ince-belden-su-icme

Çinli Kadınların Ne Kadar Zayıf Olduklarını Göstermek İçin Başlattığı Çılgın Akım

Favorilerime
Ekle

Gün geçmiyor ki sosyal medyayı etkisi altına alan çılgın yeni bir trendle tanışmayalım.

Duyanlarınız olacaktır, en son kapsül deterjan yeme trendiyle (Tide Pod challenge) birlikte gençler çamaşır deterjanı kapsülünü ısırırken çektiği videoları internete yüklemişler ve bu dünyada büyük bir endişe yaratmıştı.

Şimdi ise daha zararsız ama yine de tartışmaları da beraberinde getiren başka bir meydan okumayla karşı karşıyayız.

Çin'den çıkan ve dünyaya hızlıca yayılmaya başlayan "waist challenge" yani "ince belden su içme" trendiyle ne kadar zayıf olduklarını dünyaya kanıtlamaya çalışan kızlarımızın dünyasına giriyoruz.

Bakalım yazıyı okuduktan sonra siz bu yeni akım hakkında ne düşüneceksiniz?

"Bakın belim ne kadar ince!"

Çinli kadınların başlattığı bu yeni meydan okuma için iki kişiye ihtiyacınız var. Genelde çiftlerin yaptığı bu meydan okumada bir adam elinde içi dolu bir bardak, fincan ya da kupayla kolunu kadının beline dolayıp bardaktaki suyu içmeye çalışıyor. Eğer bardaktaki sudan bir yudum bile olsa alabilirse meydan okuma başarıya ulaşıyor ve kadının ne kadar ince bir bele sahip olduğu yani ne kadar zayıf olduğu kanıtlanmış oluyor.

Bu akım tartışmaları da beraberinde getirdi

Çinli kadınların ne kadar zayıf olduklarını göstermek için başlattığı bu çılgın akım kısa süre içinde binlerce kez paylaşıldı ve görenler de kendi meydan okumalarını fotoğraf ve videolar aracılığıyla yayınlamaya başladı. Ülkemizde de benzerlerini görür müyüz bilinmez ama bu trendin tartışmaları da beraberinde getirdiği aşikar.

Zira bunun "kadınların güzel olması için zayıf olması gerektiği" algısı yarattığını ve kadını aşağılayan bir yaklaşım olduğunu söyleyerek bu akıma karşı tepkilerini dile getiren kişi sayısı hiç de az değil. Hele ki beden olumlamanın bu kadar revaçta olduğu bu dönemde bu tartışmaların nereye kadar gideceğini hep beraber göreceğiz.

Üstelik bu ilk değil: İnce bel için A4 testi

asiancrush

asiancrush

Diğer yandan bu Çinli kadınların ilk çılgınlığı değil. Bundan kısa süre önce yine ne kadar ince bele sahip olduklarını herkese göstermek isteyen kadınlar A4 boyutunda kağıtları bellerinin üzerine koyarak fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmışlardı. Genişliği 20.32 cm olan A4 kağıtlardan birini göbek ve bel bölgelerini kapatacak şekilde tutarak bir fotoğraf çeken kadınların amacı ise bellerinin belirtilen ölçüden daha ince olduğunu göstermekti.

Bakalım, "ince belden su içme" trendinden sonra neler göreceğiz?


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?