ali-amca-ne-giydi

Berlin'de Bir Garsonun Çektiği Fotoğraflarla Moda İkonu Olan Ali Amca

Favorilerime
Ekle

Zoe Spawton, Avustralyalı bir fotoğrafçı. Almanya'da yaşadığı sıralarda Berlin'de bir kafede garsonluk yapıyor ve her gün dükkanın önünden geçen beyaz bıyıklı, tonton bir amca dikkatini çekiyor. Sebebiyse bu tonton amcanın yani Ali Amca'nın her gün birbirinden farklı şık ve havalı kıyafetlerle boy göstermesi.

Çalıştığı kafenin her gün önünden geçen Ali Amca'nın kıyafetleri ilgisini çekince Zoe Spawton ondan da izin alarak bunları fotoğraflamaya karar veriyor ve ortaya birbirinden renkli görüntüler çıkıyor. Ardından bu fotoğrafları açtığı "What Ali Wore” (Ali Ne Giydi) isimli blog'da paylaşan fotoğrafçı sayesinde Ali Amca tüm dünyanın bir anda gündemine oturuyor ve adeta bir moda ikonuna dönüşüyor.

Ali Amca'nın bu birbirinden enterasan kıyafetlerine geçmeden önce ondan kısaca bahsetmekte de fayda var. Aslen doktor olan ama son dönemde terzilik yapan Ali Amca 40 seneden fazladır Almanya'da yaşayan bir gurbetçi. Tam 18 çocuğu olan ihtiyar delikanlının dünya çapında fenomen olmasına sebep fotoğrafları ise şöyle...

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Bonus: Ali Amca, onu herkese tanıtan fotoğrafçı Zoe Spawton ile birlikte


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?