibi bir programla kurtulmuş

Ünlü oyuncunun spor eğitmeni Don Saladino'nun ilk hedefi onun hayat tarzını olumsuz etkilemeyecek ufak değişiklikler yapmakmış. Yemek yapmaktan ve yemekten çok hoşlandığını neredeyse herkesin bildiği Blake Lively'yi bu hobilerinden çok kopartmamaya özen gösterdiğini söyleyen eğitmeni şunları ekliyor:

“Bu onun yapısı. İnsanların kendisini farklı biri olarak düşünmesini istemiyor. Leziz yemekler yapmayı ve yemeyi herkes gibi o da çok seviyor."

Tam da bu düşüncesi nedeniyle eğitmeni ilk olarak Lively'nin enerji seviyesine ve yediği yiyeceklerin ona kendini nasıl hissettirdiğine odaklanmış. Örneğin eğer bir dilim pasta ya da bir kurabiye yemesi iyi hissetmesini sağlayacaksa bunu yapmasını, kendini kısıtlamaması gerektiğini söylemiş. Tabii aşırıya kaçmamak kaydıyla...

Güne sıcak çikolata içmeden başlayamayan, akşam ise mutlaka 1-2 kare bitter çikolata yediğini söyleyen Blake Lively ise bu süreçte alışkanlıklarından pek vazgeçmemiş ama ölçülü bir şekilde yemeyi de ihmal etmemiş.

Beslenme programının temeliniyse bolca protein ve sebzeler oluşturuyordu

Blake Lively'nin esnek diyebileceğimiz beslenme düzeninde en önem verilen besin gruplarıysa proteinler ve sebzeler olmuş. Her öğünde bir avuç içi kadar protein ağırlıklı yemek ve bolca sebze yiyen ünlü oyuncunun eğitmeni, gününe bağlı olarak karbonhidrat ya da sağlıklı yağlardan da tüketmesine imkan tanıyormuş. Bu beslenme programı boyunca güzel oyuncu günde 4 öğün yemek yemiş.

Yasaklılar listesinde ise işlenmiş gıdalar ve glutenli yiyecekler bulunuyormuş. Blake Lively, eğitmeninin de tavsiyesiyle bu yiyecekleri hayatından çıkarmış. Ancak aynı zamanda eğitmeni, bebeğini emzirdiği için sıkı bir diyet yapmasını da yasaklamış ve hem bebeğinin hem de kendisinin sağlığı için oldukça dengeli bir beslenme programı oluşturmuş.

Blake Lively, bu çalışmalara başlarken kendisine bir kilo hedefi koymamış

Ünlü yıldızın eğitmeni Don Saladino, bu sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmış olmasının nedenlerinden birinin de Blake Likely'nin düşünceleri olduğunu söylüyor. Kendisine özel bir kilo hedefi koymadan yola çıkan oyuncunun tek isteğinin 2 doğumun ardından kendini daha iyi hissetmek olduğunu da ekliyor ve birlikte aldıkları sonucu şöyle özetliyor:

“Blake hiç yakın zamanda iki çocuk doğurmuş gibi gözükmüyor. Bununla gurur duyuyor ve vücuduyla artık çok daha barışık."

Beslenme düzenini değiştirmesinin yanında annelere özel hareketlerle dolu bir egzersiz programı da uyguladı

Lively'nin ilk doğumunun ardından da onu çalıştıran eğitmeni Don Saladino, her iki doğumunun ardından da Lively'yi yeni doğum yapmış annelere uygun ısınma hareketleri ve egzersiz programlarıyla çalıştırmış. “Eğer koluna 10 kiloluk bir çanta verip iki saat bounca bununla yürümesini istersem, sonunda tabii ki kolu ağrıyacak.” diyen Saladino, “Annelerle ilgili asıl şey onları anlamak.” demeyi de ihmal etmiyor ve ekliyor:

“Bir anneyi yoğunluğu yüksek bir antrenmana sokmak, bir eğitmenin yapabileceği en sorumsuzca şey olabilir.”

Lively'nin bu süreçte haftada 5 gün boyunca yavaş tempolu kardiyo hareketleri yapmasını sağlayan eğitmeni, bir gün alt, bir gün üst vücut çalıştırmaya, haftada iki kez de kollarının ve omuzlarının çalışması için ağırlık çalışmaları yapmaya özen göstermiş. Bu sayede 14 ayda istedikleri sonuca ulaşabildiklerini, bunun daha yoğun bir antremanla daha kısa sürede de olabileceğini, ancak öyle yapmaları halinde bu durumun Blake'in hem çocuklarıyla geçirdiği zamana hem de özel hayatına ve iş hayatına, kısacası yaşamının her alanına zarar verebileceğini söylüyor.

Saladino, Blake Lively'nin antremanlara eşiyle gelmesinin de oldukça eğlenceli olduğunu söylemeyi ihmal etmiyor

usmagazine

usmagazine

İkinci hamileliği süresince aldığı toplam 27 kilonun tamamından toplam 14 ayda kurtulan oyuncu, bu süreçte eğitmeniyle yaptığı çalışmalara oyuncu eşini de dahil ederek daha eğlenceli bir hale getirmiş.

Doğum günlerinden tutun da Sevgililer Günü'ne dek ellerine geçen her fırsatta birbirlerini tam anlamıyla "trolleyen" bu dünyalar tatlısı çift, çalışma salonunda da birbirleriyle yarışmayı ihmal etmemişler tabii.

Öyle ki çift, eğitmenlerini hangisinin daha iyi olduğu konusunda sürekli sıkıştırmaktan geri kalmayınca Don Saladino, onları spor salonunda sık sık ayırarak çalıştırmak zorunda kalmış.

Ne diyelim, hep böyle mutlu ve sağlıklı olmaları dileğiyle.

Kaynak: Delish


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Mehmet Serhat Özdursun2 Ekim 2019 15:51
Eşim ilk çocuğumuz da 27 kilo alıp 6. ayında 30 kilo verdi ve 2. çocğumuza da tam bu dönemde hamile kaldı. Bu sefer 25 kilo alıp yine 6 ay aldığı tüm kiloları vererek 55 kiloya düştü. Livey'linin ki de neymiş pufff
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?